לנובו לא הזניחה את קונגרס הסלולר העולמי בברצלונה ולצד תצוגת המחשבים הנרחבת בביתן שלה הציגה החברה כמה מוצרים חדשים, ביניהם שלושה מחשבי לוח בגדלים שונים. בהתאמה לשם הדגם: Tab3 7 מכיל מסך בגודל 7 אינץ', Tab3 8 עם מסך 8 אינץ' והדגם הגדול, Tab3 10 עם מסך בגודל 10 אינצ'ים. המכשירים יהיו זמינים בישראל החל מחודש יוני.

טאבלטים למשפחה

Tab3 7 הוא הזול מבין השלושה וכולל מעבד מרובע ליבות מבית מדיה-טק, זיכרון עבודה (RAM) של 1GB, זיכרון אחסון פנימי של 16GB ויכולת הרחבה באמצעות microSD. כאמור, הוא כולל תצוגת 7 אינצ'ים ברזולוציה בסיסית של 1024X600 פיקסלים, מצלמה אחורית של 5 מגה-פיקסל וקדמית של 2. למכשיר חריץ סים כפול וציפוי דוחה מים והסוללה תספק 3,450mAh והיא תספיק לשימוש רגיל של יום שלם.

Tab3 8 יגיע עם אותו שבב של מדיה-טק, והוא יציע 2 גרסאות: אחת כוללת זיכרון עבודה של 1GB והשני של 2GB. כאמור, כאן התצוגה מגיעה בגודל של 8 אינץ' ברזולוציה של 1280X800 פיקסלים. המצלמה זהה ל-Tab3 7 והסוללה גדולה יותר ומציעה הספק של 4,290mAh.

שני הטאבלטים מיועדים למשפחות ועל כן ישנו מצב מרובה משתמשים שיתאים גם לילדים צעירים וגם למבוגרים. גם על סוגיית פליטת האור הכחול חשבו בלנובו והטאבלטים כוללים טכנולוגיית תצוגה שמסוגלת לסנן את האור הכחול, לצד חיישנים המשנים את בהירות התצוגה ביחס לסביבה.

טאבלט לעסקים

הטאבלט השלישי שהוכרז הוא היותר מעניין שבחבורה: הוא מציע מסך בגודל 10.1 אינצ'ים ברזולוציה של 1080p, מסך Gorilla Glass 3 וזוג רמקולים. המצלמה האחורית בעלת רזולוציה של 8 מגה-פיקסל והקדמית בעלת 5 מגה-פיקסל. בזכות תקן IP52 ה-Tab3 10 עמיד בפני נזקי אבק והתזות מים.

המעבד עדיין מרובע ליבות של חברת מדיה-טק, אך הוא חזק יותר ובמהירות שעון של 1.3 ג'יגה-הרץ. גם לדגם זה 2 גרסאות, גרסה המציגה זיכרון עבודה של 2GB ואחרת של 3GB. נפח האחסון הפנימי הוא של 32GB או של 64GB, לצד האופציה להרחיב זיכרון באמצעות microSD. הסוללה תציע הספק של 7,000mAh.

הטאבלט כולל את Google Play for Work וכן מצב 'קיוסק' שמאפשר למשתמשים להגדיר את המכשיר שלהם כתחנת מידע אינטראקטיבית. הטאבלט תומך בנוסף גם בפתרונות לניהול נקודות מכירה ולניהול רפואי-אלקטרוני (e-Health).

המכשירים יגיעו לישראל בקיץ הקרוב, כנראה בחודש יוני. מחירם בישראל עוד לא ידוע, אם כי בעולם ה-Tab3 7 עשוי לשאת תג מחיר המתחיל ב-79 דולרים, Tab3 8 החל מ-99 דולרים ו-Tab3 10 החל מ-199 דולרים.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.