הרמזים בשבועות האחרונים לא השאירו מקום לספק, ואת תערוכת CES 2014 פתחה LG בחשיפה ראשונה של טלוויזיית ה-WebOS הראשונה.

בעוד שבתערוכה לא הציגה בפועל דגם מסוים של טלוויזיה המריצה את המערכת, LG כן חשפה כי התוכניות שלה למערכת גדולות מתמיד: לדברי היצרנית הקוריאנית, WebOS תשמש את רוב הטלוויזיות החכמות של החברה שיוצרו החל מהשנה והיא עברה התאמות רבות כדי שתוכל לפעול בצורה ידידותית למשתמש על מסך הטלוויזיה.

בחברה אומרים כי המערכת תפשט את השימוש בטלוויזיות החכמות ותאפשר לסייע למשתמש לבצע הגדרות שונות גם למתחילים והדגש הוא על ממשק קל ונוח מאשר אנו מכירים כיום. כפי שאפשר לצפות, WebOS תגיע עם דפדפן בנוי ומגוון גדול של אפליקציות כמו Twitter, Netflix, Hulu ועוד כשהיא תרוץ על שבב עם מעבד בדומה לקיים במכשירים הסלולריים.

המערכת אמנם רק בחיתוליה, אבל היא יכולה לפתוח דלתות לטכנולוגיות רבות ולשלב תכונות שאנו משתמשים במכשיר הנייד או במחשב, גם בטלוויזיה כמו מחוות, משחקים מרובי משתמשים ועוד.

הודעה לעיתונות:

חברת LG Electronics  חושפת בתערוכת האלקטרוניקה הבידורית הבינלאומית (CES 2014) בלאס וגאס את פלטפורמת הטלוויזיה החכמה החדישה ביותר שלה: מערכת webOS. הפלטפורמה, אשר נרכשה מ-HP בשנה שעברה, הומצאה מחדש והוצגה כפלטפורמת הטלוויזיה החכמה החדשה של LG.

מערכת ההפעלה החדשה מציעה ממשק משתמש אינטואיטיבי לחוויה חלקה ופשוטה, בהתבסס על שנים של ניסיון שנאספו על ידי הצוות של webOS. יתר על כן, הפלטפורמה החדשה מאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות בקלות רבה, מה שמגביר את תאימות הטלוויזיות החכמות של LG עם התקנים אחרים.

"אנו מאד נרגשים להציג כאן בתערוכת CES2014 אתwebOS , האופטימלית לטלוויזיה חכמה של LG", אמר In-kyu Lee, סגן נשיא בכיר וראש חטיבת טלוויזיותבחברת הבידור הביתי בקבוצת LG_Electronics. "היופי במערכת webOS הוא בכך שניתן הרבה כל כך חופש, והיא כל כך פשוטה לשימוש ".

פשוט להתחברות, קל לשימוש

הפלטפורמה של webOS, שתיושם בשנת 2014 ביותר מ 70% של הטלוויזיות החכמות של LG, מעצימה משמעותית ומפשטת את חוויית השימוש בטלוויזיה חכמה. קלות השימוש עושה את הפעולות הבאות – חיפוש וצפייה על תכנים, התחברות אל התקנים אחרים, ואפילו תהליך התקנה ראשוני – חלקות להפליא. בפעם הראשונה שהמשתמש מדליק טלוויזיה חכמה מופעלת- webOSשל LG, מופיעה על המסך אנימציה שנקראת BeanBird כדי לעזור בהתחברות וללמוד על אופן השימוש דרך תהליך ההתקנה. כל מה שהצופה צריך לעשות הוא לנער את השלט (Magic Remote) או ללחוץ על כפתור OK כדי לקבל עצה נוספת מאת המנחה הווירטואלי בעל הכנפיים. מערכת webOS יכולה לזהות מיידית, כאשר מחברים התקן חיצוני אל הטלוויזיה ומה הסוג שלו ולאחר מכן היא מקפיצה תפריט בו רשומים כל האופציות הרלבנטיות לבחירת המשתמש.

גישה מיידית והחלפת תוכן קלה

המשגר (Launcher) החדש, מסך נגלל משמאל לימין שרץ על החלק התחתון של המסך הוא אחד מהתכונות המיוחדות של מערכת webOS. המשגר מאפשר לקפוץ בין שידור טלוויזיה, תוכן ומדיה של טלוויזיה חכמה המאוחסן על התקן חיצוני מבלי לעבור דרך מסך הבית (Home Dashboard). זה מאפשר לצופה, באופן סימולטני, להביט על מופע, לשחק משחק או לדפדף באינטרנט כאשר הוא מבצע חיפוש או הורדה של תוכן אחר. זאת ועוד, תפריט "Live Menu", אשר ניתן לפתוח בזמן צפייה בטלוויזיה, וזה שומר את החיפוש, המלצה ואופציות הערוץ בהישג יד.

גילוי תוכן – הרי זה פשוט

צוות הפיתוח של webOS במעבדת עמק הסיליקון של LG יצרו את "תפריט היום" כשירות המלצות על תכנים, המציע מופעי טלוויזיה פופולריים, תוכניות שהחמצנו כמו גם סרטים באורך מלא. סרגל "היום" הרץ אופקית לאורך מרכז המסך, ניתן לגלילה למעלה או למטה באמצעות גלגל השלט ובכך מגלה עוד אפשרויות צפייה מרגשות.

מערכת webOS של LG מציעה גם גישה אל חנות LG עם האוסף המקיף של יישומים. החנות של LG מאפשר למשתמשים לדפדף ולראות את הפריטים שנצפו הכי הרבה ושהורדו הכי הרבה מעבר לפלטפורמת הטלוויזיה החכמה, כולל תוכניות המשודרות בטלוויזיה והמשחקים הנוכחיים. הקטגוריות המאורגנות באופן לוגי – כוללות  תוכן תלת ממדי, משחקים וסרטים – מיישמות תמונות ממוזערות לצורך בחירה זריזה ונוחה של תוכן.

המבקרים בדוכן של LG בתערוכת  CES 2014 (מרכז הכנסים של לאס וגאס, אולם מרכזי, מס' 8204) – החל ב 7 בינואר ועד 10 בינואר – יוכלו להתנסות עם מערכת webOS על הטלוויזיות OLED הנוכחיות של LG, על טלוויזיות Ultra HD ועל דגמים אחרים של השנה החדשה מהמערך של חברת הבידור הביתי..

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.