האם זהו Nokia Lumia 1020?
מקור הצילום: Windows Phone Central

רק יומיים וחצי נשארו עד להכרזתה של נוקיה על מכשיר הדגל המדובר ביותר שלה מאז N9 ו-PureView 808, אבל נראה שרוב הפרטים אודותיו כבר הודלפו ועתה נשאר רק לחכות לחותמת רשמית תוצרת פינלנד על הקו המקווקו.

אתמול התגלו בחשבונו של ג'ו בלפיורי, מנהל צוות העיצוב והאפיון של Windows Phone, שתי תמונות שצולמו ע"י המכשיר הבא של יצרנית הסלולר הגדולה האחרונה באירופה. בתמונות, שהועלו כחלק מרצף תמונות ממרתון בו השתתף בלפיורי לפני כשבוע וחצי וצולם בשלל מכשירי סדרת Lumia, נראה איש הפרסום של מערכת ההפעלה הסלולרית מבית מיקרוסופט יושב בסירה קטנה.

התמונות, שצולמו ברזולוציות של 5 ו-4 מגה-פיקסל, נראות ברורות מאוד למרות תזוזות הסירה, ובמידע הנלווה אליהם מופיע כי הן צולמו בעזרת Nokia Lumia 1020, מה שמאשר את הדיווחים אודות השם בעל ארבע הספרות, השובר את תוכנית השמות בני שלוש הספרות שהשיקה נוקיה ב-2010. בנוסף, מוסתרת במידע של קבצי התמונות אינדיקציה לכך שהן צולמו בשתי רזולוציות במקביל, כך שלתוך כל פיקסל בגרסת ה-4/5 מגה-פיקסל דחוסים 7 פיקסלים מגרסה גדולה יותר של התמונות, בת 32 ו-38 מגה-פיקסל, בהתאמה.

במקביל, חשף אתר Windows Phone Central פרטים חדשים אודות המכשיר, כולל תמונת יח"צ שנראית אמינה למדי. לפי האתר, המכשיר יגיע עם מפרט דומה למדי למכשיר הדגל הנוכחי של החברה, מלבד חיישן הצילום החדש, המלווה ע"י מנגנון ייצוב תמונה אופטי דומה לזה של לומיה 925, מבזק כפול בעל נורת LED ונורת XENON, והגדלת זיכרון מ-1GB בדגמים הנוכחיים ל-2GB, ככל הנראה בעיקר כדי להתמודד עם משימות הצילום. עם זאת, המכשיר יגיע לפי הפרטים שנחשפו עם נפח אחסון מובנה של 32GB בלבד וללא חריץ הרחבה (כלומר: בדיוק כמו לומיה 920), מה שאומר שעם חיישן ה-41 מגה-פיקסל הזיכרון עלול להתמלא במהירות מסחררת.

כאמור, המכשיר ייחשף רשמית באירוע שיתקיים ביום חמישי בערב שעון ישראל, אחריו נעקוב כאן באתר בזמן אמת.