LG G4

LG זוכה בארץ בהצלחה עצומה לעומת מצבה בשוק באופן גלובלי. זה התחיל עם ה-G2 שזכה לשיווק אגרסיבי והצליח לכבוש את לב הקהל, ואף הביא את החברה בארץ לנתח שוק דו מספרי, וזה המשיך גם עם ה-G3. האם הקסם הזה ימשיך לעבוד גם עם LG G4, מכשיר הדגל החדש של החברה? האם המכשיר החדש מספק את כל מה שחובבי הסדרה התאוו אליו, או לא? זה בדיוק מה שיצאנו לבדוק.

מסך איכותי וגב מעור

גם בדור הנוכחי של מכשיר הדגל שלה, LG ממשיכה את מה שהיא התחילה עם ה-G2 בהיבט של 'מסך גדול שמרגיש קטן', אך עם צעד קטן לאחור. LG G4 גדול במקצת מקודמו, מה שגורם לו להרגיש מעט פחות נוח כשמחזיקים אותו ביד לעומת ה-G3, אך לא מדובר במשהו קריטי. אם את ה-G3 היינו יכולים להשוות בקלות למכשיר בעל מסך של 5.1 אינץ', את ה-G4 ניתן להשוות מבחינת תחושה למכשיר עם מסך 'ישר' בגודל של 5.2 אינץ'. גם ב-G4, היצרנית הקוריאנית ממשיכה במסורת הגב הקעור והמעוגל, וכמו תמיד, זה מרגיש נוח וטבעי ביד בעת אחיזת המכשיר. בנוסף לכך, גם המסך עצמו קעור במקצת, מה שמחפה באופן מסוים על כך שמידותיו של ה-G4 קצת גדולים יותר מה-G3.

מכסה הסוללה של ה-G4 מוצע בשתי גרסאות: גרסת עור וגרסת פלסטיק. גרסת הפלסטיק מעותרת במטריצת ריבועים שמעניקה לו מראה נעים לעין, אך פחות נעימה בעת המגע ביד, ופחות עמידה בפני שריטות. מכסה העור מרגיש יותר נוח ביד ונותן למכשיר תחושה יותר יוקרתית, אך סביר להניח שלאורך זמן הוא יאבד מצבעו בעקבות לחות/זיעה של היד. כמו כן, לא היינו מהמרים שה-G4 ישרוד בשלום נפילה גם מגובה נמוך מבלי להיפגע.

מצלמה LG G4

אך בעיצוב LG G4 ישנו היבט נוסף שצריך להתייחס אליו ואלו הם החומרים שממנו עשוי המכשיר. בסך הכל, למרות שיש אפשרות לבחור מכסה עור, עדיין מדובר במעטפת פלסטיק שלא גורמת ל-G4 להרגיש כמו מכשיר פרימיום אמיתי, וזו אולי הסיבה מדוע גם יש לנו עדיין את האפשרות להחלפת סוללה. ציפינו מ-LG לעשות את קפיצת המדרגה כמו שסמסונג (Samsung) עשתה בתחום, ובכך גם ליישר קו עם אפל (Apple) ו-HTC.

2K, דור שני

ב-G3 המסך ברזולוציית ה-Quad HD הקדים את זמנו. על אף הרזולוציה והחדות הגבוהה שהובחנו היטב בסרטוני 2K, המשתמש שילם מחיר כבד בגלל יכולות אלו, מה שהתבטא בכך שהמסך הציג בעיקר צבעים קרים ולא חמים, זוויות הצפייה היו גרועות, וגם הבהירות לא הייתה ממש מנקודות הציון של המכשיר. אבל שנה עברה, ואתה גם הטכנולוגיה התקדמה. ב-G4 משתמשת LG בטכנולוגיה קניינית בשם Quantum Display, בה היא משתמשת בעיקר במסכי הטלוויזיה שלה.

התוצאה, כמובן, עומדת בציפיות: צבעי המסך עשירים ומלאי חיים ומציגים דיוק להפליא הודות למטריצת ה-RGB; זוויות הצפייה מושלמות ולא נתקלנו באיבוד ברק גם בזוויות בהן כמעט בלתי ניתן לצפות במסך; בנוסף לכל, המסך, למרות שהבהירות נשארה כמעט אותו דבר – וזה אומר שמתחת ל-50% בהירות זה כמו לכבות את המסך – מחזיר פחות אור שמש לעומת ה-G3, מה שמחפה במידה מסוימת על הבהירות הנמוכה, ומאפשר צפייה אופטימלית נוחה גם באור שמש ישיר. לא הופתענו מכמות השיפורים במסך החדש-ישן, כי זה היה ברור כשמש עוד משנה שעברה שזה מה שישופר עם ה-G4. ובכל זאת, עדיין נחמד יותר לראות את התוצאות בשטח.

ב-LG החליטו להבליט את כל נושא הסוללה, כך שהגב ניתן לפתיחה בקלות והוצאת הסוללה במידת הצורך, כמו גם הרחבה בכרטיס microSD. משהו שעד לא מזמן היה נחשב לסטנדרט, כעת מכלל מכשירי הדגל של היצרניות הגדולות, LG היא היחידה שמאפשרת זאת. כחלק מכך, היא גם מצרפת ערכת אביזרים מכובדת לרוכשים דרך היבואנית הרשמית (רונלייט) הכולל סוללה נוספת, מטען שולחני USB וקופסת נשיאה לסוללה.

אביזרים LG G4

ממשק

ממשק ה-Optimus של LG בגרסתו הרביעית לא מציג שינויים עיצוביים מרחיקי לכת לעומת הגרסה השלישית שהושקה ב-G3, אלא בעיקר התאמות גרפיות לגרסת ה-Lollipop 5.0 של אנדרואיד. כל המחוות לפתיחת ונעילת המכשיר ללא מקש ההדלקה, נעילת ה-Knock Code ומגוון נעילות ה-Smart שנתווספו עם הזמן עדיין נמצאים כאן. מסך הנעילה בנוסף לכך מציג 5 קיצורים מהירים שניתן לשנות דרך ההגדרות.

LG UX UI G4

מסכי הבית לא השתנו אף הם. במסך השמאלי, ניתן למצוא את היישומים המובנים של LG עם הדרכה לשימוש בהם, כמו ה-LG Health וטיפים חכמים לשימוש ב-G4. פס ההתראות קיבל עיצוב חדש בהשראת גרסת ה-Lollipop, והוא מכיל את שורת הקישוריות, הבהירות והווליום, שאת כולם ניתן לערוך/למחוק. גם את מקשי המגע בתחתית המסך ניתן לערוך ולשנות את סדרם, כולל האפשרות להוסיף כפתור לפתיחה וסגירה מהירה של פס ההתראות. ממשק הישומים האחרונים מעוצב גם הוא בתצורת הקרוסלה של Lollipop, שכ-LG הוסיפה מקש לסגירה מהירה של כל היישומים במכה אחת. יש גם אפשרות לפתוח שתי אפליקציות במקביל, אפשרות ותיקה ומוכרת בסדרת ה-G.

Snapdragon 808

LG G4 מגיע עם השבב השני בחוזקו בקולקציית השבבים של קוואלקום (Qualcomm) לשנת 2015, ה-Snapdragon 808, ויש לכך סיבה מאוד טובה. כזכור, ה-Snapdragon 810, אשר משולב ב-HTC One M9 וב-LG G Flex 2, מתחמם יתר על המידה, מה שפוגע בחוויית השימוש במכשיר וגורם לשבב לאבד מביצועיו לאחר זמן קצר בצורה ניכרת. אותה בעיית התחממות גרמה לסמסונג לנטוש את שבבי ה-Snapdragon אחרי שנתיים של שיתוף פעולה פורה, ולהתמקד במעבדי ה-Exynos מתוצרתה, כשהשנה סמסונג הצליחה להציב רף גבוה מבחינת ביצועים מה שגורם ל-Galaxy S6 להיות יותר חזק ולצרוך פחות אנרגיה, וכמובן להתחמם פחות.

החלפת סוללה LG G4

הבעיה הנ"ל, לפחות לפי השמועות, לא פסחה על LG, שהחליטה לבסוף לאמץ את ה-Snapdragon 808. ה-808 הוא משושה ליבות בטכנולוגית big.LITTLE, כאשר ארבעה הן ליבות מסוג ARM Cortex-A53 במהירות שעון של 1.44 ג'יגה-הרץ שמיועדות לשימושים פחות כבדים במכשיר, ושתי האחרות הן ARM Cortex-A57 במהירות שעון של 1.83 ג'יגה-הרץ לשימושים היותר כבדים במכשיר, כגון משחקים. מדובר בשבב שאכן פחות מתחמם מה-Snapdragon 810 ומבחינת ביצועים הוא מתקרב אליו מאוד, ואף בשימוש רגיל (פתיחת וטעינת אפליקציות, מעבר בין יישומים פתוחים, וכיוצא בכך) לא מרגישים הבדלים בין השניים ובחלק מהמקרים ה-G4 מנצח את ה-G Flex 2 או את ה-M9. אם ניקח השוואה יותר גבוהה, גם ה-G4 הצליח לתת מלחמה יפה מאוד ל-S6, מה שהפתיע אותנו מאוד, כי בתחילת הדרך חשבנו שההבדל ביניהם יהיה בהרבה יותר קיצוני. אך החיסרון הוא דווקא במעבד הגרפי (GPU).

ב-810 מצוי המעבד הגרפי Adreno 430, הנחשב לחזק ביורת שיש כיום ל-Qualcomm להציע, בהפרש ניכר מהשבבים האחרים, בעוד שב-808 נמצא ה-Adreno 418. כיאה למכשיר בעל רזולוציה גבוהה, LG G4 זקוק למעבד גרפי שיגרום למשחקים לרוץ חלק, וה-Adreno 418 אולי מציג שיפור קל מה-801 שנמצא ב-G3, אך בהשוואה ל-810, מדובר בהבדל גדול מבחינת כמות הפריימים לשנייה (FPS) במשחקים, בעיקר אם משווים את התוצאות במבחני הגרפיקה השונים ל-Galaxy S6, שלו אותה רזולוציה כמו ל-G4.

אך שאלת השאלות האם LG G4 אכן מתחמם בצורה קיצונית כמו מכשירים בעלי ה-Snapdraon 810? התשובה היא לא, אך עם מספר הסתייגויות: כשהפעלנו את יישום המצלמה, ה-G4 החל לבעור לנו בידיים, והיה פחות נעים להשתמש בו. נתקלנו בעוד מספר מקרי התחממות לא ברורים, אך במרבית הזמן המכשיר היה קר ושמיש.

ביקורות נוספות

שיחות וקישוריות

הרמקול של LG G4 מפיק עוצמה חזקה ומצוינת. מדובר ברמקול מונופוני יחיד, כך שאין לצפות לקבל איכות צלולה כמו במכשיר עם רמקולים סטראופוניים. לעומתו, האפרכסת מפיקה צליל חזק מאוד וגם במקומות רועשים לא הייתה לנו בעיה לשמוע את הצד השני בשיחה.

מבחינת קישוריות, המכשיר מצויד בכל טוב ולא חסר בו כלום: הוא תומך תמיכה מלאה ב-LTE קטגוריה 6 עם מהירות של עד 350 מגה-בייט/לשנייה (LTE Advanced או דור 4.5) וגם בכל תדרי הדור השלישי. הקישוריות הבסיסיות מגיעות בגרסאות הכי מתקדמות שלהם: ה-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ביחד עם האופציות המגוונות שלו, DNLA, Direct ונקודת גישה חמה לשיתוף אינטרנט נמצאים. A-GPS ו-NFC גם לא נפקדים, וה-Bluetooth מגיע בתקן ה-4.1 עם צריכת אנרגיה נמוכה ופיצ'ר ה-apt-X להזרמת מוזיקה בצורה טובה יותר. ה-G4 מגיע עם חריץ הרחבת זיכרון microSD עם תמיכה עד 128 ג'יגה-בייט ו-microUSB 2.0 שיש לו גם יכולת OTG וגם SlimPort שמשמש כ-TV Out עד לרזולוציית 4K, כשניתן לקנות מתאמים כדי שהפונקציות הנ"ל יעבדו. חיישן האינפרא-אדום (IR) נמצא בצידו העליון ויש לו יישום ייעודי לשליטה בטלוויזיה, ממירים, מערכות שמע וכדומה.

מצלמה איכותית

ללא ספק, הצעד המשמעותי הגדול ביותר ש-LG עשתה ב-G4 הוא שיפור המצלמה, כשמדובר בציוד האופטיקה הכי טובה כשיש כיום בעולם הטלפונים החכמים. זה מתחיל בחיישן גדול מאוד בגודל של 1/2.6" עם 16 מגה-פיקסל, כשגודל העדשה אף הוא הורחב ל-f/1.8, מה שיכניס כ-80% יותר אור בהשוואה למצלמה שב-G3. גם מייצב התמונה האופטי שופר, וכעת הוא עובד על שלושה צירים, לעומת שניים ב-G3. מיקוד הלייזר שופר אף הוא, וכעת הוא מסוגל לזהות את האור הסביבתי, בעיקר בחדרים סגורים עם מנורות פלורסנט, בצורה טובה יותר, מה שמספק לתמונה איזון לבן משופר.

LG-G4-leather

ממשק המצלמה שופר כדי להתאים לציוד האופטי המרשים .LG G4 מציע שלושה מצבי צילום – פשוט, בסיסי וידני. הראשון הוא Point and shoot ללא אפשרויות כלשהן, האופציה הבסיסית מעניקה למשתמש את אפשרויות השליטה הרגילות ולבסוף, המצב הידני נותנת למשתמש שליטה בכל פרמטר צילום אפשרי, כמו במצלמה DSLR מקצועית.

בהשוואה ל-G3, חיישן המצלמה החדש מצלם לרוחב ביחס 16:9, כלומר התמונה הנלכדת יותר אופקית, אך פחות אנכית. השיפור באיכות התמונה לעומת ה-G3 הוא דבר ששמים לב אליו באופן מיידי. לא צריך אפילו לעשות זום לתמונה, כדי לראות שהתמונות שה-G4 מפיק ישנו טווח דינמי רחב וטוב יותר, והן כוללות כמות פרטים יפה גם בצללים, תוך כדי שמירה על חשיפה מאוזנת כדי למנוע חשיפת יתר בחלקים הבהירים של התמונה. כמובן שהיתרונות האמיתיים של כל הציוד המרשים מגיעות בעיקר במצבי הלילה, כשגם פה מורגש שיפור ניכר לעומת ה-G3.

כאשר ניכנס לרמת הפיקסל, הרזולוציה גבוהה יותר מציעה כמה יתרונות, אך כמות הפרטים שנלכדו בתמונה גבוהים יותר משיפור ה-3 מגה-פיקסלים שהוכנסו לעומת ה-G3. באופן טבעי, גם הרעש הדיגיטלי בתמונה הופחת, וגם עיבוד התמונה לאחר הצילום מצליח להעלים חלק ניכר ממנה מבלי לפגוע באיכות. גם צילומי הפנורמה, שמגיעים לעד 104 מגה-פיקסל (יותר מ-Ultra HD), נראים פנטסטי כשגם החשיפה נשארת מצוינת לאורך כל התמונה.

 photo 20150529_185527_zpsqjj7v5m1.jpg photo 20150529_150549_zpse5krvpfk.jpg photo 20150528_192905_zpscut0ciiw.jpg

לתמונות נוספות

דבר נוסף שראוי לציון היא המצלמה הקדמית (הסלפי), שהשתדרגה ל-8 מגה-פיקסלים, ואמורה להביס בקלות מצלמות קדמיות אחרות ברזולוציות נמוכות. החיישן שמצלם לרוחב בנוסף עם הרזולוציה הגבוהה מאפשר לתפוס קצת יותר מאשר את הפנים של המשתמש, כשהפעם גם הסביבה משתלבת בתמונה בצורה מושלמת.

דווקא בצילומי הוידאו לא הרגשנו שיפור משמעותי. LG G4 מסוגל לצלם [email protected], [email protected], הילוך [email protected], כאשר אין מצב צילום ב-60 פריימים לשנייה. בכל אופן, ברזולוציה הגבוהה הוידאו נלכד ב-30 מגה-ביט קצב נתונים (bitrate) לשנייה עם קידוד אודיו סטרופוני של 156Kbps. מדובר באותם מספרים שקיימים ב-G3. אם נשווה את הנתונים ל-Galaxy S6, נגלה שבמתחרה הוידאו נלכד ב-48-ביט קצב נתונים לשנייה וקידוד אודיו של 256Kbps.

בגלל שקידוד הוידאו הוא אותו דבר כמו ב-G3, ניתן בקלות להשוות בין השניים ולשים לב שה-G4 תופס יותר פרטים בזכות החיישן הגדול יותר, מה שמעניק טווח דינמי טוב יותר ועיבוד צבעים משופר. למרות זאת, שמנו לב שסרטוני הוידאו ב-G4 רכים יותר לעומת ה-G3. חלק מהמשמעויות של זה הוא שהפריימים לא מספיק חדים. סרטוני ההילוך האיטי מאכזבים, כשהרזולוציה האמיתית היא לא 720p, אלא יותר לכיוון ה-360p. כנראה שכתר ההילוך האיטי עדיין יישאר אצל אפל (Apple).

אותה הסוללה, בפעם השלישית

נפח הסוללה ב-LG G4 לא השתנה מה-G3 שלא השתנה מה-G2. בעוד ש-G2 סיפק חיי הסוללה מצוינים, ב-G3 הם נפגעו עקב המפרט הטכני המשופר של המכשיר, כשהתקווה הייתה שב-G4 היצרנית הקוריאנית תצליח להחזיר עטרה ליושנה. ובכן, לא כך הם פני הדברים. החלק העיקרי והבעייתי ב-G4 הוא בזמן המנוחה. לא הצלחנו להבין מדוע – אולי אפשר להאשים את קוואלקום – אך המכשיר ממשיך לעבוד לא מעט גם בעת חוסר שימוש, מה שגוזל לא מעט סוללה, שזהו חסרון גדול בתחום התוכנה. גם זמני השיחה ירדו לעומת ה-G3, אך זמן הגלישה הרצופה דווקא עלה, ובסופן של דבר מדובר בזמנים ממוצעים למדי. חבל ש-LG לא הצליחה לנצח את היתרונות הטכנולוגיים שהגיעו ב-Lollipop שהיו אמורים לשפר את הסוללה. נקווה שבאנדרואיד M או בעדכון תוכנה עתידי בעיית זלילת הסוללה בעת המנוחה תיפתר גם היא.

וידאו: סקירת וידאו מלאה LG G4

סיכום

ב-2015 היצרנית הקוריאנית לא הצליחה לעשות את קפיצת המדרגה המתבקשת ונשארה באיזשהו מקום, ביחד עם HTC, עם שדרוג קל בלבד. לקוואלקום יש חלק לא מבוטל בסיפור עם השבבים הבעייתיים שהיא יצרה בשנה זו, דווקא לאחר שנתיים מוצלחות במיוחד, מה שפוגע בצורה ישירה במכשירים החכמים לשנה זו. השיפור הבולט שניתן לציין לטובה היא המצלמה, שמציגה איכות תמונות סטילס מהטובות ביותר ביחד עם ציוד אופטי עם הטכנולוגיה האחרונה, והתוצאות ניכרות בהתאם. על אף שאיכות המסך שופרה בצורה ניכרת, עדיין במדובר בשדרוג שהיה 'מובן מאליו' עוד בשנה שעברה לאחר ההשקה של ה-G3, כך שלא הופתענו בסוגיה הזו.

איכות הבניה והחומרים שממנו המכשיר מיוצר אמנם גבוהות, אך אלו לא שופרו, על אף מכסה העור שמעניק קצת יותר יוקרתיות, וקצת מצליח להשכיח את הסוגיה הזו. כמובן על כל זה מעיבה הסוללה שמציגה חיי סוללה סבירים ואף במספר תחומים נחותה לעומת ה-G3. אך ההפתעה הרבה היא דווקא טמונה במחיר, שכן כל החסרונות מתגמדים בהשוואה להפרש של ה-LG G4 אל מול המתחרים. מחירו ביבוא הרשמי, נכון להיום, הוא 3,350 שקלים, שצפוי לרדת אף יותר בהמשך, מה שכמובן נותן תמורה יותר טובה לכסף שאותו השקענו במכשיר.

שתף:

LG G4

מכשיר ה-LG G4 הוכרז בסוף חודש אפריל 2015. בגרסתו החדשה הוא כולל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 2K, רץ על שבב ה-Snapdragon 808 עם זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מצלמה 16 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 8 מגה פיקסל וירוץ על מערכת האנדרואיד Lollipop.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • מאיר

  תודה על הסקירה

 • גיא קרויטורו

  בקשר לממשק לסמסונג היה מה לשפר כמו כמות הזיכרון שהוא תופס וכדומה לlg לא היה מה לחדש כי הממשק שלהם שוקל הרבה פחות והוא נוח יותר לשימוש אז הם שינו קצת את העיצוב

 • האם גם אתם מקבלים כזאת איכות במצלמה ? (זאת האיכות שלי -ואני מאוכזב מאוד)

  http://imageshack.com/a/img538/4183/NIRGSF.jpg
  http://imageshack.com/a/img673/7079/dNHvrV.jpg
  http://imageshack.com/a/img673/8522/yncySQ.jpg
  http://imageshack.com/a/img901/2442/D6Jpo8.jpg

 • ….‬‎

  (איכשהו) קראתי עד הסוף ואין מילה אחת נכונה. מאז ומעולם מכשירי סמסונג התחילו לקרטע אחרי שנה

 • ….‬‎

  הנגודיות ממש לא אותו דבר – G3 1:900 G4 1:1900

 • liadsin

  נכון סמסונג ישר עוזבים טלפונים ולא נותנים להם עידכונים אם כבר lg ממשיכים אפילו לפרסם עידכונים לg2
  לא כמו סמסונג שנותנים רק למכשיר הדגל (יש לי g4 )

 • גיא קרויטורו

  לי יש g4 ולבן דוד שלי יש s6 ואנחנו כל הזמן משווים ותמיד הg4 מנצח אז אל תגיד סתם

 • ….‬‎

  וואו!!!!! כמה שטויות בתגובה אחת!

  • גיא קרויטורו

   צודק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • דביר

   אני לא חושב שיש לו אפילו משהו אחד נכון בתגובה הזאת.. איך הוא הגיע לזה שלg3 יש גב מתכת ?

  • נתנאל

   אם היית קורא עד הסוף היית מבין…

 • נתנאל

  אני חוזר ואני מצטט: "LG זוכה בארץ בהצלחה עצומה לעומת מצבה בשוק באופן גלובלי."
  לעומת מצבה בשוק הגלובלי- (לא מתחרה מוצלחת ברחבי העולם) מה שאומר שישנם אנשים רבים בארץ שלא מבינים בפלאפונים ומתפתים לקנות את ה g4 בגלל מחירו הנמוך, מצלמתו היעני טובה, סוג שני מעור, סוללה נוספת פלוס קופסא לסוללה פלוס מטען לסוללה, מה שמפתה אתכם לחשוב ש lg g4 הוא הסמארטפון הכי טוב שקיים בשוק… אז זהו שטעיתם, ובענק!
  קודם נתחיל בכך שהמחיר היה צריך להיות נמוך אף בהרבה יותר ממה שהוא עכשיו וכל זאת מפני מספר סיבות שונות:
  בגלל שכיביכול יש את גרסת העור שלא מחזיקה מעמד להרבה זמן, היא משחירה בקצוות ונקרעת בקלות, שמקרבים אותה למחיר ה s6 בגרסת 32gb, שמחירו גדול אף בכמאה מה g4 ובמידה ולא הייתה כל ערכת הסוללה נוספת ואביזריה, המכשיר היה עלול לעלות אפילו בכ 400 שקל פחות ל פ ח ו ת כ 3000 שקל, ואולי שאפילו פחות ממכשיר הדגל השני שלהם, החדש גם הוא לשנת 2015, ה g flex 2, שעולה אותו מחיר כמו בגרסת העור ובמקצת יותר, ללא ערכת הסוללה הנוספת ואביזריה, למרות שהיא מתחממת ברמות אדירות, לעומת ה g4, שגם לו לא חסר… ותכלס חוץ מהמצלמה, ואולי גם לא, הנוט 4 אפילו מתעלה עליו, אם מחפשים "מישהו" בגודל שלו, שדומה לו בחלק מהמפרט ובעיצוב ואף יותר טוב… וצריך לעלות במאה שקלים יותר ממנו בגרסת העור (מה שמחירו היה עד לא מזמן, לפני שהשיקו את ה s6 בארץ)
  עכשיו השאלה העיקרית… למה המחיר באמת עד כדי כך נמוך ולמה הוא לא כלכך משופר מדור קודם?
  המחיר אכן באמת נמוך כי לא שינו די הרבה ואפילו שינו לרעה.
  נתחיל בעיצוב… ה g4 שלא בדומה לדורו הקודם עשוי כולו מפלסטיק (גם בעור יש פלסטיק), לעומת דורו הקודם שעשוי כולו ממתכת, שאכן המכסה שלו נשלף גם הוא וגם בו אפשר להוציא את הסוללה ולהוסיף עוד 128gb לזיכרון, אולי עשו שינוי קטן בצבעים יותר חיים וצבעוניים של המסך, אך הבהירות אותה בהירות והניגודיות אותה ניגודיות- אם תסובבו את המסך לצד בכמה מעלות מזעריות לא תראו כלום (חושך), לעומת טכנולגיית המסכים של סמסונג הסופר אמולד, שתראו את ניגודיות המסך גם כשהוא מאונך על המדף ואתם על המיטה ממרחק , לא תוכלו לראות את ה g4 בבוקר, בשמש, על הבהירות הגבוהה ביותר, לעומת הנוט 4, s6 בטכנולגיית מסך הקוואד HD סופר אמולד של סמסונג ואפילו גם עם ה s5 תראו בשמש את המסך, גם על בהירות בטיפה נמוכה יותר, עם צבעים מועשרים וצבעוניים הרבה יותר!
  ממשק המשתמש הכיביכול חדש- אותו ממשק רק שינויים מזעריים בעיצוב האפליקציות, חוץ מכמה פיצרים קטנים לא משמעותיים שנוספו להגדרות, השאירו הכל כמו בדור קודם, שלא כמו בסמסונג, ממשק המשתמש שונה לגמרי, עיצוב נורא שונה, ראיית תמונת רקע ואפלקציות ב 3D, וכמות גדולה של פיצרים חדשים נוספו כמו אפליקציית הנושאים, שמאפשרת לך לשנות את עיצוב הממשק עם מגוון נושאים רחב, אפליקציית ניהול חכם, שבודק את האבטחה של הפלאפון, את הראם, הסוללה… ועוד המון פיצרים חדשים ומשמעותיים שגרמו לשינוי משמעותי ולמהפכה בנוסף גם בזכות שילום בכרטיס אשראי, דרך טביעת אצבע, לראשונה בסמסונג, בלחיצה ולא בהחלקה…
  מפרט טכני- המעבד אכן שופר, אבל מ4 ל6 ליבות, מה שלא גורם לשינוי משמעותי והמהירות שלהם פחותה יותר מזו שב g flex 2 ומזו שבנוט 4 בגרסת האקסינוס עם ה8 ליבות וגם בגרסת הסנאפ, עם ה4 ובמיוחד מזו שב s6 עם מעבד האקסינוס שמשאיר את הפלאפון קר של שמונת הליבות העוצמתיות המהירות ביותר שניתן למצוא בפלאפון בכל העולם!
  מעבד האקסינוס של סמסונג בנוט 4 ובs6 יותר קר מהסנאפדרגון שב g4, למרות שעשו את הטעות הידועה שלהם ב g flex 2, למדו ממנה ולכן משתמשים ב 808 למרות שגם הוא מתחמם ברמות לפעמים במיוחד כשמשתמשים במצלמה.
  Lg העתיקה מסמסונג את הפלאש היחיד ואת החיישן דופק שלה, לעומת דור קודם, שבו היה פלאש כפול, ללא החיישן, אז יוצא שזה שיפור, אבל לא מהפכני, כי הוא כבר ידוע עוד מהs5 של סמסונג.
  הסוללה- חיי הסוללה בg4 לא טובים בכלל, אין שינוי משמעותי מדור קודם ואפילו יש שינוי לרעה, הוא מספיק רק עד לכ 5 שעות ביום ואולי זו הסיבה שיש סוללה נוספת, אך לא נוח כל פעם לקחת אותה ולשאת אותה לכל מקום, לעומת ה s6 שהסוללה מספיקה ליום שלם וכמה שעות נוספות למרות שהפחיתו את כמות המיליאמפרים בסוללה משמעותית מדור קודם, אולם בזכות המעבד שלו, שגורם לו להישאר קר והטכנולוגייה החדשנית והייחודית שסמסונג עשתה ל s6 בסוללה שמבדילה אותה משאר דורותייה.
  ולסיום המצלמה- lg אכן עשתה שיפור די משמעותי מהדור הקודם שלה בזכות צמצם הf1.8, שבדורה הקודם היה f2.4, אולם התוצאות לא מוכיחות זאת.
  אכן רואים טוב את התמונה בלילה בזכות הצמצם, אבל לפעמים (לא תמיד) כמצלמים, בין אם זה בחושך ובין אם זה באור, התמונה שצולמה לא נראית כמו במציאות (לדוגמא, אם תצלמו חדר שבו פועלת נורא בצבע ורוד, בתמונה היא תצא בצבע כחול) ולפעמים לא רואים את הפרטים הקטנים שבתמונה בבירור מלא אלא מטושטש טיפה לעומת הנוט 4 עם צמצם f2.2 (כמו איפון)באחורי, ובקדמי צמצם f1.9 (כן! כמו ב s6) ובמיוחד ה s6 עם צמצם ה f1.9 בשני צידיו וזאת בנוסף שבקדמי יש זווית רחבה יותר מזו שב g4 מה שגורם לתמונה לצאת ברור לחלוטין ללא כל טשטוש למרות שבg4 יש +3 יותר מגה פיקסלים, אבל בתוצאות, בזכות הזווית הרחבה ה s6 מתעלה על ה g4 למרות ה 8 מגה פיקסלים שלו ובאחורי הs6 במיוחד מצלם כמו במציאות, התמונה נראית חלקה לחלוטין, ללא כל טשטוש קטן ובנוט 4 וגם ב s6 המצלמה הופכת את התמונה להיראות טבעית יותר.
  לסיכום, אם יש לכם g3, אל תשדרגו ל4 כי השיפור הוא לא שיפור משמעותי, גם במצלמה שאת האמת מצלמת כמעט אותו דבר והמכסה של הg3 ממתכת ולא פלסטיק.
  אם אתם מחפשים מכשיר דגל שדומה ל g4 בגודל, הסוללה ניתנת להוצאה ויש בה חיי סוללה יותר ארוכים, המצלמה די טובה ואיכותית,נראה יוקרתי יותר, עם מתכן מסביב, חיישן דופק, טביעת אצבע, עט עם תכונות מיוחדות משלו לשימושים רבים, מעבד קר יותר (גם בגרסת הסנאפ' וגם בגרסת האקסינוס, אבל באקסינוס קר יותר), מסך שרואים אותו יותר טוב גם בשמש, מעבד עוצמתי יותר, אין כל כך תקציב ליקר יותר, יש לו 32gb כברירת מחדל ואפשרות להוסיף עוד 128gb לזיכרון לכו על הנוט 4.
  אם אתם מחפשים מסך קטן יותר, פלאפון יוקרתי וטוב יותר ששווה את הכסף, מסך דור רביעי חזק מאין כמוהו משני צידי הסמארטפון, מתכת חזקה ויקרתית מסביב, 64/32gb כברירת מחדל, מסך שרואים בו בתלת מימד ומצויין בשמש עם המון פיצרים חדשים נוספים איכותיים ומשופרים עם ממשק חדש יפה ומשופר, מצלמה הטובה ביותר בשוק הסמארטפונים, טביעת אצבע, חיישן דופק, סוללה שתספיק לכם יותר מיום שלם, מעבד מתומן ליבות עוצמתי ביותר שאין יותר חזק ומהיר ממנו באף סמארטפון אחר שלא מתחמם, דור 4.5, בעוד שסמסונג הודיעה לא מזמן שבעדכון גרסא הבא של ה s6, הוא יקבל תמיכה בדור 5 החדש שעוד לא יצא ברחבי העולם לשום סמארטפון אחר וגם לא ייצא עד סוף השנה, אני ממליץ בחום על ה s6 ששווה להשקיע עליו את הכסף, ממליץ על 64gb כי בדור של היום אפילו 32 כבר לא מספיק.

  • K

   אם כבר זה מה שקורה עם סמסונג, כל המכשירים שלה נמכרים בגלל השם, חוץ מה- S6
   וגם כמה סדרות של מכשירים שלא יקבלו עדכון אחרי שנה יש לסמסונג?!
   מעניין אותם הרווחים שלהם, לא הצרכנים (משתמשים)

 • ניר

  ציפיתם שהמכשיר יהיה עם סוללה קבועה? זו באמת בדיחה. מי רוצה סוללה קבועה כמו אייפון וסמסונג?

 • יוסיפון למטבח.

  "על הנייר" המלצמה של ה G4 יותר טובה מה S6 ,אבל לפי סרטונים מיוטיוב ה S6 הרבה יותר יפה מה G4 ,יותר חד,יותר מהפנט,ובכלל הS6 יותר יפה ודק מה G4 שנראה כמו צעצוע זול,ןמגושם,אם אתם מעוניינים במכשיר פרמיום יפה ואיכותי ושהוא בעל מסך גדול ,לכו על ה NOTE 4 ,ואם יש לכם סבלנות אז חכו ל NOTE 5 !

  • ….‬‎

   יש לי שאלה: האם החזקת את ה-G4?

 • Camilla

  תודה על הסקירה המעולה מכשיר מדהים וללא ספק נותן לי המון ציפיות מהחברה לעתיד.

 • עזרא

  TG spot תתחדשו על הפתיח 🙂

 • שי שבו

  יש לי את המכשיר כבר שבועיים קניתי אותו בדיוטיפרי בישראל עם אחראיות יבואן רשמי ב-2700. המכשיר הכי טוב שהחזקתי עד היום בלי שום עוררין.
  המצלמה מפלצתתתתתת אין דברים כאלה אם יש חובבי צילום אתם תמותו על המכשיר הזה.
  איכות השמע מעולה והמסך מציג צבעים אמיתיים וברזולוציה מעולה.
  המכשיר שלי הוא מגב פלסטיק כסוף אבל כל מי שראה אותו היה בטוח שהוא עשוי ממתכת הגימור שלו ממש יפה.
  אני אישות עברתי מגאלקסי 4 למכשיר הזה וללא ספק הממשק של LG יותר נוח לפחות בשבילי.
  הסוללה של המכשיר מחזיקה יפה לשימוש בסיסי +. יש לי נסיעה של שעה וחצי הלוך ושעה וחצי חזור לעבודה ועוד עבודה במהלך היום עם המכשיר ואני מסיים את היום עם 20%. יש לציין שהטעינה מאוד מהירה ככה שאם אתם ליד שקע חשמל 20 דקות הסוללה מתחזקת בעוד 15-20%.
  המכשיר הגיע עם עוד סוללה בהתחלה חששתי שהמכשיר יזלול סוללה ובגלל זה יש עוד סוללה אבל עד היום לא היה לי בה שימוש אבל תמיד נחמד שיש עוד סוללה גיבוי בתיק למקרה הצורך ואפשר להפסיק להסתובב עם ה POWER BANK שהוא ממש לא נוח.
  יש לי בעבודה אנשים עם ה G2 וה G3 שמנו אותם ליד ה G4 ואז רואים את ההבד מול הG2 אין מה לדבר ממש רואים הבדל ענק מול ה G3 ההבדל העיקרי הוא בצבעים של המסך שהם ממש יותר חיים ובמצלמה שאין משהו שמתקרב לזה.
  לכל אלו ששואלים האם לשדרג מה G3 התשובה היא כן אם חשובה לכם המצלמה ואם אתם קצת לא מרוצים מהצבעים של המסך. מעבר לזה לשימוש יום יומי אין יותר מידי הבדל.
  צירפתי תמונה שצילמתי במכשיר אחרי שהקטנתי את הגודל שלה אז היא קצת נפגעה באיכות אבל עדין ניתן להתרשם מהאיכות

 • ???

  תודה.
  תגיד השש ליבות עובדות במקביל או שזה רק ארבע כשיש נגיד משחק כבד?
  והסוללה של הg4 תחזיק יום עבודה שלם שכולל הרבה שיחות? אני תמיד עם מגן של שתי שכבות אז אני לא יוריד את המגן כל יום.

  • שי שבו

   הליבות עובדות רק רק כאשר עובד ממשק גרפי כבד.
   לגבי הסוללה אין מה לדואג היא מחזיקה יום עבודה של שיחות אליקציות אינטרנט וואטסאפים בלי בעיה תגמור יום עם 20%

 • ינון

  האם שווה לשדרג מG3 ?

  • Elkanah Koletkar

   לדעתי עדיף שתישאר עם הG3 עד לשנה הבאה או שנתיים הבאות איך שבאלך. אבל לדעתי ההבדל בין הפלאפונים לא ממש משמעותי

  • שי שבו

   התשובה היא כן אם חשובה לך המצלמה ואם אתה קצת לא מרוצה מהצבעים של המסך. מעבר לזה לשימוש יום יומי אין יותר מידי הבדל.

 • ???

  מה עדיף הg4 או הnote 4? הבנתי שהמסך והסוללה יותר טובים בnote ושניהם די אותו דבר במהירות.
  תודה לכל מי שעונה ואשמח לדעת אם למשהו יש את אחד המכשירים.

  • ….‬‎

   ה-G4 הרבה יותר מהיר עם מסך הרבה יותר טוב ומצלמה הרבה יותר טובה. אלה היתרונות שלו והוא עדיף בהרבה על הנוט 4

   • love_samsung#2244

    המסך של ההנוט 4 יותר טוב וגם הסוללה.

    • ….‬‎

     השם שלך מסגיר אותך…

     • love_samsung#2244

      אולי,אבל אם אתה טוען ככה אז אתה לא יודע מה זה איכות.

  • אור

   מלבד הסוללה והמסך ברור שהG4 יותר טוב מהNOTE4,
   אם כבר יהיה אפשר להשוות אותו לNOTE5 ולא למכשיר מהשנה שעברה.

  • שי שבו

   לי יש את הG4 ולבן דוד שלי את הNOTE 4 ולדעתי הG4 יותר נוח ביחד המסך שלו נראה יותר טובה הביצועים די שווים והמצלמה של ה G4 הרבה יותר טובה.

  • ‫ויניק ליאב‬‎

   יש לי את הNote 4 ואני מרוצה-הוא טיל, מצלמה מטורפת,צבעים חיים וכל מה שעולה על דעתך-אך מאחר וה-G4 יצא אחרי הNote ברור שיהיה שיא הטכנולוגיה אז כמובן שהוא צפוי להיות יותר מתקדם