אנו נוטים לגונן על מכשיר הטלפון החכם שלנו מפני לחות והגשם מחשש שמא חדירה אפילו של טיפה אחת תגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר, אך אם המכשיר שלנו היה מצופה ב'ליקוופיל 2.0' (Liquipel 2.0) לא היינו צריכים לדאוג כלל.

נאנו-ציפוי דוחה נוזלים
ליקוופיל הוא נאנו-ציפוי עבור מכשירי אלקטרוניים אשר עוטף את הרכיבים ודוחה נוזלים, הציפוי עוזר למנוע נזקים הנגרמים בעקבות חדירה של מים כמו קצרים חשמליים או שיתוך (קורוזיה). הציפוי הוצג בשנה שעברה והשנה החברה מציגה נוסחה חדשה אשר, לטענת נציגי החברה, יעילה ב-100% יותר מהנוסחה הקודמת תוך שמירה על המוליכות החשמלית ולא פוגע באיכות הקליטה של אותות הרדיו. הציפוי נעשה במכלי וואקום של החברה תוך הבטחה כי הציפוי לא יפגע במראה או בביצועים של המכשיר.

סם ווינקלר (Sam Winkler) מנכ"ל החברה מוסר כי מכשירים אשר יעבור טיפול בנוסחה החדשה של ליקוופיל יכולים לשרוד טבילה בעומק של מטר למשך חצי שעה מבלי שייגרם כל נזק למכשיר. בהדגמה נעזר ווינקלר במכשיר אייפון 5 אשר "הוטבע" במכל מים והמשיך לפעול באין מפריע. בנוסף, ווינקלר הציג מוצר חדש של החברה בשם 'לייקוויפוד' (Liquipods), מיכל מיוחד אשר מיועד למכירה לקמעונים ובעלי חנויות אשר מעוניינים להציע את האפשרות לציפוי המכשיר של הלקוחות, המוצר יקסום במיוחד לבעלי חנויות אשר מוכרים מכשירים ניידים ויוכלו להציע את השירות בתשלום או כמוצר משלים לאחריות התיקון של החברה.

וידאו: iPhone 5 טובע (אל תנסו בבית)

הנוסחה החדשה תוצע החל מהיום ללקוחות בארה"ב, לאלו שגרים מחוץ למדינתו של הדוד סם יאלצו להמתין. בנוסף, לא נמסר כמה עולה הטיפול בנוסחה החדשה – אך ציפוי מכשיר טלפון בנוסחה הקודמת עלה בסביבות ה-60 דולר, סכום משתלם לכל הדעות לעומת תיקון מכשיר שנפגע מנזקי מים. אם בכל זאת המכשיר שלכם נרטב ניתן בעזרת מספר צעדים להציל גם אותו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.