LG G3

רבות דיברנו כאן על ה-LG G3 החדש שהושק לאחרונה בישראל. ללא ספק מדובר במכשיר מתקדם המציג מפרט משובח ואיכות גבוהה. עם זאת, לקוחות בארץ ובעולם מתלוננים על מספר בעיות ומהן עולה כי כי יש מספר תקלות במכשיר כמו כיבוי בפתאומיות, התנתקות מהרשת וזלילת סוללה.

נכבה בעצמו
עיקר הדיווחים מתרכז במספר בעיות  ובראשם כיבוי והפעלה מחדש. התקלה מתרחשת בלי שום הודעה מראש, וגורמת למכשיר להיכבות לגמרי או שהוא מופעל מחדש באופן מקרי. חלק מהמשתמשים טענו כי לעיתים נדרשת לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי כדי לגרום למכשיר להידלק מחדש ואף נדרש לעיתים להוציא את הסוללה. "משהו מטריד. לא התעוררתי בבוקר כי הטלפון פשוט נכבה בלילה מסיבה לא ברורה, הדלקתי אותו והסוללה כמובן כמעט מלאה. הטלפון עצמו סתם נח על שולחן." כתב אחד הגולשים בפורום בפייסבוק. "אצלי זה קרה פעמיים, באמצע היום ללא שום שינוי מיוחד או תוכנה חדש, קרה בהפרש של יומיים. פעם ראשונה פשוט נכבה ואז הדלקתי אותו ופעם שניה לא נדלק עד שהוצאתי סוללה". כתב גולש נוסף. אלכס אשר רכש את המכשיר מרונלייט אמר לנו: "המכשיר נכבה כל כמה זמן בלי שום התראה ובלי שום פעילות במכשיר. לפעמים בלילה ולפעמים ביום".

הפתרון: מקור התקלה אינו ידוע, ויש המשערים כי מדובר בלוח אם עם רכיב בעייתי הגורם לתופעה וחלק מהגולשים טענו כי איפוס להגדרות יצרן פתר את הבעיה. גם מעבר לים נשמעו גולשים המתלוננים על תופעה דומה, ולפיהם ישנה דרך נוספת על ידי ביצוע איפוס מלא (hard reset) בלחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי וכפתור השמע התחתון עד שיופיע הלוגו של LG. לחיצה נוספת על כפתור השמע תפעיל את אפשרות האיפוס. אפשרות נוספת שהעלו היא ביטול סביבת ההרצה החדשה ART ומעבר ל-Dalvik.

סוללה אוזלת במהירות
המכשיר הנחשב לבעל חיי הסוללה הטובים ביותר הוא ה-LG G2 אשר מצליח לספק זמן שימוש רב מאוד בהשוואה למתחרים. לכן, הציפייה כי גם ממשיכו, ה-G3 יוכל לספק תוצאות לא פחות טובות עם סוללה בהספק זהה של 3,000mAh. ואולם גם כאן ישנן תלונות רבות וכי רוב הטענות נוגעות לשינוי קיצוני באחוזי הסוללה: "היום קרתה תופעה מוזרה : אחרי שהוא נכבה, הטענתי אותו וזה הראה לי על הצג 19% טעינה. שפתחתי אותו זה הראה 48% אולם תוך שימוש של 10 דקות זה נחת ל10%", כתב אחד הגולשים בפורום.

הפתרון: חלק מהגולשים טענו כי שימוש של מספר ימים, פירוק והטענה מחדש של הסוללה משפר את הנתונים, חלק אחר של הגולשים כלל לא חווה בעיה זו. כדי לבחון אם גם לכם ישנה זלילת סוללה מומלץ להיכנס לגרף השימוש בסוללה תחת הגדרות המכשיר, ולפרוק את הסוללה בכל פעם למשך 5 מחזורים לפחות.

ניתוק מהרשת באופן מזדמן. צילום: שגיא בקמן
ניתוק מהרשת באופן מזדמן. צילום: שגיא בקמן

ניתוקים מהרשת
תופעה מרגיזה לכל הדעות אשר גורמת לניתוק המכשיר מהרשת הסלולרית. הדבר מתרחש באופן מזדמן בהתאם לאזור הקליטה וכי נראה שבהשוואה אל מכשירים אחרים באותו אזור, ה-G3 מתקשה לקבל את אותה רמת הקליטה כמצופה ממנו. "קורה לי (רק בנסיעה) שהמכשיר מאבד רשת וסורק, זה קורה אחת ל-10 דקות בערך ונמשך כ-20 שניות ויותר. ואז אני בלי קליטה". גולש אחר אמר: "האנטנה ב-G3 חלשה מדי! והקליטה באזורים מרוחקים מאנטנה סלולרית ממש נופלת ולא מאפשרת אפילו גלישה תקינה". בשני מקרים עם בעיה זהה מדובר בלקוחות 012, אם כי קשה להצביע כי הבעיה רק ברשת זו.

הפתרון: בדקו בכל זאת האם מדובר ברשת סלולרית מסוימת.
מכשיר מתחמם
תופעת ההתחממות של מכשירים סלולריים אינה יוצאת דופן. העובדה כי בתוך מארז המכשיר הקטן שוכן מעבד רב עוצמה המסוגל להגיע לתדר עבודה גבוה יחד עם מסך 2K וסוללה המתאמצים לספק את דרישות המשתמש יכול לגרום בקלות להתחממות המכשיר. כאן ראינו מספר חששות של משתמשים, הן בארץ והן בפורומים בחו"ל, אם כי קשה להצביע על בעיה ספציפית ונראה כי כל המרכיבים שציינו יכולים לגרום למכשיר להתחמם בעבודה מעט יותר מואמצת כמו משחקים ואפליקציות כבדות.

הפתרון: בדקו מתי המכשיר אכן מתחמם, והאם זה מתרחש בזמן שימוש כמו במשחקים ובאפליקציות מסוימות. אולי התקנתם אפליקציה שפועלת ברקע.

Bluetooth קורס
Bluetooth קורס

Bluetoth קורס ומתנתק
מספר מועט של משתמשים מדווח כי קישוריות ה-Bluetooth קורסת וגורמת לניתוק חוזר מההתקנים החיצוניים. הדבר מתרחש באופן מזדמן, או כפי שאחד המשתמשים שעימו שוחחנו התלונן כי הדבר קורה כאשר הוא מתקין אפליקציה מהחנות ומקבל הודעת שגיאה: "אני משתמש ב d855 של רונלייט. הבלוטות קורס גם כשהוא לא עובד." כתב אלכס בפורום. "ההודעה קופצת כל פעם שאני מתקין אפליקציה מהמרקט לא משנה האם הבלוטות מופעל או לא. אם הוא מופעל אז הוא נכבה אחרי ההודעה קופצת".

הפתרון: איפוס להגדרות יצרן, דבר אשר אמור לפתור את הבעיה.

יש לציין כי לצד תלונות המשתמשים על התקלות, ראינו גם לא מעט משתמשים שטענו כי הם לא חווים בעיות כלל וכלל. גם במהלך הביקורת שלנו על ה-G3 לא נתקלנו באף תקלה דומה, ויש המשערים כי ייתכן וחלק מהבעיות קשורות לדגמים המיובאים ארצה שלהם גרסת רום שונה מהדגמים באירופה וארה"ב.

 

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Viki Vayner

  שלום, יש לי LG G3 וכבר כמה ימים שהוא לא מצליח להתחבר לWIFI הוא רואה את הרשתות גם בבית וגם בעבודה אבל כותב שיש שגיאת חיבור. האם צריכה למסור את המכשיר לתיקון או שזה משהו בהגדרות?

  • שרון לוי

   הצלחת לתקן <?

 • Sam Aloni

  המסך מהבהב ונכבה. אין אפרות לעבוד עם המכשיר זבל!!!

 • נועה

  יש לי lgg3 והוא פשוט כותב לי שאין לי כרטיס סים למרות שיש, בנוסף לזה אני לא יכולה לפתוח את הנתונים וגם אין לי קליטה, ניסיתי לפתוח ולהדליק כמה פעמים אבל זה פשוט לא עוזר

 • נועה

  ישלי לי lgg3 ויש לי כרטיס סים והוא עדיין כותב שאין לי! ובנוסף לזה זה מראה שאין קליטה ואני גם לא יכולה להדליק את הנתונים, ניסיתי לכבות ולהדליק כמה פעמים וזה פשוט לא עוזר

 • מירי מרחובות

  קניתי סלולרי LGG3 לפני שנה וחודשיים.אצל היבואן המקורי בדוכן של הוטמובייל כמה זמן האחריות תופסת שנה או שנתיים? ה GPS שלו התקלקל ואינני יכולה להשתמש בווייז .

 • מירי מרחובות

  קניתי סלולרי LGG3 לפני שנה וחודשיים .כמה זמן האחריות בתוקף ?שנה או שנתיים?
  הGPS שלו התקלקל ואינני יכולה להשתמש ב ווייז.

 • יעל

  אני קניתי מהחברה המקורית LG G3 לפני כחודשיים, בחודש הראשון המכשיר עבד מצויין ומאד התרשמתי, אך בחודש השני פתאום הסוללה התחילה לצנוח בלי שום סיבה… חיפשתי באינטרנט את מקור הבעיה ומצאתי את האתר הזה, מצאתי את הפיתרון ניסיתי אותו וזה עבד כמו קסם! אך עכשיו הסוללה עוד יותר חלשה וגם השיטה הזאתי לא עובדת… מה לעשות? (השיטה שדיברתי עליה זה להוציא ולהכניס את הסוללה)

 • נוי

  גם לי יש מקרה שקשור לסוללה ..

  אתמול השארתי את הפלאפון על 90% והלכתי לישון (הוא לא היה מחובר למטען כלל) לאחר מכן באמצע הלילה היה רעש של כיבוי הפלאפון והתעוררתי ואני רואה שהוא צנח ל1% לאחר שלוש שעות ללא שימוש כלל במכשיר. בכל זאת חיברתי אותו למטען ואני רואה שהאחוזים עולים בו ממש לאט וגם יורדים מהר . לדעתכם הבעיה נטו בסוללה שצריך להחליפה או במקור אחר?

 • אור

  שלום
  יש לי את המכשיר lg g3
  הוא נפל על משהו קשה ותוצאה מכך נשבר המגן מסך ללא נזק במסל עצמו או בטלפון עצמו.
  מאז הנפילה המצלמה שלי לא עובדת בכלל וגם הפלאש והפנס. אין שום פגיעה מהנפילה באזור המצלמה. לעומת זאת בסנאפצאט המצלמה עובדת רק על מצלמה קידמית.

  מה הבעיההה??

 • Ori Sidlovitch

  שלום יש לי lg g3 beat וכל פעם קופץ לי כאילו חלון כזה של אפליקציה אבל זה בעצם חלון אינטרנט ופרסומת של משהו איך אני מסדר את זה

 • יעל

  יש לי בעיה ב LG G3 שלי… אשמח אם תעזרו. ובכן, אני רוצה לצלם תמונה, אני נכנסת למצלמה ואין לי שום אפשרות לצלם. כאילו הטלפון שלי לא מוכן שאני אצלם עוד תמונות, בדקתי בהגדרות ואני לא מוצאת את הבעיה

 • אנונימי

  יש לי בעיה ב LG G3 איפסתי את המכשיר ועכשיו הוא רק מראה את הסמל של LG ולא נדלק אתם יכולים לעזור לי בזה בבקשה

  • Itai Yazdi

   נסה להחליף לסוללה אחרת אצלי זו היתה בהעיה אם אתה בודק מה שאמרתי בבקשה תכתוב כאן אם זה עזר אני מעןניין לדעת תודה

 • מור

  כאשר מטעינים את המכשיר והסוללה מגיעה ל100% המכשיר מתחיל לצפצף… אני מבינה את החשיבות של העניין.. אבל בלילה זה מאוד מציק.. ניסיתי לשנות בהגדרות אבל ללא הצלחה.. מישהו יודע איך מבטלים את זה??

  • ‫אורן ברטוב‬‎

   גם אצלי זה קורה, האם מישהו נו. מצא פיתרון לזה?

  • סתיו

   פשוט תעברי תפלאפון למצב שקט אני לא יודע הוא אף פעם לא ציפצף לי אבל תעשי אותו על מצב שקט וזה לא יעשה רעש

 • dj motti

  חייב להעיר הערה ספציפית למכשיר שלי כרגע, ולי גם לכם זה קרה ולא ראיתם.
  המכשיר שלי LG G3 היה כבה ונדלק לבד, עד שהבחנתי בהודעה (בתמונה המצורפת) שהוא רושם לגבי כרטיס ה SIM שברשותי. מסתבר שהיה לי SIM דור 3.5 ולא דור 4. ברגע שהחלפתי בנקודת השירות, הכל הסתדר.
  בלי לוחות אם, בלי בעיות ושאר תחמנים שמנסים לנצל אותנו ואת כיסנו. חג פסח שמח וכשר לכולם!

  • רווית

   הי, גם אני מקבלת את ההודעה הזו – אתה עברת למכשיר חדש או שעברת עדכון תוכנה שפתאום ההודעה הופיעה או שהופיעה פתאום בלי סיבה?

   תודה

 • איתמר

  קניתי lg g4 והוא לא נותן לי לצלם ווידיאו הוא רושם לי: אין אפשרות להקליט כאשר אפליקציה אחרת משתמשת באודיו

 • אלי

  יש לי LG G3 ואני לא מצליח לצלם אותיות.. כלומר המצלמה לא מתפקסת על הכתב וככה הכל נראה מטושטש..מישו מכיר כזה דבר?

 • לינה

  שלום. יש לי LG G3. אין לי רטט בפלאפון. כשיש שיחה נכנסת או ההודעה אין רטט. נראה שכל ההגדרות נשארו כפי שהיו. מה עלי לעשות בכדי להחזיר את הרטט לפלאפון?

 • tkgs

  נכבה לי הטלפון סתם ככה באמצע משחק ועכשיו הוא לא נדלק גם אם המטען מה לעשות?

 • איגור

  במצב salfe מסך של טל. קטן מהרגיל..בבקשה תעזרו..תודה

 • איתי מקמל

  אם זה באחריות של רונלייט, עדיף אצלם. אם לא אז החנות.

 • מאור מימון

  הפלאפון לא מגיב בשום צורה ,המסך התכבה ,כשהיה על 1000 אחוז וכשניסיתי להדליקו היה על 9 אחוזים ,למי עליי לפנות ?רונלייט או החנות שממנה קניתי את הטלפון ?

 • אורית

  מקלדת שנעלמה ולא ניתן להשיבה בהגדרות.מה עושים?

  • אנתוני

   כבר הסתדרת ? גם אני תקוע באותה בעיה?

   • Amityt

    הגדרות»אפליקציות»lg keyboard »clear data

 • רוס

  יש לי LG G3 ובזמן האחרון מופיע סימן של אוזניות למעלה גם שהאוזניות לא מחוברות. עשיתי כיבוי והפעלה, הוצאתי סוללה וכלום הסימן לא נעלם.לא שומעים כלום. והמכשיר היה פעמיים בתיקון. מה אפשר לעשות?

  • Samsung Galaxy Note 4

   אפשר לנסות לאפס לנתוני יצרן

  • tomer from israel

   תכניס אוזניייה לשקע האוזניייה ותוציא.
   כנס להגדרות שמע ואפס את הגדרות השמע

 • יונית

  הטלפון לא נותן לי אפשרות לשנות את הסיסמא..? למה?

 • רונית בוטבול כהן

  קניתי LG G4 ב IVORY , צילמתי כ 350 תמונות בחו"ל וכ 200 מהן לא הצלחתי לפתוח זה הראה תמונה שבורה אפורה עם סימן קריאה , האם משהו מכיר את הבעיה הזו ? התקשרתי ל רונלייט והם אמרו לאפס בהגדרות את המכשיר לפני שאיפסתי גיביתי במחשב וגם במחשב אני לא יכולה לפתוח את התמונות. מבקשת עזרה .

 • אילן

  קניתי מסלקום את המכשיר של LG G3. המכשיר נכבה לו המסך בלי סיבה ואי אפשר להדליק חזרה עד שלא מכניסים מטען. לצערי סלקום לא יודעים לפתור את זה. רון לייט לא מוכנים לתקן במסגרת אחריות יצרן. נסו להימנע משרות כזה