אירוע LG V20

לא רק iPhone 7 (אייפון 7) הושק השבוע, אלא גם V20, מכשיר הדגל החדש של LG שהוצג יממה לפני האירוע של אפל (Apple) בסן פרנסיסקו. אז כן המסך המשני נשאר גם כאן אבל מה עוד השתנה בהשוואה לדור הקודם? בדקנו.

תחילה, ה-LG V20 זכה לעיצוב משודרג השונה מהותית מהדור הקודם. זה מתחיל במעבר לגוף מתכתי במקום הגב המחוספס מפלסטיק, זאת על מנת להקנות לו מראה יוקרתי. הוא דק הרבה יותר בהשוואה ל-V10, נוח יותר לשימוש ביד אחת למרות המסך הגדול, 5.7 אינץ' ונותן הרגשה של מכשיר איכותי ועמיד. זאת אולי גם בשל העובדה כי הוא עומד בתקן צבאי MIL-STD-810 המספק לו הגנה כנגד נפילות וזעזועים.

בגבו של LG V20 שתי מצלמות ראשיות בדומה ל-LG G5, המספקות פתרון לצילום במספר מצבים. אומנם אחת המצלמות היא בעלת חיישן של 8 מגה פיקסל, לעומת 16 מגה פיקסל בשנייה, אך למדנו בעבר כי רזולוציית החיישן היא לא מדד לאיכות המצלמה. במקרה הזה העדשה הרחבה שלה 135 מעלות בהחלט נותנת פתרון צילום טוב יותר במקומות קטנים מכל בהשוואה למצלמות הרגילות במכשירים אחרים. גם ממשק הצילום ממשיך עם שליטה כמעט מלאה בכל ערכי הצילום ווידאו ידני.

LG V20

החיבור לחברת האודיו B&O PLAY, מאפשר ל-LG להמשיך ולספק חווית שמע גבוהה במיוחד וזאת בעזרת מתאם של החברה (הנרכש בנפרד) ואוזניות תוצרת B&O PLAY המגיעות בערכה מיוחדת. השימוש באוזניות בהחלט העביר חוויית סאונד איכותית מאוד שלא מתקבלת בצורה אחרת במכשירים דומים אפילו עם אוזניות רגילות.

המסך הנוסף נראה בעיני רבים כגימיק, אבל מהשימוש שלנו עם LG V10 גילינו כי יש לכך יתרונות רבים, במיוחד אם אתם כמונו ומקבלים עשרות רבות של התראות במהלך היום. האפשרות להפעיל אפליקציות ישירות מהמסך המשני מבלי לפתוח את המכשיר מנעילה זו אופציה שגילינו כשימושית במיוחד. רק מעניין לבדוק האם לאורך זמן אכן אין השפעה על חיי הסוללה.

בצד המפרט, נחמד אם LG V20 היה כבר מציע את אחד מהשבבים החדשים יותר כמו Snapdragon 821/823, אך ב-LG בחרו ללכת על בטוח עם Snapdragon 820. הוא בעל ארבע ליבות Kyro כאשר החלוקה היא שתי ליבות בתדר 1.6 גי'גה-הרץ ועוד שתי ליבות 2.15 ג'יגה-הרץ, זאת יחד עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט לאחסון.

ככקלף המיקוח של LG על פני היצרניות האחרות, גם ה-LG V20 מגיע עם סוללה הניתנת להחלפה על ידי הוצאת המכסה האחורי. הסוללה בעלת הספק של 3,200 מילי-אמפר/שעה ולצידה גם חריץ הזיכרון microD המאפשר הרחבה עד לנפח של 2 טרה-בייט נוספים. LG V20 הוא גם הראשון עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 7.0 Nougat, אבל קשה להבחין בשינויים בה שכן עליה מותקן ממשק LG UX 5 בדומה לקיים ב-LG G5 וללא מגירת אפליקציות.

המכשיר יושק בישראל בסוף חודש אוקטובר.

וידאו: הצצה ראשונה ל-LG V20

הכותב היה אורח LG באירוע