למרות כי הפרטים הטכניים ידועים על שני מכשירי הדגל החדשים של היצרניות הדרום קוריאניות, כל אחת אמורה להביא לשולחן חידושים כאלה ואחרים ברמת התוכנה. אחד מהם הוא Always On, ואם זה נשמע לכם מוכר מתחום השעונים – זה בדיוק זה.

הראשונה לדבר על כך בגלוי היא LG, שהעלתה טיזר על האפשרות החדשה בעמוד הפייסבוק שלה ומה שזה אומר הוא שהמסך הראשי יישאר פועל כל הזמן, 24/7,  שם יוצגו התראות שונות כמו הודעות שלא נקראו, שיחות שפוספסו, מיילים שהגיעו וכמובן התאריך והשעה העדכניים.

כך, ניתן לצפות למעשה במידע בסיסי והתראות השונות מבלי להפעיל את הטלפון ולשחררו מנעילה, דבר שכידוע אנו נוהגים לבצע לא מעט בימים עמוסי צפצופים לכן הדבר יכול להקל על המשתמש. מוטורולה כבר הציגה פיצ’ר דומה במכשיריה וגם שמועות על כך כי יכולת דומה תגיע גם למכשירי Galaxy S7, זאת לפי רישום שהגישה, אולם הבעיה המרכזית עם יכולת זו היא פגיעה פוטנציאלית בחיי הסוללה.

הן מוטורולה והן סמסונג משתמשות מסכי AMOLED, כך שעם טכנולוגיה זו ניתן להקטין למינימום את צריכת הסוללה בעת שהמסך פועל (אבל להסתכן בצריבה של המסך). LG לעומת זאת השתמשה עד היום במסכי LCD, כך ששימוש ב-Always On עם מסכים כאלה יגרום לזלילת סוללה, אלא אם היא מתכננת להציג יחד עם ה-G5 גם מעבר לשימוש בפאנל AMOLED.

כמובן שזהו רק אחד מהמאפיינים של מכשירי הדגל, וודאי לא השינוי הגדול שאפשר לצפות מהן. את הפרטים נקבל ב-21 לפברואר בפתיחת קונגרס המובייל MWC 2016.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.