חברת LG נערכת לקראת תערוכת CES 2016 בלאס וגאס, ובין היתר כבר הודיעה כי תחשוף פיתוח חדש בתחום שואבי האבק האלקטרונים – רובוט המסוגל לנקות את הבית בשלט רחוק ואפילו לשמור לכם על הבית בזמן שאתם לא נמצאים בו בשם HOM-BOT Turbo+.

הרובוט נעזר לשם כך בטכנולוגיית מציאות רבודה בעזרת פיצ'ר בשם Home-Joy – ממשק שמאפשר למשתמש להכניס הוראות לשואב בצורה אינטואיטיבית על מנת שיגיע למקומות הזקוקים לניקיון נוסף בעזרת המצלמה בסמארטפון. כך למשל, לחיצה על תמונת החדר ועל האזור המלוכלך יותר תגרום ל-HOM-BOT Turbo+ להגיע לנקודה המדויקת ולהתחיל לנקות אותה. הוא מכיל חיישני מצלמה בשם Triple Eye, אשר מקליטים את האזור הסובב אותם. המצלמה ממוקמת בחזית ומאפשרת שימוש בשתי תכונות חכמות אחרות. Home-View שולח לסמארטפון תמונת מצב בזמן אמת המעניקה אפשרות לשליטה מרחוק על הרובוט כך שניתן לנקות את הבית מכל מקום שהוא. ה-Home-Guard מסוגל לשלוח תמונות מתוך הבית ישיר לסמארטפון אם השואב חש בתנועה בבית, ובכך למעשה מהווה מעין "כלב שמירה" גם בזמן שאינו מנקה.

ה- HOM-BOT Turbo+ מנווט בבית בצורה חופשית ונמנע ממכשולים כמו מדרגות באמצעות מערכת תוכנה אינטליגנטית בשם Robonavi, המשתמשת במעבד הכפול שמאפשר קבלת החלטות מהירות בזמן הניקיון ובכך נמנע מהיתקלויות לא רצויות. LG אף מציינת כי הוא דק יותר ב-65 אחוז ויעיל יותר ב-24 אחוז משאר השואבים החכמים בשוק, כדוגמת Roomba 980 עליו כתבנו כאן.