בעוד סרטי תלת-מימד (3D) נחשבים להצלחה בקולנוע ורבים מעדיפים לצפות בהם על פני סרטי דו-מימד סטנדרטי, בעולם הטלוויזיות הביתיות המצב כך נראה שונה לגמרי.

לפי הדיווח של ETNews, גם LG וגם סמסונג מתכננות להפסיק את ייצורם של מסכים עם תמיכה בתלת מימד. בעוד יש עוד מספר שחקניות נוספות בשוק המייצרות טלוויזיות עם 3D, שתי היצרניות נחשבות לשחקניות הגדולות והמובליות בשוק וכאשר אלו יפסיקו סביר כי גם שאר היצרניות יחדלו.

לפי בכיר LG שצוטט בדיווח, עדיין כ-40 אחוז מכל הטלוויזיות שהחברה ייצרה בשנה שעברה כללו את יכולת הצגת הוידאו בתלת מימד, אולם השנה הוא מעריך כי המספר יירד לכדי 20 אחוז בלבד זאת כי עדיין יש לקוחות המעוניינים בטכנולוגיה וצופים דרכה בסרטי תלת מימד. עוד נאמר כי סמסונג לא ביצעה כל הזמנה לזכוכית התומכת בתלת מימד כך שייתכן כי כבר בשנה הקרובה החברה תפסיק להציג דגמים חדשים באופן מוחלט.

בעבר נעשו ניסיונות על ידי יצרניות המובייל להביא למכשירים החכמים יכולות של צפייה בתלת מימד. כך גם נינטנדו השיקה את קונסולת ה-Nintendo 3DS אולם כידוע התחום לא הצליח להתרומם כפי שציפו ורוב המכשירים שיצאו לא היו מבוקשים בלשון המעטה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.