אם סמסונג חשבה כי רק אפל עומדת נגדה, גם LG פותחת חזית נוספת. שתי החברות הקוראניות יפגשו בבית המשפט בסיאול ושוב בענייני פטנטים, כאשר LG Display טוענת כי הטאבלט גלקסי נוט 10.1 מפר פטנטים טכנולוגיים השייכים לה.

בחטיבת המסכים של LG טוענים כי סמסונג (Samsung Display) מפרה פטנט המצוי בפאנל של מסך הטאבלט עצמו. הפטנט קשור ליכולת שיפור איכות התצוגה ללא תלות בזווית בו אוחזים את הטאבלט. מטרת החברה להפסיק את מכירת הגלקסי טאב 10.1 ולמנוע את הפצתו בחנויות, ואף דורש סכום של כמעט מיליון דולרים על כל יום שבו נמכר הטאבלט בגין “אי ציות מתמשך”, כך שבספירה מאז הושק הטאבלט, סמסונג תצטרך לשלם ל-LG במידה ותפסיד כ–130 מיליון דולרים עד היום.

זו לא הפעם הראשונה ש-LG Display נפגשת בבית המשפט עם סמסונג. זה קרה לאחרונה כאשר לטענתה, סמסונג הפרה פטנטים בתחום מסכי OLED, וכי היא הפרה 7 פטנטים הקשורים לטכנולוגיה השייכים לה. התביעה הגיעה לאחר שסמסונג פנתה לבית המשפט בדרישה לצו מניעה האוסר על LG Display להפיץ טלוויזיות OLED בקוריאה, זאת לאחר שטענה כי LG גנבה את הטכנולוגיה ממנה ובהעלמותו של אחד המסכים שהוצגו ב-IFA 2012.

סגן נשיא Samsung Display אמר כי החברה לא מפרה את הפטנטים של LG ואלו טענות “בלתי מוצדקות”.

כרגע התביעה היא רק בקוריאה, אך אין מן הנמנע כי במידה ותרשום LG הצלחה, היא תנסה למנוע ממנה הפצה של הטאבלט גם באזורים נוספים.