תחום המחשוב הלביש הוא לא רק טרנד חם אלא כפי שניתן לראות בשנים האחרונות – הוא גם הדבר הבא. בתחרות הבינלאומית “Make It Wearable” של אינטל (Intel), זכה במקום הראשון Nixie (ניקסי), הצמיד שהופך לרחפן מצלם.

ניקסי נראה כמו צמיד בעל שני חישוקים המתחבר לזרוע, ובעת הנפת היד כלפי מעלה או הוראת המשתמש, הוא פורס את כנפיו וממריא מעלה, מצלם מספר תמונות או וידאו קצר וחזור למשתמש אחרי מספר שניות. ניקסי יוכל להסתנכרן עם המכשיר הנייד, להעביר דרכו את התמונות או הסרטונים שצילמנו ולשתף אותם ישירות. ניתן לצלם באמצעותו צילומי אקסטרים ופעילות ספורטיבית, במהלך משחקים בפארק או רק שיעקוב אחרינו בזמן רכיבה על אופניים. בקצה כל זרוע ממוקם מנוע קטן המסייע לו בתעופה ובמרכזו מצלמה מסתובבת ותקשורת אלחוטית לשליטה מרחוק, זאת בסיוע שבב אדיסון (Edison) שהציגה אינטל בתחילת השנה לתחום המחשוב הלביש.

התחרות שנערכה בסן-פרנסיסקו יצאה לדרך בתחילת השנה ועוסקת סביב המחשוב הלביש ושילוב השבב הזעיר של אינטל כחלק מהטכנולוגיה. מתוך עשרת הפרויקטים שעלו לגמר, צוות הפיתוח של ניקסי זכה במקום הראשון וזכה בפרס בשווי 500 אלף דולרים להמשך הפיתוח והבאתו למוצר של ממש.

במקום השני בתחרות זכה פרויקט Open Bionics שקיבל פרס בשווי 200 אלף דולר. Open Bionics הוא פרויקט שפיתח כף יד תותבת ממוחשבת המודפסת במדפסת תלת מימד לצורך הפחתת עלויות ייצור. במקום השלישי בתחרות זכה פרויקט ProGlove שקיבל פרס בשווי 100 אלף דולר. ProGlove היא כפפה המיועדת לשימוש במקומות עבודה המאפשרת למשתמש לעבוד מהר יותר, לקבל חיווי ישיר על סכנות במקום העבודה ומידע נגיש על רכיבים ותפקוד.

לפיינליסטים בתחרות

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.