במידה ותהיתם, אין טעות בכותרת – החל מאתמול זמין להורדה עדכון תוכנה שנועד לטפל בבעיית הקורוזיה (שיתוך) ממנה סובל מחבר הטעינה של ה-G Watch, השעון החכם של LG.

מסתבר שמספר לא קטן של שעוני ה-G Watch, שעונים חכמים מבוססי Android Wear, סובלים מהבעיה – חלודה המתפשטת על הפינים שנמצאים בחלקו התחתון של השעון ומשמשים כנקודת חיבור לחשמל כשהשעון נמצא בעריסה. היקף הבעיה רחב דיו עד ש-LG שיחררה בסוף השבוע האחרון עדכון תוכנה שתפקידו למנוע את המשך התפשטות הבעיה. נראה כי המקור לקורוזיה נעוץ בעובדה שזרם זורם במחברי הטעינה גם כשהשעון לא נמצא בעריסה, הדבר גורם לכך שלחות מהעור, שנמצא במגע עם המחברים כאשר השעון מולבש על היד, יוצרת קורוזיה. יש משתמשים מסוימים שמתלוננים על תחושת עקצוץ ולפורומים של Android Centeral אפילו עלתה תמונה של אדם עם מעיין כוויה היכן שהפינים נגעו בעור.

עדכון התוכנה של LG יפסיק את הזרם החשמלי כשהמכשיר לא נמצא בטעינה, הדבר כנראה ימנע מהבעיה להתפשט, אך לא תפתור את התקלה לאלו שלא מצליחים להטעין את השעון בעקבות קורוזיה שכבר נוצרה במגעים. לצערם של אלו החברה לא תישא באחריות ולא תתקן שעונים שכבר סובלים מהבעיה. העדכון נפרס באופן מדורג ויהיה זמין בקרוב לכלל משתמשים ה-LG G Watch.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.