השבוע הסירה LG את מעטה החשאיות שאפף את השעון החכם שלה'ה-LG G Watch. באתר אינטרנט ייעודי שפתחה החברה, מוצגות תכונות בולטות של השעון, ביניהן הגנה בפני מים ואבק, מסך הפועל תמידית, מערכת זיהוי הפקודות הקוליות של Android Wear וגלריות עשירות של שני צבעי השעון: 'שחור חשאי' או 'זהב שמפניה'.

נדמה ש-LG אימצה את התכונה החשובה ביותר עבור שעונים – הגנה בפני מים ואבק, המהווים איום ממשי למכשיר. אמנם החברה עדיין לא מפרטת עד כמה היא החמירה עם ההגנה שלה כלפי איומים אלה, אך אם נשפוט לפי הטלפונים החכמים והטאבלטים העמידים שלה, יתכן והיא תאטום את השעון על פי תקני IP המאפשרים שהייה מתחת למים בעומק מטר אחד למשך 30 דקות, אך לצורך כך נצטרך להמתין לאישורים רשמיים.

כפי שכבר נחשף בעבר, מציגה LG באתר החדש 2 תכונות בולטות במערכת ה-Android Wear, מערכת המיחשוב הלביש של גוגל (Google). תכונה אחת תציג מידע שימושי בזמנים ובמיקומים בהם אנו זקוקים לו, כדוגמת התראות על פגישה קרובה או זמן צפוי להגעה ליעד אליו אנו מנווטים. תצוגה זו תתרחש על מסך הפועל תמידית. כמו כן, נוכל לבצע פעולות רבות בשעון באמצעות מערכת זיהוי הפקודות הקוליות המתחילות במילים "OK Google".

בתחום העיצוב חשפה החברה שני צבעים אופנתיים של השעון: 'שחור חשאי' או 'זהב שמפניה', זאת לצד גלריית תמונות עשירה המציגה את המכשיר מכמה זוויות ובשני הצבעים.

בחודש שעבר, עת שנתנה LG אישור רשמי לעובדה כי היא עובדת על פיתוח שעון חכם,  אמר ד"ר גונג-סוק פארק, נשיא ומנכ"ל חברת LG אלקטרוניקה: "עם LG G Watch  החברה ממשיכה לקבוע אבני דרך במחשוב לביש, כפי שנעשה עם שעון הטלפון G3 הראשון בעולם ב-2009 ועם ה-Prada Link בשנת 2008. אנו בטוחים שלמכשיר המעוצב יש את הפוטנציאל לכבוש את השוק הלביש החכם בסערה".

אמנם לא נמסרו פרטים על מועד ההשקה, אך ההערכות מצביעות שהדבר יקרה בבריטניה כבר בקיץ הקרוב, בחודש יולי. אם נסתמך על שמועות קודמות, יתכן כי מחירו יעמוד על כ-1,000 ש"ח, אך לא ידוע אם יגיע לישראל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.