חברת LG, שבשרשותה כבר שני שעונים חכמים – LG G Watch R ו-LG Watch Urban, ככל הנראה לא מסתפקת בשני דגמים ועובדת על שעון חכם נוסף וחדש לחלוטין, שאמור להיות הדק ביותר בתולדותיה.

LG תבסס את השעון החדש על מערכת העל-שבב החדשה מבית קוואלקום, ה-Snapdragon Wear 2100, שנחשפה היום באופן רשמי אשר קטנה יותר ב-30 אחוז ויעילה יותר ב-25 אחוז ממערכת ה-Snapdragon 400 שנמצאת בשימוש רוב המכשירים הלבישים כיום. למעשה, מדובר בשבב הראשון של החברה המיועד ספציפית לשוק השעונים החכמים ומיועד לתנאים הנדרשים כמו גודל ועבודה יעילה יותר.

בהודעה רשמית שהוציאה LG אישרה את העובדה כי היא מתכננת לשלב את המערכת החדשה בשעון מתוצרתה, והודיעה כי היא "מתרגשת להשיק שעונים חכמים חדשים ושאר מוצרים מחשוב לביש שיביאו חדשנות ואפשרויות שימוש חדשות לצרכנים מאוחר יותר השנה".

בדומה ל-Snapdragon 400, ה-Snapdragon Wear 2100 משתמש בארבעה ליבות Cortex-A7 המגיעות לתדר מקסימלי של 1.2Ghz, יחד עם שבב גראפי Adreno 304 התומך ב-OpenGL ES 3.0 וכן הוא תומך בתקשורת WiFi ו-Bluetooth ותיתכן גם תמיכה ברשתות סלולריות בהתאם להחלטת היצרנית.

אם אחד הדברים הבעייתיים כיום בשעונים חכמים היא הסוללה, ובשבב זה קוואלקום שיפרה את צריכת החשמל כך שהמוצרים העתידיים יחזיקו מעמד הרבה יותר, כך שהשעון החדש של LG צפוי אף להחזיק מעמד למשך יותר שעות שימוש, וככל הנראה יהיה מבוסס אף הוא על מערכת ההפעלה Android Wear 2.0, שנחשפה בחודש אוקטובר האחרון.

מעניין לדעת האם LG תחשוף פרטים ראשונים על השעון כבר בקונגרס המובייל במסגרת ההכרזה על ה-LG G5, אבל מלבדה וודאי שנשמע על יצרניות נוספות שכבר מתבססות על השבב החדש.