המים לא נספגים בבד טישו שעבר את הטיפול.

רשת החנויות SmartPhone החלה לשווק בישראל את Liquipel (ליקוויפל), פטנט ננו-טכנולוגי מהפכני לציפוי ואטימה של מכשיר הנייד נגד נוזלים שבאמצעותו ניתן להגן על כל מוצר אלקטרוני מפני נזקי המים. הפטנט זכה במקום השני בקטגורית פונקציונאליות משופרת במסגרת פרס אדיסון לחדשנות ובפרס ההמצאה הטובה ביותר של המגזין העולמי Popular Science.

הציפוי של Liquipel בעל תו תקן בינלאומי IP67, יוצר שכבת הגנה סופר הידרופובית, שעוזרת להגן על מכשירים אלקטרונים מפני נזקי החשיפה לנוזלים ולחות, וזאת על ידי דחייתם מהרכיבים החיצוניים והפנימיים של המכשיר. עובי הציפוי הוא בקנה מידה ננו-מטרי (כאלפית מעובי שיערת אדם), כך שלמעשה הוא בלתי ניתן לגילוי. הציפוי הוא פנימי בלבד, לכן הוא אינו פוגע במראה המעוצב של המכשיר, לא משנה את תחושת המגע או הפונקציונאליות, אינו מוסיף משקל למכשיר ואף אינו מסוגל להישבר או להיפגם. לדברי החברה, הציפוי לא יפגע באחריות היצרן ויחזיק לכל אורך חיי המכשיר.

איך זה עובד?
כל התהליך מבוצע ללא מגע יד אדם, בתוך מכונה בעלת מגירות מחוררות המסוגלת להכיל בתוכה עד 24 מכשירים. תחילה, מוציאים את כרטיס הזיכרון, הסים, מכסה הסוללה והסוללה (אם אפשר). לאחר מכן מכסים את מסך המכשיר, מניחים את המכשיר במגש המכונה ומפעילים. בזמן המצאות המכשיר, נוצר ואקום בחלל המכונה ולאחר מכן מוזרק החומר לחלל. היוצרות הואקום גורמת לחומר להגיע לכל מקום בתוך המכשיר (ובכלל לכל מקום שעלול להכנס אליו מים) ומצפה אותו כך שבמגע עם מים הם יתייבשו יחליקו החוצה מהמכשיר מבלי להתיישב על הרכיבים האלקטרוניים ולגרום לנזק אשר נוצר עקב התרטבות, שהוא הקורוזיה.

בניגוד למכשיר Galaxy S5 של סמסונג או ה-Xperia Z1/2 של סוני, לאחר הציפוי המכשיר אינו אטום לחלוטין. המים אכן יחדרו אליו אך הם ידחו על ידי החומר ולא יפגעו במכשיר. כמו המכשירים שלהעיל, גם כאן, אנחנו לא ממליצים לכם לקפוץ עם המכשיר לבריכה שכן מטרתו היא הגנה בלבד מנזקי המים.

אז מה קורה אם המכשיר נרטב?
לפי המלצת החברה, לאחר שנרטב המכשיר, יש לכבותו ולהשאירו כבוי למשך 8 שעות לפחות כדי לתת למים לצאת ממנו ולהתייבש.

מחיר השירות הינו 149 ש"ח (עד סוף חודש מאי, לאחר מכן יעלה ל 199 ש"ח) והוא כולל את ציפוי המכשיר ואחריות למשך 6 חודשים. עוד פרטים באתר החברה.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.