ג'ון מק'אפי, מייסד חברת האבטחה מק'אפי, נעצר אתמול ע"י שלטונות גואטמלה והאינטרפול המאשימים אותו בחציית הגבול למדינה באופן בלתי חוקי. לפי רויטרס, תחילה תכננו הרשויות בגואטמלה לגרשו חזרה למדינה השכנה בליז, ממנה נס מק'אפי בחיפוש אחר מקלט מדיני, אך עורך הדין של מק'אפי הגיש ערעור ושופט מקומי השהה את התהליך עד לבירור הנושא אצל שופט בכיר יותר.

למרות המעצר, זוכה מק'אפי לתנאים נוחים למדי. הבוקר רשם איש התוכנה בבלוג שלו: "אני במעצר בגואטמלה. הרבה יותר טוב ממעצר בבליז. ביקשתי מחשב ובאורח פלא הופיע אחד. גם הקפה מצויין". הוא הוסיף כי היום הוא מתכנן לערוך מסיבת עיתונאים, בה הוא מתכוון כנראה לפנות לארה"ב בבקשה לחלץ אותו מהתסבוכת אליה נקלע במרכז אמריקה.

כזכור, מק'אפי מבוקש בבליז לחקירה בנושא רצח שכנו גרגורי פול, שלפי שכנים אחרים היה מסוכסך עם מק'אפי בנוגע לכלבי השמירה שהחזיק בביתו בבליז. מייד עם הזמנתו לחקירה ברח מק'אפי בן ה-67 מביתו יחד עם חברתו המקומית בת ה-20 סם, בטענה כי שלטונות בליז רודפים אחריו. המשטרה, מצידה, אומרת שמק'אפי אינו חשוד מרכזי אלא מקור מידע אפשרי. בראיון לרויטרס טען כי הסיבה לרדיפה היא 2 מיליון דולר שסירב לשלם לשלטונות.