כשמדברים על מכשיר “נקסוס” של גוגל, יודעים כי זו אופרה אחרת.  כבר 3 שנים גוגל משווקת את ליין מכשירי הנקסוס וקשה לומר כי היו “נפילות”. עד כה HTC וסמסונג היו אחראיות לפיתוח וייצור הדורות הקודמים, כעת ניתנה ההזדמנות ל-LG, והיא לקחה אותה בשתי ידיים, ולא מדובר במכשיר שבכלל דומה למה שאנו מכירים מהיצרניות הקוריאנית, אלא בפשוטות במשהו אחר לגמרי. הכירו את הנקסוס 4.

הנקסוס עם הגב המנצנץ
בגוגל כנראה עלו על השיטה, עוד לפני השמועות על Phone X שיהיה לפי הדיווחים מתוצרתה, החברה בוחרת בכל פעם יצרנית אחרת אשר מבליטה את יכולתה ליצור סמארטפון איכותי ולא פחות חשוב – מעוצב ויפה. גם כאן הנקסוס 4 לא פחות מהודר מאחיו הקודמים, ואף במידה רבה מזכיר את הגלקסי נקסוס בחלקו הקדמי. כך נמצא את פס המסגרת המטאלי ומסך מעט קמור בצדדים הנותן תחושה נעימה במגע.

אבל דווקא גבו של הנקסוס 4 הוא משהו שונה בנוף הסטנדרטי ומגיע נוצץ במיוחד. תחילה הגב שטוח לחלוטין ובצבע שחור מבריק מפלסטיק. אם מתבוננים בו רואים טקסטורה מעניינת של נקודות נקודות הנוצצות בזווית מול האור, ובחלק העליון, לראשונה במכשירי גוגל, לוגו גדול ובולט של “nexus” כדי שלא נפספס.

באופן מפתיע, הוא מעט עבה יותר מקודמו, לא משהו שנרגיש יותר מידי ועומד על 9.1 מ”מ ביחס ל-8.9 מ”מ בגלקסי נקסוס. גם משקלו מעט עלה ב-4 גרם ל-139 גרם סה”כ והוא מרגיש מעט שונה ביד בשל הגב השטוח, שאגב אנחנו לא בטוחים כיצד הוא ייראה לאחר שימוש ממושך ועמוס שריטות, אבל הוא נוח בסה”כ.

מבחינת הכפתורים, אין שוני רב. בדופן הימנית יש לנו את כפתור הכיבוי וההדלקה, דבר נוח מאשר המיקום העליון במכשירים אחרים, בדופן השמאלית כפתור עוצמת השמע ומתחתיו חריץ עבור microSIM, בחלק העליון כניסת אוזניות ובחלק התחתון כניסת microUSB לטעינה וחיבור למחשב. שלא במפתיע אין כאן אפשרות להרחיב את הזיכרון ושוב, חבל שכך.

מסך נעילה אקטיבי
כהרגלה, גוגל משיקה את מכשיר הנקסוס 4 עם גרסה חדשה של מערכת האנדרואיד. לא מדובר בשינוי מאסיבי כמו המעבר מ-2.3 ל-4.0, אבל קפיצת המדרגה ל-4.2 מוסיפה עוד מעט אפשרויות חדשות. כך במקום מסך נעילה בודד, ישנם מספר מסכי נעילה נוספים שעליהם נוכל להוסיף ווידג’טים. אמנם לא נוכל להוסיף כל יישום או קיצור שנרצה, אלא אנו מוגבלים לדברים הקיימים כמו גישה וצפייה בהודעות האחרונות של תיבת הג’ימייל, לוח שנה, הודעות ועוד.

מרכז ההתראות עבר גם כן שדרוג נוסף, ובמקום להציג את הקישוריות בקצה העליון באופן קבוע וקטן, נוסף כפתור חדש ודרכו נוכל להגיע ולהדליק או לכבות את הקשיוריות השונות, להגדיר את הבהירות, לצפות במצב הסוללה, ואף להחליף משתמש במידה ומוגדרים יותר ממשתמש גוגל אחד, תוספת חשובה בעיקר לבעלי הטאבלטים. לגישה מהירה, התפריט נגיש גם על ידי החלקת שתי אצבעות על מסך ההתראות בסוויפ מטה, וגם בעת השהות במסך הנעילה.

שינוי נוסף הוא החיפוש בגוגל, או כפי המכונה Google Now. לא מדובר רק בחיפוש, אלא במנוע חכם המסוגל לנבא ולבצע משימות יומיות עבורנו. כך ניתן לצפות בכרטיסיות שונות עם תחזית מזג האוויר, דיווחי התנועה בדרך לפגישה הבאה, תוצאות ספורט של הקבוצה האהובה, שעות של הצגות וסרטים ועוד. כל זה מתבצע באופן אוטומטי ומבלי שנבקש, כאשר את הנתונים הוא שואב מהעבודה שלנו עם המכשיר ובמיקומו. חלק מהפיצ’רים כבר ראינו בגרסת האנדרואיד 4.1, אך כאן נוסף הכפתור לגישה מהירה ממסכי הבית על ידי החלקה של האצבע מלמטה למעלה.

גם הדפדפן הפך את עורו והוא כבר לא הדפדפן הסטנדרטי של מערכת האנדרואיד אלא גוגל החליפה אותו בדפדפן הכרום. אותו דפדפן הניתן וזמין להורדה מחנות הגוגל פליי שהוא בהחלט נוח יותר מהדפדפן המקורי וכולל שימוש בלשוניות, אפשרויות סנכרון של החשבון האישי לדפדפן בגרסתו השולחנית כמו סימניות, המשך גלישה, סיסמאות ועוד.

LG-nexus-4-Back

פרט לכך, גם אפליקציית הג’ימייל השתדרגה עם אפשרות למחוק הודעות בסוויפ, דבר שכבר הגיע לרוב המכשירים עם עדכון הגרסה אחרון. גם ה-Mircrast היא אפשרות חדשה שהוצגה באנדרואיד 4.2, תקן התומך בניגון סטרימינג ומצב הפנורמה החדשה, ה-Photo Sphere שעליו נפרט בהמשך.

כל אלו הם שינויים שנוספו בגרסת האנדרואיד 4.2, וכמובן לצידם יש לנו את הדברים היותר סטנדרטים כמו האפליקציות המגיעות כברירת מחדל, וכפתורי המגע המשולבים כחלק מהממשק עצמו, דבר שצריך להתרגל אם אתם באים ממכשיר הכולל כפתורים הנמצאים מחוץ למסך. למעשה, הם "גונבים" קצת שטח מהמסך ולרוב הם קבועים ללא שינוי, מה שגורם לכפתור התפריטים לעבור לחלק העליון, כך שאנחנו היינו מעדיפים אותם מבחוץ ולא כחלק מהממשק. לגבי אפליקציות נציין לטובה כי המערכת לא מגיע עם הרבה אפליקציות בנויות, ואלה הקיימות הן הבסיסיות ביותר.

רבים מעדיפים מכשיר מסדרת הנקסוס בזכות העדכונים התכופים. בכל גרסה חדשה מכשירי הנקסוס הם הראשונים להתעדכן. זו סיבה אכן טובה וגם בזמן הקצר שהוא היה ברשותנו כבר קיבלנו את העדכון לגרסת האנדרואיד 4.2.2 אשר עודכן ללא כל בעיה, בזמן קצר ומבלי למחוק הגדרות או תכנים אישיים.

סקירת וידאו

 

מפרט משובח
אם התרגלנו לקבל מגוגל מכשיר בעל מפרט ממוצע, זה לא הפעם. הנקסוס 4 הציג יכולות חזקות למדי, ולמעשה היה בין הראשונים לאמץ את מעבד מרובע הליבות החדש של Qualcomm. מדובר בשבב מרובע ליבות מדגם APQ8064, או בשמו Snapdragon S4 Pro הנחשב למהיר ביותר שיש לחברה להציע עם 1.5GHz בכל ליבת Krait. הוא משולב עם שבב גרפי Adreno 320 וזיכרון 2 ג’יגה ראם.

במבחני ביצועים, המכשיר הצליח להפתיע אותנו ולא לכיוון שחשבנו ולמרות מעבד ה-Snapdragon S4, הוא לא חזק יותר מאשר ה-Exynos 4 של הגלקסי אס 3. כך קיבלנו תוצאה של 4,782 במבחן ה-Quadrant, נמוך מהתוצאה שקיבלנו בגלקסי אס 3 שעמדה על 5,400. לעומת זאת ב-AnTuTu קיבל הנקסוס 17,483 לעומת 16,300 בגלקסי אס 3, כך שאפשר לומר כי הם פחות או יותר שווים. לא שיש לנו תלונות על ביצועי המכשיר, והוא פעל באופן חלק ומהיר בכל זמן השימוש שלנו איתו.

LG-Nexus-4-Handהמסך מגיע בגודל 4.7 אינצ' ומסוג True HD IPS Plus. בניגוד למטריצת ה-PenTile של סמסונג בגלקסי אס 3, הנקסוס 4 משתמש במטריצת ה-RGB הנחשבת טובה יותר. בהשוואה בין המכשירים אכן יש הבדל קל לטובת הנקסוס, והמסך נראה נהדר, איכותי מאוד וקריא גם בשמש. אולם דבר אחד הפריע לנו בו, מלבד העובדה שכבר ציינו כי כפתורי המגע תופסים חלק קטן ממנו, היא כאשר עומדים מול האור, במיוחד אור פלורוסנטי, אז מתבלט באופן בלתי ברור המטריצה הפנימית של המסך. ניתן לראות את תבנית הריבועים ממנו מיוצר המסך, דבר שאמנם לא בולט באופן מיוחד ואינו מפריע לעבודה, אך לא נתקלנו בזה במכשירים אחרים.

איכות הסאונד במכשיר טובה מאוד. רמקול בודד הממוקם בחלקו האחורי מצליח להוציא סאונד חזק. גם בשיחה וגם בעת האזנה למוזיקה האיכות הייתה טובה.

פנורמה 360
בגבו מצלמה בעלת חיישן 8 מגה פיקסל המצלמת ברזולוציה של 3264 על 2448 עם פלאש LED. ממשק עבר שדרוג בהשוואה לגרסאות הקודמות וגישה לאפשרויות השונות רוכז בתוך מעגל בתפריט הנפתח בסוויפ. המעגל מוצג במרכז המסך על ידי לחיצה על הכפתור או לחיצה ארוכה במקום כלשהו במסך, וכאשר האצבע נשארת לחוצה נוכל לגרור אותה לאפשרות הרצויה כמו הגדרת הפלאש, הלובן, ההגדרות ועוד. התפריט המעגלי נוח למדי ומאפשר תפעול המצלמה ביד אחת ובקלות יחסית.

מעבר לכך ישנו כפתור קבוע בצד שמאל המאפשר לעבור בין צילום סטילס, צילום וידאו ושני מצבי פנורמה. האחד הוא מצב הפנורמה שהיה עד כה היוצר תמונה גדולה והשני הוא ה-Photo Sphere, טכנולוגיה המאפשרת לצלם תמונות פנורמיות בזווית של 360 מעלות, ממש בדומה ל-Google Streat View המדריך אותנו צילום אחר צילום. באמצעות חיבור לגוגל פלוס, ניתן להעלות ולצפות בתמונה ב-360 מעלות, אך המגבלה היא בעיקר ביכולת לצפות בתמונות שכן הם דורשות יישום מיוחד ומלבד גוגל פלוס ישנם מספר יישומים מוגבל מאוד. בסה"כ התוצאה טובה, אבל לא משולמת, במיוחד באזור החיבורים של התמונות. דוגמאות כאן וכאן.

אבל בוא נדבר על איכות התמונה, וכאן היא מעט מאכזבת. החיישן אמנם 8 מגה פיקסל, אבל הוא לא הצליח לרצות אותנו כפי שציפינו מחיישן שכזה. חלק מהתמונות יצאו לא חדות, מרוחות והצבעים מעט חיוורים. הרעש הדיגיטלי בצילום לילה גבוה במיוחד וביום זה כמובן משתפר. אנחנו לא בטוחים איזה חיישן LG הכניסה בפנים, אבל הוא לא מספיק איכותי כמו שציפינו. דוגמאות כאן בהמשך.

Image Hosted by ImageShack.us  Image Hosted by ImageShack.us  Image Hosted by ImageShack.us

לסיכום: המכשיר בעל יתרונות רבים, שאותם כבר ציינו כמו העיצוב החדיש, המסך האיכותי, גרסת האנדרואיד החדשה ועוד, אך דבר אחד שנתן לו יתרון גבוה מעל כולם הוא המחיר. כאשר החל להימכר בחנות הגוגל פליי, הוא נמכר לאמריקאים במחיר מפתה במיוחד של $299, כ-1,100 שקל בלבד. בארץ המחיר נגזר מתג המחיר באירופה ואינו מסובסד כפי שגוגל עשתה בשוק האמריקאי, לכן מחירו בעת ההשקה עמד על 2,990 שקל, יקר יותר מהגלקסי אס 3. חודש אחרי ומחירו כבר ירד ל-2,600 ואף ראינו אותו ב-2,200 (ביבוא מקבילי), כך שבהשוואה לתחרות הוא נותן תמורה סבירה מאוד לכסף.  מכשיר הנקסוס הרביעי מתעלה על קודמיו, ומציג מפרט שווה ולא פחות טוב ממתחריו.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רעי

  אני עם הנקסוס 4 אני מאוד מרוצה מהמכשיר עובד חלק ומהיר מאוד בלי בעיות כרגע בקיצור פלאפון תותח !!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש לי נקסוס 4 פחות משנה אני בכלל לא מרוצה הוא מחייג לבד לאנשיפ, הוא מתחמם ממש רותח אני מאוד מאוכזבת מהמכשיר גם השרות אין להם מעבדה בצפון צריך לשלוח את המכשיר לראשון חבל על הזמן לא ממליצה בכלל אין חכם כבעל נסיון

 • פבלו

  יש לי נקסוס 4 כבר חצי שנה ו אני מרוצה ממנו עובד חלק מכשיר חבל על הזמן נקסוס 5 המסך שלו קטן מהנקבוס 4,נירא לי…(:

 • יש מישהו שיכול לעזור לי לקנות אותו דרך גוגל?
  יש לי מישהו בארצות הברית לשבועיים הקרובים.

 • משה שטרן

  קורה לי לפעמים שנקסיס 4 מחייג לבד ללא הפעלת חיוג מה ניתן לעשות

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   ביטול חייג מהיר

 • שטרן משה

  האם קים לנקסיס 4 כיסוי שהוא גם מטען נייד

 • אוהד

  אבל הנקסוס 5 יותר מהיר

 • אוהד

  קניתי את הנקסוס 4 ונקסוס 5 והסוללה של הנקסוס 5 נגמרת יותר מהר

 • אביה

  הי, יש פה מישהו שהיה לו אייפון והחליף לנקסוס?? אני רוצה לדעת על חווית המשתמש של המכשיר בהשוואה לאייפון..
  כי כל המגיבים פה משווים אותו לגלקסי שהיה להם..
  תודה! 🙂

  • דניאל

   כן.
   היה לי עד לפני כחודשיים אייפון 4. לאחר שזה שבק חיים (זה מה שקורה שבת שלך מתביעה את הטלפון באקווריום) רכשתי את הנקסוס 4.
   מבחינת עקומת למידה, הייתה מהירה והסתגלות מאוד מהירה.
   אופן העבודה אומנם שונה ומצריך להתרגל למיקום שונה של אייקונים, אל יש לאנצרים שיכולים לדמות לך סביבה של אייפון כדי לעזור על המעבר.
   כן יש לאייפון ייתרון בכל הנוגע למסך במהירות התגובה והאכות שלו, יחד עם זאת למשתמש הממוצע שעיקר השימוש הוא עבודה (מיילים, ניווט וכו) ההבדל הזה הוא לא משמעותי.

 • סיון

  אודה מאוד לעזרה או רעיונות. מכשיר הנקסוס 4 שלי מזהה את מספרי הטלפון של השיחות הנכנסות ומציג את שם המתקשר.
  לעומת זאת כאשר מדובר בהודעת SMS המכשיר לא מזהה ורושם לי את המספר המלא כולל +972 לכל המספרים
  יש רעיונות איפה להגדיר בכדי שהמכשיר יבין שקידומת המדינה אינה רלוונטית ויזהה את המספרים גם אם מגיעים עם ה- 972?
  תודה רבה לכל עזרה

 • מיקי

  LG נקסוס חדש. נקנה לפני חודשיים בחנות. שבק חיים. מספרים שיש תקלה ברכיב ההפעלה. כבר שבוע בתיקון. אומרים יקח עוד שבוע….כי אין חלפים. מישהו עבר חוויה דומה?

 • אדוה

  שלום יש לי נקסוס 4 והוא שירד את הגרסה שלו ל4.3 אבל זה כ"כ מעצבן. הוא כל הפורמט שחו כאילו התהפך. איך אפשר לבטל את זה/

 • shelly

  יש לי נקסוס שהביאו לי מארה"ב – עובד מצויין ברשת סלקום. הבעיה שלי שאני לא מצליחה למצוא איך מפעילים את החיוג המהיר. האם יש כזו אופציה בכלל בנקסוס? מישהו???

  • erez

   את יכולה לסמן אנשי קשר כמעודפים, ואז בתפריט של הטלפון הם יופיעו לך בתפריט הימני (ברשימה של כל אנשי הקשר) בתמונה גדולה, לחיצה על התמונה תחייג אליהם.
   את יכולה גם לשים לעצמך ווידג'ט של אנשי קשר על מסך הבית.

  • פופי

   הורידי חייגן אחר מגוגל פליי. יאפשר מציאת שמות ברגע על ידי הקשה על המספרים/ אותיות

 • אדר

  ישלי כמה שאלות על המכשיר…
  האם הסוללה חזקה? זתומרת שהיא תוכל לשרוד יום *שלם*?
  ואם אני מזמינה מחו"ל יש סיבה שתיהיה בעיה כלשהיא??

  לגבי הבעיות של הרמקול… זאת בעיה ספיציפית של מכשיר מסוים או שזה דבר שכיח< ?

  קיצור…, מומלץ?
  אשמח לשמוע חוות דעת.., זה ממש דחוףף!!! תודה רבה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ישלי כמה שאלות על המכשיר…
  האם הסוללה חזקה? זתומרת שהיא תוכל לשרוד יום *שלם*?
  ואם אני מזמינה מחו"ל יש סיבה שתיהיה בעיה כלשהיא??

  קיצור…, מומלץ?

 • עפר

  קניתי בארהב והיום קבלתי, נחמד אבל חסרות פונקציות / אפליקציות שבאות במכשירים אחרים, כמו כלי אופיס שיודעים לערוך, אין רדיו fm
  בנוסף אין הרחבהת זיכרון דבר שמאוד מגביל ומרגיז והכי חשוב לא ניתן בקלות להחליף סוללה כדי להשתמש ברזרווה
  ממשקי טלפון שמקבלים מחברות הסלולר נוחות ומתקדמות יותר,

 • מיכל

  קניתי נקסוס 4 לפני כחודש בארהב. עובד טוב ויפה אלא שמלפני יומיים יש תקלה- השמע חלש מאד,כמעט לא שומעים במכשיר עצמו וצריכים לשים על רמקול כדי לשמוע היטב. בקיצור-מישהו יודע איך אפשר להפעיל בארץ אחריות יצרן כאשר המכשיר נקנה בארה"ב (ברשת,מגוגל)?

  • שירן

   לשאלתך היבואן בערב הוא רונלייט בראשון לציון. אני קניתי מהם את המכשיר וגם לי יש בעיות ברמקול, השמעה לא נקייה. יש להם מעבדה מוסמכת.

  • צהצהח

   מה!?!?!
   יש לו את הרמקולים הכי איכותיים וחזקים שיש יותר מהאייפון 5 ומהגלאקסי אס 3!!

 • זאביק

  יש איזה אפליקציה שווה לספר טלפונים וניהול שיחות נכנסות יוצאות .אני מבואס ממה שקיים בנקסוס 4 .דבר נוסף לא מצליח לעשות שיחת ודיאו .אפשרי בסקייפ אבל בהתקשרות הרגילה

 • איתן

  קניתי את המכשיר לפני מספר חודשים ואני שם לב שיחסית לאיפון הסוללה נגמרת ממש מהר. הבעיה רק אצלי או שיש שותפים להרגשה?

  • אריק

   בעיה ידועה אצל כולם

   • ברק

    אצלי לא ניגמר כול כך מהר

 • רני

  יש לי את המכשיר כחודש הבאתי אותו מארה"ב ב380 דולר 16 גיגה וזה הסמארטפון הרביעי שלי לסיכום מכשיר מצויין לא נתקע אפילו עם 20 אפליקציות פתוחות ,מכשיר מהיר ונוח כיף לשחק בו משחקים מסך מצויין חיסרונות של המכשיר לאחר שימוש ממושך הוא מתחמם יותר יחסית לאחרים הזכוכית האחורית שבירה ביותר חייב מגן . בקיצור שווה כל שקל הכי טוב בשוק כיום

 • עידו

  במידה וקונים אותו בארהב, הוא יעבוד גם בארץ?

 • ניר

  הביאו לי NEXUS 4 מארה"ב – לא מצליח להפעיל אותו !!!
  הכנסתי לו מיקרו סים של סלקום – לא עובד.
  ניסיתי סים של יו פון – גם לא עובד.

  יכול להיות שאין לו GSM ?

  • ………

   ברור שזה לא יעבוד לך ,
   בארצות הברית יש גרסה אחרת של דור רביעי ,
   זה LTE ולא GSM ,
   גרסת המכשירים שמוכרים ברוב העולם היא LTE
   שזאת גרסה של רשת דור רביעי שהיא ברמה יותר גבוהה
   והיא עם אינטרנט מהיר ושיחות איכותיות והשיטה הזאת
   לא עובדת בארץ – יש רק את ה GSM שזאת הגרסה הישנה שכבר לא נמצאת
   על מכשירים חדשים .
   לא קונים בארצות הברית או אזור אחר מכשירים כי יש להם
   רשת מתקדמת שלא אושרה או עובדת בישראל .
   תחכה שיהיה את רשת ה LTE שהנקסוס שלך עובד עליה
   ואז תכניס כרטיס סים חדש ,
   בינתיים הפלאפון הזה לא יעבוד לך בארץ .אין מה לעשות .
   בחו"ל קונים רק מחשבים וטאבלטים בלי שיחות ,
   פעם הבאה תקנה בארץ
   ותחשוב קצת בשכל לפני שמביאי לך מכשיר מחו"ל
   כי הוא לא יעבוד לך .

   • ל

    תלמד קצת על רשתות לפני שאתה פולט שטויות ברשת. המכשיר מארה"ב עובד בארץ.

   • אלון דר

    שטויות, יש לי והמכשיר עובד טיפ טופ, יש לך כנראה תקלה כל שהיא, וכל שטויות ה LTE הן של מישהו חסר מושג בטלפונים

  • דנה

   תתקשר לסלקום

  • אנדרואידי למופת

   רק לידיעת כל אלו שאין להם מושג בנקסוס 4: אין ולא תהיה גרסה של LTE לנקסוס 4. הסים חסום!

 • ..0.0123136431.24לנהךכנעריךדגלהעדגיןנדגים

  מה שאני אוהב במכשירי הנקסוס של גוגל
  זה שהמערכת היא בלי תוספות ושינויים של היצרן ,
  זאת מערכת בצורה טהורה שלה ,בלי תוספות של "ממשקים" של החברות ,
  אם תעדכנו למערכת הזאת בגלקסי אתם לא תבחינו בעיצוב המקורי
  של המערכת ובכל החידושים נגיד אתם לא תראו את ממשק המצלמה בחדש
  אלא רק ממשק מיוחד שהחברה מוסיפה .
  ובעוד דברים במערכת שמשנים אותם עד כדי שלא מבחינים באנדרואיד
  בצורה הטהורה והאמיתית .
  ומה שכיף בנקסוסים של גוגל זה שגוגל שמים במכשיר
  את המערכת בצורה הטהורה ובלי שינויים של היצרן ,
  ופה זה רק LG מייצרת במפעל
  חוץ מזה הכל גוגל עושה -גם במערכת וגם בעיצוב .
  אבל את ה x-phone גוגל תייצר וזה יהיה תוצרת בית שלה
  והיא לא תצטרך לבקש מחברות שייצרו להם את הנקסוסים .

 • kimhider1

  בתור אחד שמחליף מכשירים כמו גרביחם המכשיר הזה פצצה! !! לא מעניין אותי מבחני ביצועים למעבד וכאלה מדבר הראסמי.
  בשורה התחתונה הוא מהיר מאוד. הרבה יותר מהאס 3 שהיה לי לפני.
  מה שכן האס 3 מוציא תמונות עדיפות בהרבה

 • רונן

  המכשיר נמצא איתי כבר כחודש.

  עברתי אליו אחרי Sensation XE ומאוד מאוד מרוצה.

  לגבי כפתור הדלקה וכיבוי כמובן המיקום טוב אבל העובדה שנמצא כמעט בקו ישיר עם כפתורי העוצמה גורמת לי לא מעט פעמיים ללחץ על כפתורי השמע (במקביל).

  דווקא לגבי הלאונצר אני חושב שעדיף כאשר המערכת מגיע מינמליסטית כך באפשרותך לבחור לאונצר שנוח לך לעבודה.

 • פיפוש

  מכשיר מצויין, יצא לי להתעסק איתו לא מעט וחייב לציין שגוגל עשו עבודה יפה מאוד עם המכשיר. חשוב לציין שהמערכת הפעלה מגיעה בסיסית למדי, ומצאתי למוזר שעל מנת להוסיף קיצורי דרך למסך הנעילה הייתי חייב להוריד לאנצ׳ר, בזמן שבגלקסי S שלי זה חלק מהרום. כנראה שגוגל הלכו על מינימליזם.
  יחד עם זאת חשוב לציין כמה דברים:
  המכשיר במחיר מסובסד על מנת לפתות אנשים ולפתוח אותם לעולם של גוגל, שזה דבר נהדר לטעמי, רק שברגע שמחזיקים את המכשיר, מבינים מה גוגל עשתה כדי להפוך אותו לכזה.
  המכשיר מרגיש לא וואו, זאת אומרת, לא זול, אך גם לא איכות חומרים שתגרום לכם ליפול מהכיסא. הוא עשוי מפלסטיק במסגרת עם מסגרת מצופה צבע אלומיניום, וגב זכוכית. המכשיר עבה למדי ולא קל בכלל, נוסיף לזה שהפרונט ממש דומה לנקסוס הקודם. לי אישית מרגיש שגוגל יכלו להשקיע יותר באיכות החומרים ובעיצוב.

  עוד דבר שנורא מפריע לי זאת המצלמה, וחוסר היכולת להרחיב את הזיכרון. המצלמה פשוט לא טובה, הצבעים יוצאים חיוורים למדי, והיעדר יכולת להרחיב זיכרון נראה כמו קטע שגוגל עשו על מנת לא לפגוע בשותפות החומרה שלהן.

  בקיצור, עושה רושם שגוגל התפשרו על לא מעט דברים כדי להוזיל עלויות, כך שזה רחוק מלהיות מכשיר וואו, אבל המחיר שלו מצויין, וזה מה שהופך אותן לבחירה כדאית.

  תודה על הסיקור!

 • יוסי כהן

  את הריבועים האלה והפסים רואים בכל הטלפונים… גם באייפון אם כי באייפון הם קטנים יותר…
  אלו לא חלקי המסך זהו הדיג'יטייזר שמזהה את המגע…

 • לי

  שאלה קצת פחות קשורה:
  האם זה נכון שבמכשירי נקסוס כבר אין אופציה להרחבת זיכרון כי גוגל ידעו שהם יבטלו באנדרואיד (מגירסה 4.0 ומעלה) את האפשרות להעביר אפליקציות ומשחקים לכרטיס זיכרון?

  ואם כבר זה- זה באמת לא ישתנה? אז מה הטעם בכרטיס זיכרון?

  • יוסי כהן

   עדיין אפשר להעביר… הזכרון הפנימי נחשב SD לאנדרואיד

   • מוטי

    ליוסי- מה זה אומר? תוכל להסביר?
    אתה מתכוון פשוט לזיכרון המובנה שבא עם המכשיר או למשהו אחר?

 • נקסוסאי

  לא ניתן להסתמך על תוצאותיהם של Quadrant ו Antutu במקרה הזה, משום שאינם עברו אופטימיזציות לאנדרואיד 4.2. בניגוד לאנדרואיד 4.1 איתו מגיע SGS3.

  • נקסוסאי

   ואכן לפי בדיקות נפרדות של המעבדים Exynos & Snapdragon S4 pro, סנאפדראגון לוקח.

 • המממ….

  בתג מחיר של 2700-2999 ש"ח, הוא לא שווה את המחיר. ב1500 ש"ח, הוא שווה כל שקל. אין שום סיבה לרכוש אותו במחיר של כמעט פי 2.

  • ariel

   ולמה לא? הוא המכשיר הכי טוב שקיים היום בשוק. יותר טוב מS3. הסיבה היחידה ש"הוא לא כדאי במחיר הזה" זה כדי שלא תצא פראייר ותרכוש אותו במחיר כפול ממה שהוא נמכר בארה"ב.

   • צח

    בדיוק.

   • יונתן

    הוא מכשיר מצוין לשנה שעברה והמחיר שלו צריך להיות כזה.

    • אופק

     הוא יצא לפני זמן קצר ויש לו את המפרט הכי חזק בשוק נכון להיום(עד שיצאו המעבדים של הדור הבא).
     המחיר שלו גם כאשר יצא היה זול בצורה יוצאת דופן, כמובן גם זה נכון לזמן כתיבת שורות אלה.

     יונתן, לך לישון על האף.

   • גל

    למה לא? כי אפשר להשיג את XIAOMI MI2 ב-1800-2000 שקל כולל משלוח וכולל מיסים והוא לא נופל ממנו בכלום (שלא נדבר על המחירון שלו בחו"ל). יש לי אותו כבר חודשיים ובאמת שלא חסכו ממנו כלום.