את מכשיר הנקסוס 5, גוגל הצליחה לשמור בסוד (כמעט) עד הרגע האחרון, אבל את מה שמסתתר בפנים דווקא יותר עניין אותנו. גרסת האנדרואיד 4.4 קיטקט (KitKat) שלראשונה ראתה אור במכשיר החדש, מציגה מספר חידושים מעניים לצד חומרה חזקה של מכשיר הנקסוס האחרון, וכאשר הוא גם מתומחר נמוך יותר מהמתחרים הוא הופך לנחשק עוד יותר. אז לקחנו הנקסוס 5 לבדיקה מקיפה ויצאנו מרוצים.

הדור החמישי למכשירי הנקסוס מיוצר גם הוא על ידי LG. אחרי הנקסוס 4 שהפתיע את כולם במיוחד בגזרת המחיר, הציפיות מגוגל היו רבות. כשאחזנו בנקסוס 5 בפעם הראשונה שמנו לב יותר לגבו מאשר לקדמתו. בפעם הראשונה בסדרת מכשירי ה-Nexus, אפשר לומר כי הנדסת האנוש של הנקסוס 5 היא נהדרת. ההרגשה המאוד נעימה שהגב האחורי של הנקסוס 5 מעניק נובעת מהפלסטיק הרך, שמוכר לנו ממכשירים ישנים יותר, ומעניק תחושה נוחה מאוד בהחזקת המכשיר אך אנחנו בספק האם כל התחושה הנעימה הזאת תעמוד במבחן הנפילה, שם דברים יתחילו להראות לא נעימים. בכל זאת, עדיין לא איכות החומר של HTC או Apple.

בקידמת המכשיר נמצא מסך בגודל 4.95 אינץ' (בגוגל אוהבים להגדיר אותו כ-5 אינץ') מסוג True HD IPS+ שמיוצר על ידי LG. מעליו ממוקמת האפרכסת העגולה (הנדלקת בזמן שמתקבלת שיחה), ובסמוך אליה נמצאים החיישנים והמצלמה הקדמית. מתחת למסך ישנה נורית LED שתתריע על הודעות ושיחות שלא נענו כאשר המכשיר נעול. בדופן הימינית נמצאים כפתור הכיבוי/שינה ומגירת ה-microSIM ובדופן השמאלית נמצא את מקשי השליטה בווליום. בתחתית המכשיר נמצא חיבור ה-microUSB, הספיקר והמיקרופון, כשבצד העליון נמצא מיקרופון נוסף לסינון רעשים וחיבור ה-3.5 מ"מ לאוזניות. בגב המכשיר נמצאת מצלמת ה-8MP והפלאש LED עם בליטה שיכולה לדעתנו לשרוט את עדשת המגן, יחד עם הכיתוב neuxs שחרוט בגדול.

מסך איכותי
הנקסוס מיוצר על ידי LG, שבהתאם לכך ציידה את המכשיר במסך הכי טוב שיש לה להציע כיום: ה-LCD True HD IPS+ שמוכר לנו מה-LG G2, שם לא הפסקנו לחלק לו שבחים. גודל המסך הוא 4.95 אינץ' ברזולוציית fHD עם ppi של 445.

מכיוון שמדובר באותו מסך שכבר נתקלנו בו בעבר רק בגודל שונה, דעתנו עליו נשארה אותו דבר: מדובר במסך שלא נופל ואף מתעלה בחלק מהמקרים ממסכי ה-Super AMOLED של סמסונג. הצבעים, כיאה למסכי ה-LCD, מדויקים ובהירים מאוד וגם חדים הודות למטריצת ה-sRGB וצפיפות הפיקסלים הגבוהה, ובנוסף לכך הבהירות הגבוהה וההשתקפות הנמוכה נותנים פתרון מצוין באור שמש ישיר. החיסרון היחידי של המסך הוא למעשה איבוד הניגודיות כשמתחילים לצפות בו מזוויות שונות, אך עדיין, לדעתנו, מדובר במסך מצוין.

ממשק: OK Google
מכשירי הנקסוס נותנים לנו הזדמנות טובה לדעת כיצד מערכת האנדרואיד נראית ומתפקדת באמת בגרסתה החדשה והנקייה, כפי שגוגל עיצבה אותה ותכננה אותה, ללא כל הממשקים הכבדים של היצרניות. יש כאלה שיאהבו את הממשק הנקי והפשוט של גוגל, ויש כאלה שלא יוכלו בלי כל תוספות הממשק של היצרניות. לאחר שהציגה את 'פרויקט חמאה' (Project Butter) ב-4.1 שנועדו לשפר את את הממשק והאנימציות ליותר "חלקות", באנדרואיד 4.3 הגיעה התרופה לבעיית האיטיות לאורך זמן – פונקציית איחוי הזיכרון הפנימי, TRIM, המסייעת לנושא הביצועים בצורה ניכרת במכשירים המתיישנים עם הזמן (בהחל ניכר השינוי לפני ואחרי שבחנו זאת ב-Galaxy S2 שהיה ברשותנו). באנדרואיד 4.4 KitKAt מגיעה הצלע השלישית, כשגוגל חשבה גם על המכשירים החלשים והחזקים כאחד, עם ה-Project Svelte, שבה היא שיפרה כל רכיב מרכזי אפשרי בכדי להוריד את צריכת הזיכרון שלו ולייעל את דרך העבודה. ביחד עם שלושת אלה, אנדרואיד (לפחות בגרסה הנקייה) צריכה לתפקד בצורה חלקה גם לאורך זמן.

Nexus 5 KitKat Android 4.4

בהפעלת המכשיר אנחנו רואים את מסך הנעילה הבסיסי למידי: אין קיצורי דרך מהירים לאפליקציות, אלא רק שעון, תאריך, ולמטה את שם המפעילה. הווידג'טים של מסך הנעילה (Lockscreen Widgets) נמצאים גם פה, כשהמסך הימיני מפעיל ישר את המצלמה, כשיש לנו אפשרות להוסיף מסכים נוספים, אך זה מוגבל מאוד. פתיחת המכשיר נעשית ע"י החלקת המנעול במרכז המסך לכל כיוון שנרצה.

גוגל הקדישה מסך בית נפרד לשירות החיפוש/פקודות הקוליות/העוזרת האישית שלה – Google Now. במסך בית קבוע (הניתן להסרה) נוסף לנו השירות לשימוש מהיר. כפי שאנחנו כבר מכירים אותו ויותר טוב: ניתן לקבל דיווחי תנועה, תזכורות לפגישה הקרובה (כולל זמן משוער להגעה), מזג האוויר, לבחור את קבוצת הספורט האהובה שלנו ועוד. מעתה, ובדומה למכשיר ה-Moto X ניתן לומר את צמד המילים "OK Google" שיקפיץ לנו את חלון הפקודות הקוליות של Google Now ולבקש את הדרוש. כל אלו אמנם לא עובדים היטב בעברית, ורק אם אנחנו בשפת ממשק באנגלית נוכל להשתמש בפקודות הקוליות.

מכיוון שאנדרואיד נשארה כפי שהיא מבחינת ממשק המשתמש, נתמקד יותר על ההבדלים בממשק ב-4.4 לעומת העבר. אחרי ששילבה את תפריט הווידג'טים במגירת האפליקציות ב-ICS, גוגל החזירה את האופציה הישנה המוכרת לנו עוד מגרסאות ה-Gingerbread: לחיצה ארוכה על מסך הבית תוביל אותנו לתפריט העריכה המלא, ששם ניתן להוסיף ווידג'טים, ולהחליף רקעים או טפטים, ואפילו ישנו כפתור חדש שמאפשר להגיע להגדרות של ה-Google Voice. נוח יותר. כעת גם התפריט, מקשי המגע בתחתית המסך (ברוב המקרים) ובר ההתראות הם שקופים, וניתן לראות את מסך הבית האחרון שהיינו בו דרך השקיפות. הוספת מסך בית נוסף נעשית ע"י גרירה של יישום כלשהו כלפי ימינה/שמאלה ממסך מלא אחר אל מסך ריק חדש. התפריט עצמו נשאר בסיסי כפי שהיה, שבו לא ניתן לשנות את סדר האפליקציות או סדר הדפים, כאשר כל אפליקציה חדשה שמתווספת לנו תופסת מקום לפי סדר הא'-ת' או A-Z.

Nexus-5-next-to-android-dollמלבד זאת, הדברים המוכרים נשארו אותו דבר: החלקת שתי אצבעות כלפי מטה מהמסך תפתח לנו את חלון ההגדרות המהירות (שלצערנו לא ניתן לערוך או להוסיף לו דברים), החלקת האצבע כלפי מעלה מכפתורי המגע תעניק לנו גישה מהירה ל-Google Now, לחיצה על כפתור הכיבוי + ווליום למטה תצלם לנו תצלום מסך, ולחיצה על כפתור התפריטים תפתח לנו את חלון הניהול משימות (שגם הוא שופר וכעת הוא מהיר ויעיל יותר) ששם ניתן "לסגור" אפליקציות פתוחות.

המקלדת בנקסוס 5 היא המקלדת ברירת המחדל. היא כוללת מילון מובנה ואופציית ה-Swipe גם במקלדת העברית, כשלא מזמן היא שינתה את סדר האותיות במקלדת העברית ועשתה את זה, לטעמנו, פחות נוח. חידוש נוסף ב-KitKat זה שהמקלדת מגיעה ישירות עם הסמיילים של Emoji, ככה שלא נצטרך להוריד אותם מהחנות.

ביצועים: מוביל, אבל לא במספרים
נקסוס 5 מריץ בתוכו את המעבד הכי חזק כיום, ה-Snapdragon 800 כשהוא מעבד מרובע ליבות בתדר של 2.26 ג'יגה-הרץ לכל ליבה המשולב עם זיכרון של 2 ג'יגה-בייט RAM. השבב הגרפי הוא ה-Adreno 330, כשהזיכרון הפנימי מגיע בנפחי של 16 ו-32 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס עם microSD, חסרון שנמצא בכל מכשירי סדרת הנקסוס. בשימוש השוטף, כשהוא מצויד בכל 3 הפרויקטים שציינו ממקודם, הנקסוס 5 עבד מצוין, מהר, חלק וללא השתהויות או תקיעות כלשהן, כאשר גולת הכותרת שגוגל הצליחה להביא את הדרך שבה עובדת iOS אל אנדרואיד: ללא ספק, הנקסוס 5 הוא מכשיר האנדרואיד המהיר ביותר כיום.

מבחינת המספרים במבחני הביצועים (הבנצ'ים), אין כאן במה להשוויץ. ב-Antutu קיבלנו ציון של 25,480 נקודות ואילו ב-Quadrant קיבלנו 8,476 נקודות, מספר נמוך בהרבה ממה שקיבלנו ב-LG G2. גוגל לא מחפשת לרמות את אפליקציות הבנצ'ים, ותוסיפו לכך את העובדה שגם האפליקציות עדיין לא ממש מתואמות לעבוד עם קיטקאט, ותקבלו תוצאות נמוכות בהרבה ממה שה-Snapdragon 800 באמת אמור להציע.

מולטימדיה
נגן המוזיקה ב-KitKat 4.4 עבר לאחרונה ל-Play Music, שגם קיבל לאחרונה גם עיצוב חדש. המסך הראשי מציג את רשימת השירים האחרונה ששמענו מהרשימה/שירים שהוספנו לאחרונה, כולל שירים אחרונים שהאזנו להם והאופציה 'אני מרגיש בר מזל' שתייצר לנו רשימת פלייליסט מותאמת אישית המבוססת על האזנות הקודמות שלנו (ככל שנאזין ליותר שירים – כך המערכת תדע מה להתאים), בנוסף להיותו נגן מוסיקה רגיל. חידוש נוסף בקיטקאט זה שברגע שנשמע שיר, העטיפה שלו תוצג על גבי מסך הנעילה, גם באותו אפקט שקיפות שציינו ממקודם.  איכות השמע באוזניות נקייה מאוד, והעוצמה שלה בהחלט מספקת.

נגן הווידאו בנקסוס בסיסי מאוד. ניתן לגשת לקבצי ווידאו דרך הגלריה, והתמיכה בקבצים כמו שצריך זה רק MP4 עד 1080p, כש-MKV 1080p עבד לנו אך עם תקיעות בלתי פוסקות, ובלתי אפשרי לצפות בזה כך. למזלנו, מדובר באנדרואיד, ועם המעבד החזק של הנקסוס, לא חסרים נגני צד שלישי בחנות הפליי שיעשו את העבודה, לכל הפורמטים עד 1080p.


Nexus-5-back-handמצלמה: פלוס מינוס
סדרת הנקסוסים מעולם לא הייתה מצטיינת בתחום הצילום, כשעיקר הביקורת הייתה על איכות התמונה הירודה. הפעם גוגל נשארה על קו ה-8 מגה פיקסל, אך שדרגה את הציוד האופטי (כולל מייצב תמונה אופטי) של הנקסוס 5 לעומת ה-4 כדי להביא לנו איכות תמונה טובה יותר. האם זה עזר לה?

ממשק המצלמה נראה בדיוק אותו כבר מגרסאות ה-Google Play Edition של ה-Galaxy S4 וה-HTC One, שהביאו אל ממשק המצלמה את ה-Swipe Gestures וההגדרות המהירות. הגישה להגדרות המצלמה השונות (+HDR, איזון לבן, חשיפה, הגדרות תמונה, טיימר ועוד) זמינות על ידי החלקת האצבע על ההגדרה הרצויה, שכל פעם נפתח עוד חצי-עיגול של תפריטים שנוכל להחליק את האצבע אליו. זוהי הדרך הכי מהירה ושימושית להגיע אל ההגדרות השונות, וגוגל עשו פה עבודה מצוינת. בנוסף לממשק הגדרות המהירות, בצד התחתון נמצאת כפתור למעבר בין מצבי וידאו לסטילס, פנורמה ול-Photo Sphere (צילום ב-360 מעלות).

כפי ש-LG עשתה עם ה-G2, היצרנית ציידה את הנקסוס 5 במייצב תמונה אופטי – שאמור להפחית את הרעידות שהגוף מייצר על המכשיר ובכך להשיג תמונות חדות יותר בסיטואציות מסובכות – בעת תזוזה או בצילום אובייקטים מהירים.

מבחינת איכות התמונה, אכן ישנו שיפור גדול לעומת הנקסוס 4. בסה"כ, איכות התמונה של הנקסוס 5 לעומת שאר המתחרים עם חיישן דומה היא בגדר הממוצע-טובה. רמת הפרטים בתמונה טובה מאוד, אם כי יש רכות בולטת לכיוון הקצה השמאלי של המסגרת. רמות הרעש הדיגיטלי הן מעל הממוצע, אבל בהחלט לא הגרוע ביותר שראינו. כמו כן, ישנה גם בעיה מידי פעם עם איזון הלבן, כשהנקסוס מתקשה לאזן את הלבן נכון, ולעתים קרובות מייצר דימויים שהם בדרך כלל קרים או חמים מדי. להלן דגימות תמונה:

צילום וידאו
הנקסוס 5 מסוגל לצלם וידאו [email protected], והעובדה המאכזבת היא זה שלמרות שהוא מצויד בשבב ה-Snapdragon 800, שמבחינת כוח עיבוד מעניק יכולת לצלם ברזולוציה של 4K (היחיד נכון לרגע זה שעושה זאת הוא הגלקסי נוט 3) או 1080p ב-60FPS או בהילוך איטי של 120fps, הנקסוס 5 לא מסוגל לעשות שום דבר מבין האלו וזה חבל מאוד.

ממשק הוידאו של הנקסוס 5 דומה לממשק המצלמה, אך טומן בו הרבה פחות אפשרויות. כל מה שנוכל לשנות כאן זהו את מצב הפלאש, איזון הלבן ורזולוציית הוידאו.

צילומי הוידאו של הנקסוס 5 מקודדים בפורמט MP4 עם קצב נתונים (bitrate) של 17MB לשניה ב-29 פריימים לשניה. האודיו מקודד בשיעור של 96 Kbps וקצב דגימה של 48 קילוהרץ בערוץ אחד, מה שאומר סאונד מונופוני וחבל שכך, מכיוון שלנקוסס 5 יש שני מיקרופונים והוא היה מסוגל להפיק אודיו סטראופוני בקלות. מבחינת איכות הוידאו, צבעים נעימים, אם כי רמת הפירוט היא באיזור הממוצע. הפוקוס בסדר אבל קצת "נלהב" מדי, כשהוא מחפש ללא הרף מיקוד מחדש, מה שגורם לוידאו כל כמה שניות להיות קופצני.

תקשורת
האפרכסת של הנקסוס 5 מגיעה בעיצוב שונה ממה שאנחנו מכירים, וזהו עיגול קטן, שנותן רושם של אפרכסת חלשה. אך לא כך הדברים: השמע מהצד השני היה חזק וממוקד מאוד, ולא נתקלנו בבעיות איתו. דבר אחר שכן היו איתו בעיות היה הרמקול (ספיקר): עוצמת הרעש שבקעה ממנו לא הייתה חזקה במיוחד, ואנחנו חושבים שהוא אפילו לא מגיע לציון ממוצע לעומת מתחרים אחרים.

חידושים נוספים ששווה לציין ב-KitKat הם ללא ספק אפליקציות אנשי הקשר וה-Hangout. מבחינת עיצוב ופיצ'רים, אפליקציית אנשי הקשר לא עברה שינוי כלשהו מאז המהפכה שעברה ב-ICS; אך החיוג החכם במכשיר נעשה חכם יותר מאי פעם. כעת, במסך הראשי של האפליקציה, נוכל לחפש אנשי קשר ומקומות קרובים, וכן אנשי הקשר הכי פעילים שלנו ומועדפים. עוד פיצ'ר מהפכני באפליקציית אנשי הקשר זהו ה-Caller ID: ברגע שמספר לא מזוהה מתקשר, בין אם זה איש קשר פרטי או עסק, זהותו תופיע על המסך לאחר שהמספר יעבור בדיקה בשרתים של גוגל. אך למעשה, האם תזוהו או לא, זה נתון בידכם: ברגע שהגדרנו את אפליקציית ה-Hangout, הגיעה אלינו הודעה מגוגל שנבקש שנאמת את המספר שלנו, כדי שיופיע ב-Caller ID (ניתן לשינוי לאחר מכן בהגדרות של ה-Hangouts.

את השילוב של אפליקציית ה-SMS וה-Hangouts יחדיו מצאנו כלא נוח ואף מיותר. כאשר משתמשים בה מאוד מבלבל לדעת האם אנו שולחים SMS או הודעה מיידית דרך השירות, ואין מחוון ברור לכך. הניסיון של גוגל לשלב את Google+ בכל מקום קצת מטריד, אך למזלנו אפשר למצוא מגוון תחליפים לאפליקציית ה-SMS בחנות ה-Google Play. מעניין לראות איך היצרניות השונות ישלבו את זה במכשירים העתידיים.

סקירת וידאו

דפדפן
כמו שמכשיר נקסוס צריך להיות, הדפדפן היחידי בו הוא כמובן דפדפן ה-Chrome, שניתן להורידו לכל מכשיר אנדרואיד בשוק. כמות הפיצ'רים שגוגל הוסיפה עם הזמן לדפדפן האינטרנטי שלה גדלה, וזה הזמן לציין חלק מהם: הטרי ביותר הוא ה-AutoFill, שינחש ישר לאיזה דף אתם רוצים לגלוש ע"י סנכרון היסטורית הגלישה שלכם, ברגע שהתחלנו לרשום את הכתובת של אותו אתר. האופציה השניה נועדה לאנשים בעלי נפח חבילת גלישה קטנה: באמצעות שירות של גוגל, ניתן לגלוש לאתרי אינטרנט אשר יעברו דחיסה ומשם השרת ישלח לנו דף שצורך פחות אינטרנט סלולרי, מה שעם הזמן יחסוך לנו בחבילת הגלישה. כמובן שכל הפיצ'רים הישנים עדיין כאן: סנכרון הכרטיסיות עם מכשירים אחרים, מצב גלישה פרטי, מצב שולחן עבודה נמצאים כאן.

גם חיישן ה-Wi-Fi של הנקסוס 5 עשה עבודה מצוינת, וכשניסינו לבחון את המהירות המקסימלית שהוא מסוגל להפיק, הגענו ל-50MB בקלות, שזה הרבה יותר מהרבה סמארטפונים אחרים שאנחנו מכירים.

קישוריות
הנקסוס 5 מגיע עם מגוון רחב של קישוריות. הדברים הבסיסים והרגילים נמצאים פה, Wi-Fi a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 4.0 ו-A-GPS. גם ה-NFC קיים כאן ונוכל להעביר קבצים בקלות ע"י ה-Android Beam, ואת פונקציות ה-Wi-Fi שהם Direct, Hotspot ו-DNLA נמצא גם פה.

חיבור ה-microUSB גם משחק פה תפקיד כפול. הוא תומך ב-SlimPort, ה-MHL של LG, המאפשר להעביר את כל המוצג על מסך המכשיר למסך הטלוויזיה. תכונה זו גם קיימת ב-Nexus 4 וב-7, והיא דורשת מתאם. USB On The Go גם כן נתמך פה, אך לא בהתקני זכרון (דיסק און קיי, כונן חיצוני ועוד), אך עם אפליקציות צד 3 הם כן עבדו, מה שאומר שגוגל חסמה אותם מראש. גם לשימוש הזה יש צורך במתאם.

הנקסוס 5 מציע גם הזרמת תצוגה אלחוטית, המשתמשת בתקן Miracast. עיקרו של פונקציה זו מאפשרת לך לשתף את תוכן מסך של הנקסוס 5 למכשירים התומכים ב-Miracast באמצעות Wi-Fi.

זמן סוללה: סביר בלבד
הנקסוס 5 כולל בתוכו סוללה בנפח של 2300mAh, כשמדובר בעליה של 200mAh בלבד לעומת הנקסוס 4, כשבעקבות כך עלו לא מעט חששות לגבי אורך הזמן שהסוללה של הנקסוס 5 תתפקד, עם המעבד והמסך החדשים והמשודרגים. כמו כן, יש לציין כי הנקסוס 5 תומך גם בטעינה אלחוטית, ולאחרונה גם גוגל השיקה את המטען האלחוטי שלה, המיועד גם לנקסוס 7.

חיי הסוללה של הנקסוס 5 הם בגדר הסבירים, וזה באמת תלוי באיך אתם משתמשים בו במהלך היום. אם נכבה את הקישוריות ואת שירותי המיקום ולא נעמיס יותר מידי עם 3G או משחקים, נצליח לסיים את היום ללא בעיות. ברגע שהכנסנו את שירותי המיקום (Google Now וכ'ו) למשוואה או נעמיס על המערכת עם יותר מידי קנדי קראש, המכשיר יתחיל להתחמם וזה הסימן שתדעו שגם הסוללה עובדת בעומס לה.

"זוהי בעצם הנקודה המרכזית בסדרת הנקסוס מאז הנקסוס הראשון: המחיר והתמורה. אנחנו מקבלים בנקסוס 5 המון דברים שנמצאים רק במכשירי הפרימיום אבל עם התמיכה של גוגל ובמחיר נמוך"

לסיכום
הנקסוס 5 הוא עדיין המכשיר הטוב ביותר שאפשר לקבל בתמורה למחיר. בארה"ב שם הוא נמכר דרך חנות ה-Google Play הוא עולה 350 דולר לדגם הבסיסי, לעומת זאת המחיר באירופה בחנויות פרטיות גבוה בהרבה. בארץ, המחיר נגזר ממחיר החנויות הפרטיות שבאירופה (ולא מהמחיר המסובסד של גוגל) ומחירו גם כן בגדר הסביר אם כי עדיין גבוה במקצת לטלפון מהסוג הזה כשנכון לרגע ההשקה, המחיר עומד על 2,800 שקל (16GB) ואנו מניחים שהוא ימשיך לרדת עם הזמן במהירות.

זוהי בעצם הנקודה המרכזית בסדרת הנקסוס מאז הנקסוס הראשון: המחיר והתמורה. אנחנו מקבלים בנקסוס 5 המון דברים שנמצאים רק במכשירי הפרימיום אבל עם התמיכה של גוגל ובמחיר נמוך. המבנה החיצוני הנוח, המסך הפנטסטי, המפרט הטכני המשובח, גרסת האנדרואיד הכי עדכנית שיש עם מהירות ממשק מסחררת, עדכונים לגרסה החדשה ישירות מגוגל ללא המתנה, מייצב תמונה אופטי, אינספור אפשרויות הקישוריות ועוד מגוון רחב של פיצ'רים מתקדמים ותוסיפו את העובדה שהוא ידידותי יותר למשתמשים המתקדמים (להחלפת רום או ביצוע רוט). על כל הפלוסים הללו מעיב חיי סוללה סבירים, מצלמה בינונית, חוסר תמיכה ב-microSD, ספיקר חלש, חוסר תמיכה בפורמטי וידאו שונים, ואפליקציית ה-Hangouts ל-SMS. יש שיאמרו כי הערך המוסף של היצרניות האחרות הוא בתוספות הממשק כמו מחוות, ממשק מצלמה משופר, השארת המסך דולק בזמן שימוש ועוד, אך זה נתון לדעתנו לשיקול האישי.

בשורה התחתונה, הנקסוס 5 הוא מכשיר שעומד בשורה הראשונה עם הגלקסי S4, ה-LG G2 וה-HTC One, עושה את העבודה מצוין וגם זול יותר.

 • חן

  אני חייב לציין, שיש לי נקסוס 5 כבר כמעט שנה, ומעולם לא רוויתי נחת מהמכשיר הזה. ועם הזמן זה רק נהיה יותר גרוע – אולי על הנייר יש לו פונקציות טובות, אך זהו ללא ספק אחת הגרוטאות – וממש ממש לא שווה את הכסף של אף אחד. שומר נפשו ירחק.
  מחליף עכשיו לאייפון 6 לאחר שהשיא של הבאגים שלו הוא שהמסך נתקע על מסך נעילה – גם אחרי שפירמטטתי אותו!

 • XX-Killer-XX

  איזה דגם מוצע כעת למכירה בGoogle Play D820/D821 אני צריך מכשיר שתומך בLTE ?

 • אבי הרוש

  יש לי נקסוס 5 אולם הקליטה לא יציבה כלל רגע אין בכלל קליטה ורגע יש קליטה טובה מאוד . איך ניתן לשפר את הקליטה שתהיה יציבה פחות או יותר

 • גלית

  הייתי שמחה במידה ו מישהו יוכל לומר לי כיצד לסדר את התמונות בתיקיות. לא מצליחה לפתוח תיקיות חדשות.יכול להיות ????

 • ענת

  למה לא מופיעה הודעה על המניו הראשי על חיוג אלי שלא נענה או הודעה ואיך אפשר לשנות את זה ?

 • ספיר

  למישהו יש מושג איך משנים את גודל המקלדת? קשה לי להתרגל אליה היא ענקית

 • האיש הגדול

  אפשר לדבר עם הגוגל בעברית?

 • שחר

  שלום,יש לי נקסוס חדש מאוד מרוצה אך יש לי שאלה.
  כאשר אני מתקשרת המסך ניהיה שחור ויש רק את הלחצים של הבית החזרה וסגירת אפליקציות כך שאני לא יכולה לנתק שיחה,לשים על רמקול וכו.
  האם מישהו יכול לעזור לי בבקשה?
  תודה ללילה טוב…

  • יוסי

   כשאת מדברת על הפלפאון יש חישנים שגורמים למסך להיות שחור כשאת שמה אותו ליד האוזן החיישנים נמצאים בלמעלה של הפלפאון ככה שתסימי לב שאת לא מסתירה אותם בשנייה שהם רואים שהם לא ליד האוזן שלך או שאת לא מסתירה אותם אז המסך יחזור להיות רגיל

 • מייקל

  יש לי את המכשיר שבוע ואני מרוצה ממנו.

 • מירב

  טלפון פצצה!! היה לי אייפון 4 מעל שנתיים ונקסוס 5 לא רואה אותו ממטר!! הוא פשוט מטוס, נוח וידידותי והplay store פשוט מדהיםםם.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הסים באייפון 4 תואם לסים בנקסוס 5 ?

 • liran

  יש לי שאלה מה עדיף הLGG2 או
  הנקסוס 5

  • יוסי

   הlgg2 קצת יותר טוב אבל זה הבדלים קטנים ככה שעדיף מה שיותר זול

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שקרים! מחיר בהתאם למחירים באירופה?
  בהשוואה כל פלאפון מהגל החדש של ה5" +- עולה באירופה ובמדינות מסויימות באסיה 450$-500 שזה אומר 1675 שקל, איפה יש בדיוק קורלציה? בזה שהמחיר תמיד גבוה ב1000 שקל?
  כתבים עצלנים פה.

 • מחפש מכשיר חדש

  אז השאלה המתבקשת פה? נקסוס 5 או LG G2?

 • איך אפשר לבטל את תיקון המילים האוטומטי בנקסוס 5?

 • moti

  הנקסוס 5 נמצא אצלי מספר ימים.שלשום השתמשתי פעם ראשונה ב-WAZE.משום מה ההנחיות היו בעוצמה קול לא חזקה במיוחד.באם הבעיה במכשיר שלי ספציפית או בעיה בדגם זה?

 • shloombel

  עדיף את הg2 מפני שהמצלמה יותר טובה מה שמאכזב בנקסוס ויש את הפיצר קנוק און שזה נוח כי אין מקש פיזי

 • סטס עמנואל

  אס מה אתם ממליצים לקחת את גי 2 או נקסוס

 • צביקה

  מכשיר ממש מדליק. קניתי בגוגל פליי ופשוט תותח

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   איך קנית בגוגל פליי? הם לא שולחים לארץ

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש מצב שתסקרו שוב את המצלמה לאחר עדכון אנדרואיד 4.4.2? כי היה עדכון שיפור שלה ב-4.4.1

 • ליאור

  גם אני קניתי אותו לא מזמן, זה מכשיר האנדרואיד הראשון שלי ואני מרוצה.
  וסתם שאלה, איך הסרתם את הדבר הזה עם הברקוד מאחורה?

  • אנדרואידי למופת

   זו בעצם מדבקה. אם תסיר את המדבקה אז לא יהיה לך יותר את הברקוד..

 • פיפוש

  מבחינת עלות מול תועלת, אין ספק שזה הסמרטפון הכי טוב היום. יצא לי לשחק איתו והמצלמה באמת פרווה. התמונות לא מאוד ״רכות״ יותר מידי פעמים, וזה עוד באור יום.
  בחושך היא פשוט לא משהו בכלל.. הפריע לי קצת גם העניין של העדשה הבולטת.
  בסה״כ מדובר במכשיר מצויין, יש טלפונים טובים ממנו בסה״כ הכללי, אבל אף אחד לא יכול לנצח את הנקסוס מבחינת מחיר (לפחות בארה״ב)

  • T.Y

   ראיתי שיצא עדכון 4.4.1 ולפי השמועות יש שיפור משמעותי במצלמה

 • יהודי

  הסוללה שלו גרועה?

 • shloombel

  אני קניתי את המכשיר ואני ממש מרוצה הוא עובד חלק כמו שאף מכשיר (גם אייפון) לא עבד. הסוללה היא סבירה כמו כול הטלפונים אבל אם מורידים את אפליקציות החיסכון בסוללה היא עובדת ממש טוב גם עם שימוש מסיבי היא מספיקה ל12 שעות. אני אישית לא אוהב את הhungus אז הורדתי מהפליי סטור אפליקצית הודעות ועכשיו אני מרוצה. המצלמה היא ממש טובה ואני לא מבין מה הם רוצים. הדבר הכי מפריעה זה הספיקר שבאמת הוא חלש אבל אמרו שיסדרו את זה בגרסה הבאה. הפאלפון הכי טוב שאפשר לקנות היום מומלץ!!!!

  • יניב

   חשבתי שספיקר הוא בצד חומרה ולא תוכנה, איך אפשר לשפר את ספיקר?

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ספיקר הוא באמת חומרה, אבל אפשר אפשר לשפר אותו בכך שישפרו את התוכנה, ו "ילמדו" אותה להשתמש בספיקר יותר ביעילות, כך שיעבוד יותר חזק.
    כי הספיקר עצמו חזק. אבל משום מה התוכנה בפלאפון לא מנצלת אותו עד הסוף, ואת זה יתקנו

 • NET

  אני חוזר ואומר(את האמת כותב)בבקשהההההה!!
  תעשו סקירה מלאה לאקספירייהZ1
  ותדרגו את עשרת (או יותר) הסמארטפונים הטובים ביותר עם הסבר כמובן
  תודה יום טוב וחג שמח

 • NET

  בראבו על הסקירה אנשים

 • יניב

  חברה, לא מפריע לכם (לכל מי שקנה את זה) חיסרונות שצויינו בכתבה?

  "חיי סוללה סבירים, מצלמה בינונית, חוסר תמיכה ב-microSD, ספיקר חלש, חוסר תמיכה בפורמטי וידאו שונים, ואפליקציית ה-Hangouts ל-SMS"

  • Kat

   כן מאד, לכן החזרתי אותו.

 • דן

  יש אפשרות שיהיה 5 אייקונים בשורה?

  • יוסי כהן

   NOVA LAUNCHER…

 • משו

  יש לי תנקסוס5 שבוע ומבסוט עליו אעשש פלא חיה באמת שווה כל שקל!!

 • יוסי כהן

  דווקא מצאתי את ההנגאאוטס הרבה יותר נוח מהאפליקציה הנוראית(יחסית להנגאאוטס) של אנדרואיד המקורי.
  אף פעם לא "התבלבלתי" במה אני שולח לאנשים מה גם לרוב אנשי הקשר אצלי אין HANGOUTS אז כנראה שזה SMS^^.
  זה כתוב למעלה אם אתה שואל…
  הנקסוס 5 הוא הכי טוב לא משנה מה תעשו ומה תבדקו למה יש בו אנדרואיד נקי.
  מי שרוצה עוד פיצ'רים שיתקין CM11 זה ממש לא קשה בנקסוסים…

 • אפי

  הוא שווה ביחס למחיר הנמוך בחו"ל.
  בארץ שהמחיר שלו יקר, עדיף את ה-G2.

 • בולי

  אם מודדים לפי כמות הכסף זה באמת תמורה טובה לכסף.. אבל היו כמה דברים שלא אהבתי כמו המצלמה שמבצבצת מאחורה וכמובן ללא מקשים פיזים.

 • איש הקרח

  אבל אין אינפרא אדומה ולקלאקסי 4 יש…

 • שלומי

  אחלה סקירה! אחרי בחינה מעמיקה של מספר מכשירי דגל (G2, One, S4) זה כנראה המכשיר הכי שווה כי יש לו עדכונים מגוגל ישירות ולגבי המחיר ראיתי שהמתחרים כבר ירדו

 • בני

  מכשיר מצוין, קניתי אותו לפני שבוע ומרוצה