ידיעה קטנה שחלפה לה השבוע בעולמנו הצר שמה סוף לתחרות בשוק המכשירים הנמוכים. אנחנו מדברים על כך שמוזילה, מסיבותיה השמורות לה, הודיעה כי היא מתכננת להפסיק בקרוב את פיתוח מערכת Firefox OS.

אולי לרובכם הדבר לא ממש ישנה, במיוחד כאן, במדינה בה רוכשים מכשירים עתירי כוחות ולא מסתפקים במוצרים הזולים. אבל בשוק הסלולר העולמי, היכן שנוקיה הייתה הכוכבת לפני מספר שנים בדיוק בנישה הזו, אין כמעט מתחרים. כלומר, מתחרים על השוק הנמוך. אם נסתכל נגלה כי גוגל כנראה שולטת ביד רמה בפלח זה, במיוחד לאחר שהחלה להוביל את פרויקט הדגל שלה במדינות המתפתחות – Android One. אבל פרט לכך, אין מתחרה ראוי והחל מבקרוב – מתחרה אחד עוד פחות.

למוזילה היו רגעים יפים מאוד עם מערכת ההפעלה שלה. היא גם הציגה כמה וכמה מכשירים מבין יצרניות גדולות כמו ZTE, אלקטל ועוד, שגם הצליחו לא רע, זאת למרות נתוני החומרה הפשוטים שלהם. אבל בתג מחיר שנע בין 40 ל-80 דולר למכשיר, לא היה מקום להתלבטות.

שלא יהיה ספק. מערכת האנדרואיד עושה את העבודה היטב וישנם מכשירים זולים מתחת לרף של 60 דולר בשוק. אולם תמיד רצוי וכדאי לראות מתחרים נוספים בשוק כדי ליצור תחרות טובה יותר לצרכנים.

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.