לא ממתינה לברצלונה: LG חושפת סדרת מכשירים חדשה, X-Series, אשר תוצג לראשונה במסגרת קונגרס המובייל העולמי MWC 2016. שני הדגמים החדשים תחת הסדרה נקראים X Cam ו-X Screen יושקו יחד עם ה-LG G5 ב-21 לפברואר.

מדובר בזוג מכשירים, שלדברי החברה מיועדים לצרכנים שלא מעוניינים לרכוש טלפון בסכומים גבוהים אבל כן ליהנות מיכולות פרימיום. “המחפשים מצלמה איכותית לצד תצוגה מתקדמת.” כפי שאמר החברה וכפי הנשמע מהמפרט, אלו מכשירי ביניים המאמצים מספר יכולות שראינו במכשירים אחרים של LG.

כך ה-LG X Screen כולל את הפיצ’ר Always On, אשר כולל מסך משני ממש בדומה ל-LG V10 שהושק בשנה שעברה. מדובר במסך זעיר בגודל 1.76 אינץ’ מסוג LCD ברזולוציה של 520×80 פיקסלים הממוקם מעט מעל המסך הראשי ודרכו ניתן להפעיל יישומים, לצפות בהתראות, לשלוט בנגן המוזיקה ולהוסיף קיצורים מותאמים אישית זאת בזמן שהמכשיר כבוי. המסך הראשי לעומתו הוא בגודל לא סטנדרטי של 4.93 אינץ’ ברזולוציה של 720×1280 פיקסלים כאשר שאר המפרט כולל בין היתר שבב מרובע ליבות 1.2GHz, זיכרון של 2 גיגה-בייט RAM, אחסון פנימי של 16 גיגה-בייט וסוללה של 2,300 מיליאמפר, כאשר המצלמה הראשית היא 13 מגה פיקסל.

לעומתו LG X Cam ללא המסך המשני אבל הוא מצויד במסך 5.2 אינץ’ Full HD ועיצוב מתכתי עם זכוכית קמורה לצדדים ופרופיל של 5.2 מ”מ. הוא רץ על שבב מתומן ליבות 1.14GHz, זיכרון של 2 גיגה-בייט RAM, אחסון פנימי של 16 גיגה-בייט ומצלמה 13 מגה פיקסל כאשר בגבו ישנן זוג מצלמות 5 מגה פיקסל, ככל הנראה לשימוש אפקטים ויצירת עומק בתמונות.

שני המכשירים תומכים בתקשורת דור רביעי LTE וירוצו על גרסת האנדרואיד ‘מרשמלו’ ויהיו זמינים במספר צבעים כאשר יושקו בעולם בחודש הבא. LG חשפה בחודש שעבר את סדרת ה-K עם K7 ו-K10, כך בנוסף לסדרת ה-V ו-G נראה כי לחברה יש כבר מספר לא קטן של סדרות מכשירים חדשות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.