כחודשיים לאחר מכירתו בעולם, מכשיר הנקסוס 4 של גוגל הושק באופן רשמי בישראל. המכשיר נמכר ישירות דרך אתר וואלה שופס ומחירו עומד על 2,990 שקל, הפרש גדול למדי בהשוואה למחירו בארה”ב העומד על $299 (כ-1,115 שקל) גם לאחר תוספת המס.

זול מעבר לים
כאשר השיקה גוגל את הנקסוס 4, רבים היו מופתעים ממחירו הזול, במיוחד בהשוואה לסמארטפונים המובילים הנמכרים סביב 550 דולר ויותר, וגם בהשוואה למכשירים הבינוניים המכשיר נחשב עדיין לאטרקטיבי יותר. אולם כאן בארץ נראה כי מחירו יכול לפגוע בסיכוי להצלחתו בשוק המקומי שכן מכשירים רבים וטובים נמכרים בפחות. כך לדוגמה מכשיר הגלקסי אס 3 נמכר סביב ה-2,700 שקל, HTC One X נמכר בפחות מ-2,400 והנוט 2 בעל מסך 5.5 אינצ’ נמכר בכ-3,000 שקל. גם רכישת המכשיר דרך אתרי מסחר מעבר לים והוספת עלויות משלוח ומיסים תצא לבסוף זולה יותר.

המכשיר מגיע עם מערכת האנדרואיד 4.2 וכמובן עברית מלאה ישירות מגוגל, כך שבעלי המכשיר יזכו לעדכונים שוטפים. מפרט ה-Nexus 4 כולל מסך בגודל 4.7 אינץ' ברזולוציית 768X1280 מסוג True HD IPS Plus (סוג מסך מתוצרת LG) ו-320 PPI. הוא מריץ את המעבד המתקדם Snapdragon S4, מרובע ליבות בתדר של 1.5GHz והמעבד הגרפי המתקדם ה-Adreno 320.  לנקסוס 4 מצלמת 8MP ביחד עם וידאו 1080p עם מצב הפנורמה "Photo Sphere” וכמו כן נמצא כאן את הקישוריות הסטנדרטיות כולל NFC.

לא נמסר עדיין האם המכשיר יגיע גם למפעילות הסלולר המקומיות.

עדכון: גם באג החלה למכור במחיר זהה.

וידאו: מכשיר הנקסוס 4 אצלנו בביקורת ראשונה

>> ביקורת שטח: הנקסוס 4 של גוגל בהתרשמות ראשונה
>>רשות המיסים: ה-Nexus 4 עולה יותר
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.