הרשת געשה בימים האחרונים סביב סרטון שהועלה המציג כי LG G5 אינו מיוצר למעשה ממתכת כפי שטענה, אלא מפלסטיק. ליתר דיוק, המארז אכן מיוצר מאלומיניום אלא שהצפוי סביבו הוא פלסטיק ואינו מתכת, דבר המתגלה בניסיון של גירוד בחוזקה. הסרטון שהועלה על ידי JerryRigEverything (בהמשך), אותו ג’רי שהצליח לעקם את ה-iPhone 6 בקלות, גרם לרבים לתהות האם אכן בציפוי ה-G5 מעורב שימוש בפלסטיק?

התשובה הקצרה – לא. התשובה הארוכה היא כי LG פיתחה לדבריה תרכובת מתכתית מיוחדת מאלומיניום המכונה LM201 ונמצאת תחת תהליך לאישור פטנט. הציפוי פותח עם המכון הטכנולוגי בדרום קוריאה ומשמש לדבריה למגוון מוצרים ולא רק מהתחום האלקטרוני אלא גם למכוניות ספורט ומטוסים "היכן שנדרש עמידות, קשיחות וקלילות."

עוד היא הוסיפה כי השימוש בחומר LM201 נבחר כי הוא המתאים ביותר לבניית היציקה בעלת הקימורים של ה-G5 ולאחר מכן בתהליך מוטמעים האנטנות ישירות במבנה המתכתי. LG מצאה דרך לשלב את האנטנות בתוך גוף המכשיר מבלי צורך להוציא את פסי הקליטה מפלסטיק החוצה והציפוי הוא זה שמסייע כך נראה לפתרון, אשר מורכב מחלקיקי מתכת זעירים עם צבע כדי לספק גימור חלק ועמיד, "מה שיכול לגרום לחשוב בטעות כי מדובר בציפוי פלסטיק כאשר מנסים לגרד אותו בחוזקה."

אמנם קיבלנו תשובה רשמית וברורה לעניין וכי המכשיר אכן מיוצר מאלומיניום, אולם אנשי השיווק של החברה הדגישו כי בפרסומים נאמר "metal uni-body", דבר שלא אומר באופן ישיר כי מדובר במכשיר מתכתי באופן המלא של המילה בהשוואה לשימוש במילים כמו all metal או metal phone, אלא רק כי הוא מיוצר מגוף מתכת אחוד. לנו זה נשמע קטנוני וזה לא המקומות בהם הצרכן אמור לבדוק ולהבין.

מה דעתכם בעניין? שתפו אותנו בתגובות.

וידאו: LG G5 בבדיקת עמידות

שתף:

LG G5

ה-LG G5 הוא המכשיר המתכתי הראשון מבין מכשירי הדגל של היצרנית הקוריאנית. הוא מצויד במסך 5.3 אינץ' ברזולוציית Quad HD, מצלמה כפולה בגבו, שבב Snapdragon 820 עם 4 גיגה-בייט RAM, אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט, אפשרות להרחבה והוספת אביזרים וגם החלפת הסוללה שבהספק 2,800mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • RuR

  השאלה היא האם זה מרגיש איכותי.

  • Somebody

   זה לא.

   • RuR

    מקור?

    • Somebody

     יוצר הסרטון שחשף שהLG עשוי "פלסטיק" אמר זאת באותו סרטון. לא מצאתי אותו

 • IDANOR38

  אני מאוד מקווה שLG לא ממשיכה את ה1 באפריל….

 • abc

  חלק מהגוף עשוי מפלסטיק. כשאומרים שאתה מקבל מכשיר עם גוף מתכת הצרכנים מבינים שהם יגעו ויחושו במתכת ולא בשכבה עבה של "צבע".
  לא מעט מהמכשירים מגיעים עם פגמים, אם זה האנטנות שרואים אותם, רווחים ממש לא אחידים בין גוף המכשיר לחלק התחתון שאפשר להחליף וכמובן "light bleeding" ולא מועט. הוא גם לא "קשיח ועמיד" כל כך..
  המכשיר עשוי בצורה זולה שלא מכבדת את הצרכנים, במיוחד בטווח המחירים הזה.
  ולא, זה לא קטנוני, כשמשלמים על מכשיר פרימיום, רוצים מכשיר פרימיום ולא איזה חרטוט עם תוספים שעולים כמו המכשיר.

  • אלעד

   בקיצור מכשיר מכוערררררררר

 • Netanel

  ידעתי שמדובר באנטנות ולווא דווקא בפלסטיק בסרטון של אריקה גריפין היא מראה שמדובר באנטנות, אך בכל זאת, חצי מהמכשיר עשוי מפלסטיק מבפנים.