קבוצת ח.י, נציגת LG בישראל בתחום האלקטרוניקה הבידורית משיקה ליין חדש של מסכי טלוויזיה בישראל ולראשונה היא מציגה את ממשק הפעלה חדש המבוסס על מערכת ה-webOS.

לדברי LG, מעל 50 אחוזים מרוכשי ה-Smart TV אינם משתמשים בפונקציות הרבות שלה וכ-75 אחוזים חושבים כי היא מסובכת לשימוש. זו אחת הסיבות שבחברה עיצבו ממשק חדש לטלוויזיות ה-Smart TV והציגו את ה-webOS אשר נרכשה לפני כשנתיים מחברת HP.

עיצוב המערכת משלב את התמונה בממשק כפתורים אינטראקטיבי ובשורה של אריחים המוצגים בחלק התחתון של התמונה באופן שאינו קוטע את הצפייה או השימוש בטלוויזיה ומשתלב במסך ללא הפרעה. ניתן לשלוט ולעבור בין האפליקציות השונות, לצפות בתכני וידאו ותמונות מהרשת, להתאים את התפריט ועוד, וכן לעבור בין יישומים פתוחים בלי לסגור את הקיימים בצורה מהירה למדי, מבלי להמתין זמן רב או הצורך לחזור חזרה למסך הראשי. חנות האפליקציות מאפשרת למשתמשים לדפדף ולראות את הפרטים הנצפים והפופולאריים ביותר, מעבר לפלטפורמת הטלוויזיה החכמה, כולל תוכניות המשודרות בטלוויזיה והמשחקים הנוכחיים. הקטגוריות כוללות תוכן תלת ממדי המנוגן בהזרמה, משחקים וסרטים – המוצגים כתמונות ממוזערות לצורך בחירה זריזה ונוחה.

כל השליטה מתבצעת באמצעות השלט הייעודי אשר משמש גם כעכבר ווירטואלי (Air Mouse). סמן העכבר נע על גבי המסך בהתאם לתנועת היד בצורה חלקה ומהירה. בלחיצה על כפתור המיקרופון בשלט ניתן אף לבצע חיפוש קולי בעברית לתכנים שונים ברשת ובטלוויזיה.

LG-webOS-smart-TV

לטלוויזיה ממשק הפעלה ראשוני אשר דרכו נגדיר את הטלוויזיה לשימושנו האישי. בין אם זה בבית או מיועד להצגה בחנות, חיבור לאינטרנט וחיבור להתקנים חיצוניים. בחברה מציינים כי כל הממשק גויר לעברית, כולל התפריטים ויכולת בקידוד קבצים בעברית. באותה הנשימה נאמר גם כי טלוויזיות בייבוא מקביל לא יתמכו בעברית.

לדברי אמיר נוי, מנהל מוצר LG TV בקבוצת ח.י., " LG כמובילה בקטגוריית ה- Smart TV בחנה קטגוריה זו ומצאה כי לקוחות רבים הרוכשים טלוויזיות חכמות, אינם מודעים לאפשרויות הרבות שאותן מציעה הטלוויזיה ואינם מנצלים את היכולות הרבות הגלומות בה. לפיכך, פיתחה במיוחד עבור הצרכן את מערכת webOS שמושקת לראשונה בישראל ובלעדית למותג LG. המערכת החדשה תאפשר להם להכיר את היתרונות שמציעה הטלוויזיה, ליהנות מהם ובכך לקבל תמורה מלאה לרכישתם. המערכת ממשיכה למצב את הטלוויזיות של LG כמובילות בקטגוריית Smart TV".

לליין הטלוויזיות החדש חיבורי HDMI התומכים ב-60 פריימים לשנייה, מקלט DVB-T2 לתמיכה בשידורי HD, שליטה בפונקציות הטלוויזיה דרך אפליקציה בטלפון, הזרמת וידאו ב-MHL ו-Mircrast, פיצול מסך להתקן משני (בטלפון) ועוד.

את מערכת ה-webOS התאימו ב-LG לשוק הטלוויזיות, אשר במקור המערכת פעלה על מכשירי הטלפונים של Palm. היא תגיע על כל ליין הטלוויזיות החדשות של LG ותפעל עם שלל האפשרויות השונות בכל רמות המחיר של הטלוויזיות, כולל ה-OLED, 4K והקעורות.

ליין דגמי ה- ULTRA HD הינם – UB989Y, UB959Y, UB859Y, הכוללים מערכת webOS וכן דגם UB829Y, הניתנים לרכישה בגדלים "49 ומעלה, סדרת מסכי ה- Full HD LED Smart TV כוללת את הדגמים -LB659Y, LB729Y ו- LB679Y בעלי מערכת webOS וכן את הדגם LB589Y. על הטלוויזיות ניתנות 3 שנות אחריות (לרוכשים ממשווקים מורשים), וניתן להשיג אותן ברשתות השיווק ובחנויות המורשות במחיר של החל מ- 9,990 שקלים לטלוויזיות webOS 4K בגודל "49.

וידאו: הכירו את webOS על טלוויזיות LG

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.