התחרות בשוק המעבדים המיועדים למכשירים החכמים רק הולכת ומתחזקת. כעת, גם מרוול (Marvell) מצטרפת לחברות שמציעות מערכת על שבב (SoC), לשוק הטלפונים החכמים והטאבלטים, שמבוססת על מעבד ארבע ליבות. מדובר ב-SoC בשם PXA1088, מערכת שהיא שילוב של מעבד יישומים ותקשורת שבליבה ארבע ליבות Cortex-A7 של ARM. המעבד המוכלל הזה מיועד באופן רשמי על ידי מרוול לשוק המכשירים הנמוך, או כפי שהחברה מכנה אומר זאת: השוק שמסתובב סביב ה-100 דולרים. למרת המחיר היחסית נמוך, כל הנראה, של המעבד המוכלל הוא מציע גם תמיכה מלאה בדור שלישי, גם עבור טאבלטים.

כאמור, למרות תמחורו הנמוך יחסית, המעבד אמור לספק את רוב היכולות המודרניות הנדרשות כיום בטלפונים חכמים ובטאבלטים לסוגיהם. כך, לדוגמה, המערכת על שבב כוללת את Avastar 88W8777 WLAN לתמיכה ברשתות אלחוטיות כולל תקן 802.11n, יכולת תמיכה בבלוטות' 4.0, מעבד מיקום L2000 GNSS וכן יכולות FM. ויותר מכך, כדי להוזיל עוד יותר את העלויות עבור לקוחות שכבר משתמשים במעבדים של מרוול בתחום הזה, ה-PXA1088 מציע תאימות פינים מלאה ל-PXA988/PXA986, הדור הקודם של ה-SoC שלה שהיו מבוססים על מעבדים כפולי ליבה של ARM. זה אומר שאין צורך לתכנן לוחות חדשים, אלא פשוט לשלב את ה-SoC החדש, לבצע כמה התאמות, ולהגיע במהירות לשוק עם מוצר חדש.

החברה לא פרסמה פרטים לגבי המהירות של המעבד, אבל לטענתה הוא תומך בקידוד ובפענוח סרטים באיכות HD מלאה, הוא תומך ב-OpenGL ES 2.0 כך שהוא יכול להריץ משחקים תלת ממדיים, וכן שהוא תואם לגרסה  האחרונה והמעודכנת של אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google).

קרא עוד:  הבא בתור הוא פרו: שאומי תכריז על Redmi K30 Pro במרץ

"מרוול גאה לספק את פלטפורמת המובייל מרובעת הליבות שלנו על שבב אחד. מדובר בעדות ליכולת החדשנות הטכנולוגית שלנו, ואת המיומנות להביא פלטפורמה אחודה משתיים לארבע ליבות עבור שוק המכשירים החכמים, עם יכולות ריבוי מצבים ושיטוט אוטומטי עבור רשתות דור שלישי בכל רחבי העולם. אנחנו מאוד שמחים ששותפי OEM/ODM שלנו התחייבו לפלטפורמה הזו", אמרה ויילי דאי, ממייסדי מרוול. "אני מאמין שפלטפורמת השבב היחיד מובילת התעשייה שלנו תוביל לאימוץ של פתרונות טאבלטים וטלפונים חכמים שמציעים איכות גבוהה, ביצועים גבוהים ועם זאת זמינים מבחינת מחיר, וזאת במטרה להעשיר את סגנון החיים של האנשים המחוברים".

ההודעה לעיתונות המלאה

פורסם לראשונה באתר החומרה שלנו, THspot.co.il

 

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.