יצרנית האלקטרוניקה LG הודיעה היום כי היא תחל בייצור של מסכים גמישים עבור תעשיית הסלולר. המסך המבוסס על פילם גמיש (פלסטיק) בגודל 6 אינצ’ Full HD הוא בעובי של 0.44 מ”מ בלבד ו-7.2 גרם, הנחשב למסך ה-OLED הקל ביותר כיום בהשוואה לגודלו.

המסך הגמיש יאפשר ליצור מכשירים חכמים שאינם רגישים לנפילות כפי שקורה עם מסכי הזכוכית, ובנוסף יספק יכולת ליצרניות ליצור מכשירים בצורות שונות ולשימושים שונים. כך התקווה כי השעון החכם של אפל יהיה בעל מסך גמיש ודק במיוחד, ויהיה ניתן לשלב את המסך הגמיש במקומות שונים כחלק מהמוצר.

גם סמסונג בעניין
בעוד LG לא סיפקה לוח זמנים מדויק לצאת המסך הגמיש או מכשיר ראשון מתוצרתה, ישנן השערות כי זה יקרה עד סוך השנה הנוכחית, לפחות ברמת ההכרזה וכי הדיווחים ברשת טוענים כי המכשיר ייכונה G-Flex אשר יצוייד במסך גמיש זה עם שבב ה-Snapdragon 800.

בינתיים המתחרה הקוראנית השנייה, סמסונג, אישרה מיד לאחר ההכרזה של LG כי גם לה יש מסך גמיש בייצור עצמי. המסך של סמסונג מעט יותר קטן, בגודל של 5.7 אינצ’ וגם קל יותר – 5.2 גרם. המסך ברזולוציית Full HD 1080×1920 ובעובי של 0.12 מ”מ בלבד. החברה תחשוף את המכשיר שלה ככל הנראה לפני המתחרה, וייתכן וזה יקרה כבר השבוע.

מה דעתכם, גימיק או הדבר הבא?