לא מעט מכשירים השיקה LG בשנה האחרונה ונראה כי בדרך הנכונה. החל מה-Nexus 4, ה-Optimus G והאחרון, Optimus G Pro, מראים כי החברה מסוגלת להציג מכשירים איכותיים ותחרותיים בשוק העמוס של הסמארטפונים. מכשיר הדגל החדש, ה-LG G2 שהוכרז בתחילת החודש מציג מפרט חזק למדי (Snapdragon 800) עם תמיכה ב-LTE Advance, רשת הדור הרביעי המהירה ביותר כיום. לקחנו אותו לסיבוב קצר בסקירת שטח ראשונית.

הכפתור עבר אחורה
מאז ה-Nexus 4, ב-LG ממשיכים לשמור את הקו העיצובי העדין והפשוט בחלקו הקדמי של המכשיר ללא כפתורים פיזיים כלל וכלל. יתרה מכך, LG מציגה קונספט חדשני – ללא כפתורים בצידי המכשיר כך שמסגרתו חלקה לחלוטין וזה בהחלט נראה מצוין. את הכפתורים, העבירה LG, בחכמה יש לציין,  לגבו, ממש מתחת לעדשת המצלמה. זהו כפתור אחד גדול רב תכילתי, שדרכו ניתן לכבות ולהדליק את המכשיר או המסך, לקבוע את עוצמת השמע וכן אפשרות להגיע בזריזות למצלמה או ליישום הפתקים כאשר המכשיר במצב המתנה. אם תהיתם כיצד מפעילים בחזרה את המכשיר ממצב המתנה כאשר המכשיר מונח על השולחן לדוגמה, זה מתבצע על ידי נקישה כפולה על המסך, פעולה שתפעיל את המסך. נחמד.

LG-G2-back-button-camera
הכפתור בגב המכשיר

בקדמתו, מסך המגע בגודל 5.2 אינצ’ מכסה את רובו. למעשה, השוליים מסביב המסך דקיקים למדי ובחלקה התחתון והחלק העליון נותר מינימום של מרווח, כך שהמסך מנצל כמעט את כל שטח המכשיר. הוא נוח לאחיזה, אינו כבד (127 גרם) ומרגיש נעים ביד. גבו, בדומה ל-G Pro, עשוי מפלסטיק חלק ובעל טקסטורה של קווים אלכסונים, ובחלקו התחתון ממוקם חיבור ה-microUSB, זוג רמקולים סטראופוניים ויציאת אוזניות 3.5 מ”מ.

LTE, אבל עדיין לא בישראל
בצד הביצועים, לא נמצא כיום משהו חזק יותר, שכן בקירבו של המכשיר שוכן מעבד מרובע ליבות 2.3Ghz תוצרת קוואלקום מסדרת Snapdragon 800 שבמבחני ביצועים, המכשיר השיג 16333 נקודות ב-Quadrant, ו-22518 ב-AnTuTu, מספרים גבוהים מאוד. כל זאת לצד זיכרון RAM של 2GB, ותמיכה בתקשורת LTE Advance, המכשיר השני בעולם אחרי סמסונג המסוגל לספק מהירות העברת נתונים של 100 מגה ביט לשנייה ויותר ברשתות התומכות, אבל נראה כי הוא יהיה הראשון שיגיע בכלל לעולם. אגב LTE, הוא יגיע עם תמיכה מלאה בתקשורת דור 4 בתדרים הרלוונטיים לישראל, זאת כאשר תהיה כאן תקשורת דור 4. חבל שאין לו חריץ הרחבה לזיכרון, כמצופה ממכשיר אנדרואיד והוא יוצע בגרסת 16 ו-32 ג'יגה בייט. בגבו, סוללה בהספק של 3,000mAh, דבר שבהחלט לא הורגש במשקל המכשיר.

מסך המכשיר, ברזולוציה של 1920×1080, או Full HD, המציג תמונה איכותית מאוד, בגודל שלדעתנו הוא אופטימלי (5.2 אינצ'). למעשה, גודל המכשיר כמעט ואינו שונה מ-Galaxy S4 בעל מסך ה-5 אינצ', זאת בזכות השוליים הדקיקים בין המסך למסגרת, כך שהוא עדיין שומר על מידות סבירות. המסך מסוג IPS LCD  המספק בהירות גבוהה יחסית ובצפיפות פיקסלים של 423ppi ומצויד בזכוכית Gorilla Glass 3 לעמידות נגד שריטות.

LG-G2-hand

בסמוך לכפתור ההפעלה האחורי הרב-תכילתי, מצויה מצלמה ראשית של 13.0 מגה פיקסל עם מייצב תמונה אופטי, הנע כאשר המכשיר רועד בזמן הצילום, דבר המבטיח תמונה חלקה ולא מרוחה, ואכן כשצילמנו מספר תמונות במקום התמונות נראות חדות, בעלות צבעים טובים מאוד. המצלה גם מצלמת  וידאו ב-HD., וכן בקדמתו מצויה המצלמה המשנית באיכות של 2.1 מגה פיקסל. למצלמה מספר פונקציות שונות כמו צילום וידאו במקביל בשתי המצלמות (אחורית וקדמית), ומיקוד סאונד כאשר מבצעים זום לדמות בתמונה.

ה-LG G2 מציע גם הוא מספר תוספות לממשק המערכת על גבי גרסת האנדרואיד 4.2.2. את חלקם כבר נתקלנו ב-Optimus G וה-G Pro כמו יישומי Qslide ה"צפים" על מסכי הבית, Answare Me, מענה אוטומטית בהצמדת המכשיר לאוזן בזמן שיחה, Plug & Pop, הצגת תפריט אפשרויות בחיבור של התקן USB חיצוני או אוזניות, Guset Mode החוסם גישה למידע ויישומים בעת שימוש על ידי אורח ועוד.

נראה כי LG הפעם לא רק שסוגרת פערים, אלא אפילו גם מצליחה להוביל. ה-LG G2 הוא מכשיר מרשים למדי, איכותי וזריז להפליא, ואם הוא אכן יושק בזמן, אז תהיה כאן תחרות טובה ומעניינת. המכשיר צפוי להגיע לישראל בהשקה העולמית שתתרחש בסוף חודש ספטמבר ומחירו ככל הנראה ינוע בין 3,000 ל-3,200 שקלים.

וידאו: LG G2 בהצצה ראשונה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.