אסוס (Asus) הודיעה כי היא נמצאת במהלך ארגון מחדש בו היא מצמצמת באופן משמעותי את פעילותה בתחום הטאבלטים, שמכירותיהם צנחו בחדות, והיא עוברת להתמקד בתחומים רווחיים יותר מבחינתה – מציאות רבודה, מציאות מדומה וטלפונים חכמים, למרות שגם בתחום זה החברה הטייוונית לא עמדה ביעד שהציבה לעצמה ב-2016.

בהתאם, נרשמה ירידה של ממש בהיקף תכנון דגמי טאבלטים חדשים וייצור אלה הקיימים, ואסוס מעבירה מאות עובדי מחקר ופיתוח ואנשי שיווק לתחומים שבהם נרשמת צמיחה גבוהה יותר מבחינתה.

אסוס כבר הציגה ב-Computex 2016 קסדת מציאות מדומה מבוססת טלפון חכם. הקסדה, שנקראת Asus VR, מתאימה לטלפונים חכמים מבוססי אנדרואיד עם מסך של עד 5.7 אינץ', כמו ה-Samsung Gear VR, ובחברה מקווים שרוכשי קסדה זו ישתמשו בה עם טלפונים מסדרת ה-ZenFone 3 שלה.

גם ג'יגהבייט (Gigabyte), חברת טכנולוגיה טייוונית מובילה נוספת, הודיעה על שינויים מבניים משמעותיים. במקרה שלה המוצרים שמסבים הפסדים הם הטלפונים מסדרת GSmart, והאביזרים למחשבים אישיים ולטלפונים סלולריים כמו ספקי כוח, עכברים, אוזניות, מקלדות הפיתוח והמחקר של כל המוצרים הללו, כמו גם השיווק, יופסקו לאלתר, והעובדים שעסקו בכך יפוטרו או יועברו לתחומי פעילות אחרים.