חסמתם עם רכבכם רכב אחר רק לכמה דקות בכדי לקנות משהו? רוצים להעביר מסר לבעליה של המכונית שחונה בדיוק בחניה שלכם? עד היום הצמדנו פתקים לשמשות הרכבים וכך יצרנו קשר עם בעליהם. מהיום כדאי לזרוק את העט והפתקים: שירות אינטרנטי חדש מאפשר לפתוח כתובת דואר אלקטרוני במיוחד עבור הרכב שלכם.

השירות החדש נקרא Mail To Car ומספק לנו כתובת דואר אלקטרוני המורכבת ממספר הרישוי של רכבכם. לאחר רישום חד פעמי באתר השירות תקבלו כתובת מייל ייחודית וכל תכתובות הדואר שיישלחו לאותה הכתובת – יופנו לתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלכם. מספר הרישוי של רכבכם הוא 12-345-67? לאחר שתירשמו לשירות כתובת המייל של רכבכם תהיה מורכבת ממספר הרישוי הזה ואחריו mailtocar.com@.

23

"באמצעות השירות יצרנו חוויה חדשה בתקשורת בין אנשים. השירות החדש יאפשר לנו לתקשר עם האנשים מאחורי הרכבים בזמן אמת…", אומר ליאור גולדשטיין, בעלים משותף ומיזמי השירות. "אנו רואים בשירות חלק מהתפתחות המוצרים הטכנולוגים שישפיעו על הדרך בה אנו תופסים את סביבת הרכב שלנו בשנים הקרובות", נמסר מחברת "קארקאר טכנולוגיה", מפתחת השירות.

החל מיום ה' האחרון ניתן השירות ללא עלות והוא פעיל במספר מדינות בעולם ונכון לעכשיו לא ידוע האם הוא ינתן בעלות בעתיד. אחד החסרונות הבולטים בו הוא שאין בהרשמה אף תהליך שיכול להבטיח שהרכב אכן שייך לכם. אם משתמש אחר ישגה בתהליך ההרשמה ויכתוב במקרה את מספר רכבכם, אתם לא תוכלו להשתמש באותו המספר ותיאלצו להוכיח לחברה שהרכב אכן שייך לכם.

"קארקאר טכנולוגיה", החברה העומדת מאחורי השירות, פיתחה בעבר אפליקציה נוספת שמשמשת כמעין "מלשינון" המרכז דיווחים על רכבים אחרים בהתאם למספר לוחית הרישוי שלהם. היזמים מאחורי החברה הם מאיר והלל קאופמן, ליאור גולדשטיין וחה"כ לשעבר יואל חסון.

התמונה באדיבות ShutterStock

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אנונימי

  בנוגע לעניין שבן אדם אחר ירשום את המספר של הרכב שלך וכבר אי אפשר יהיה להשתמש בו . . . נדמה לי שצריך להכניס אפשרות שכאשר אתה מכניס את מספר הרכב אתה גם צריך לצלם את לוחית הרישוי והתוכנה תזהה את הספרות ואם זאת בכלל לוחית רישוי ולא סתם מספרים כתובים . . . (לפי מספר קריטריונים לדוגמא). כדי ״להוכיח״ לאפליקציה שאכן קיימת ברשותך המכונית עם מספר זה.

 • יוסי

  חחח. אין מצב שאני נרשם. לא רוצה לתת שום דרך לאנשים למצוא אותי. במיוחד אם חתכתי אותם בסיבוב.

 • אית

  רעיון טוב
  אבל שתי בעיות –
  עם כמה נהגים משתמשים באותו רכב??
  ואיך אותו נהג שחסמנו לו את החניה ידע שאנחנו משתמשים באפליקציה?(צריך איזו מדבקה שמדביקים על הרכב בישביל שאנשים ידעו שאני משתמש באפליקציה זו(ושהמדבקה או שתחולק בחינם או בסכום מינימלי))

 • ליאור

  אם כבר אז שיהיה מספר טלפון ולא מייל

 • לא שימושי. אם לבן אדם ששלחתי מייל אין בכלל מייל כזה?

 • בולי

  רעיון נחמד. לא פעם חסם אותי רכב ובזבז לי כמה שעות מהחיים 🙁 מצד שני זה יכול להיות מנוצל לדברים קצת פחות נחמדים אז האפשרות צריכה להיות מוגבלת בצורה כלשהו.

  הייתי לוקח את זה צעד קדימה והולך עם זה לשר התחבורה כי חברה כזאת או אחרת יכולה לעשות שימוש לא ראוי במאגר הזה וגם במקרים שאתה מחליף רכב משרד התחבורה יעדכן את זה אוטומטית.

 • רותם

  נשמע מטומטם. אף אחד לא יירשם לשירות הזה. אף אחד לא קורא מיילים תוך כדי הליכה כך שזה לא אפקטיבי וגם המידע היחידי שיעבור דרך המיילים האלה זה קללות והעלבות על למה האיש חסם לו את החנייה.

  • אנונימי

   אולי בישראל, אבל בחו״ל אני כמעט בטוח שזה לא יקרה, במיוחד לא ברצות הברית.