אם הקוד הסודי של כרטיסי האשראי בדרך להיעלם מן העולם? חברת האשראי הבינלאומית מאסטרקארד (Mastercard) הודיעה כי החל מתחילת השנה הבאה היא תתחיל לחלק ללקוחותיה כרטיסי אשראי אשר מוטמע בהם חיישן טביעות אצבע שמותאם לאצבע של בעל הכרטיס. המטרה: לגרום לזיהוי מהיר יותר של הצרכנים ולייתר את הצורך בהקשת הקוד הסודי – או בחתימה ידנית – בזמן ביצוע רכישה או הוצאת מזומנים בכספומט.

מאסטרקארד פיתחה את הפתרון עוד מ-2014, אולם רק כעת היא הצליחה להוציא אותו אל הפועל. החיישן הביומטרי ישתמש בזרם החשמלי של מסופי האשראי כדי לפעול, כך שהוא לא יצטרך מקור מתח משל עצמו. בנוסף, עובי הכרטיס לא ישתנה בעקבות שילוב החיישן, והמסופים עצמם לא יזדקקו לשדרוגי תוכנה או חומרה.

כדי להתחיל להשתמש בכרטיס האשראי החדש, משתמשים ייאלצו לגשת פיזית לבנק כדי לסרוק את טביעת האצבע שלהם, שתישמר במאגרים של חברת האשראי אבל תקודד בצורה מאובטחת שישולב בשבב שבכרטיס.

כמו כן מסרה מאסטרקארד כי בשלב הראשון משתמשים אכן ייאלצו להכניס את הכרטיס למסוף באופן ידני, אך היא עובדת על טכנולוגיה אלחוטית שתאפשר תשלום באמצעות כרטיס האשראי בלי צורך במגע פיזי עם המסוף. החברה כבר ביצעה שני פיילוטים מוצלחים לשירות בדרום אפריקה, כאשר תקופות ניסיון נוספות יחלו בקרוב ברחבי אירופה ואסיה. השירות עצמו צפוי להיות מושק למשתמשים בארה"ב כבר בתחילת השנה הבאה.

 

 

  • ואם אני רוצה שחבר או בת נזוג יציאו כסף בשבילי, או שאני נותן את הכרטיס לקרוב משפחה שיעשה קניות לבית? נראה לי תשמר האפשרות להשתמש בקוד

  • ‫אביאסף פנש‬‎

    אנשים לא רצו לעשות תז ביומטרי שלא יגנבו להם כסף מהחשבון וכל זה.. עכשיו זה גניבה ישירה מהכרטיס בלי הצורך בתז

  • U!

    עכשיו גם יגנבו אשראי וגם יורידו לנו אצבע חחח
    אם הגנב לא יודע איזה אצבע, מקסימום יורידו את היד…

    • קוראים אותי

      אז תשים את האצבע של הרגל

      • U!

        חח חזק!!
        כל קנייה, שלוף את הנעל …

        או אחרי שהגנב בורח עם אצבע/יד אתה נקרע מצחוק ,
        כי הוא לא לקח את הרגל…..