אחד הדברים המעניינים בלנובו (Lenovo) היא שיורה לכל הכיוונים בו זמנית. היא משיקה מוצרים עסקיים מוגדרים ובו בזמן מוצרים לשוק הביתי, והיא משיקה טאבלטים שמבוססים על אנדרואיד (Android) לצד טאבלטים שמבוססים על חלונות, ומשתמשת במערכות על שבב מכמה וכמה יצרניות, מאינטל (Intel) ועד מדיה-טק (MediaTek).

הפעם זהו תורו של טאבלט חדש, עסקי, מבוסס על חלונות, וכפועל יוצא מכך, ועל מערכת על שבב של אינטל.

ה-ThinkPad 10, כפי ששמו רומז (למרות שבמקרה של לנובו זה לא תמיד הכלל), הוא טאבלט עסקי בגודל של 10.1 אינץ' שמריץ את מערכת ההפעלה חלונות 8.1 ב-64 ביט ומבוסס על המערכת על שבב Atom Z3795, או Bay Trail-T, מרובע ליבות במהירות בסיסית של 1.6 ג'יגה-הרץ ומהירות טורבו של 2.4 ג'יגה-הרץ וללא תמיכה בעיבוד מרובה נימים.

מערכת על שבב זו תומכת לכל היותר ב-4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ואכן הטאבלט נמכר בתצורה זו כמו גם בתצורה של 2 ג'יגה-בייט. ניתן לרכוש אותו עם כונן SSD בנפח של 51, 64 או 128 ג'יגה-בייט והוא מצויד במצלמת 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-2 מגה-פיקסלים מקדימה.

מבחינת קישוריות תומך הטאבלט ב-WiFi 802.11n, בלוטות' 4.0 ו-USB 2.0 עם אפשרות לשיבוץ סים דור שלישי ומודם LTE. משקלו 598 גרם, ולפי החברה הוא אמור לספק 10 שעות עבודה.

הביטוי העסקי שלו בא בצורת כמה יישומים ייעודיים שליטה בגישת VPN, ניהול האפליקציות המופעלות בו וכן אפורת למנוע ממשתמשים להתקין אפליקציות כאלה או אחרות. כמו כן הוא מגיע עם שלל אביזרים כמו מעטפת שמאפשרת צילום אוטומטי עם הזזת מכסה המצלמה, תחנת עגינה שמאפשרת חיבור מסך, מקלדת ועכבר וכן חיבורי USB 3.0 או חיבור מקלדת בלוטות'.

הטאבלט יהיה זמין מהחודש הבא במחיר של 600 דולר.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  וגם יש לו עט סטיילוס דיגיטלי
  אפשר להפעיל ממנו דרך הUSB android X86 גם אנדרואיד קיטקט
  והפעיל בנוסף לווינדוס גם את כל אפליקציות האנדרואיד

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רזלוציה יותר מ full HD 1920×1200

  https://www.youtube.com/watch?v=afSzf23HuQY

 • והרזולוציה נחותה כמו כל טאבלטי הווינדוס?
  ובמילים אחרות, למה מיקרוסופט כ"כ נכשלת בשוק הטאבלטים? לא רואים כמעטו אנשים עם טאבלט וינדוס

  • יוסי כהן

   רוב טאבלטי הווינדוס עם FHD אז מה הבעיה?
   לא מספיק לך?
   מסכי ה2K לא כ"כ עוזרים לך בגדלים האלה חוץ מלבזבז משאבי עיבוד!
   רק הזולים מגיעים עם 720 וגם אלו נראים מדהים! ASUS T100 לדוגמא…
   ואני דווקא אחד שאוהב רזולוציה גבוהה ומבחין בפיקסלים בHTX ONE X שלי.
   במחשב אני חושב ש1080P זה מספיק לפחות כיום.
   ומה זאת אומרת לא רואים? לשני קרובי משפחה שלי יש אייפון וטאבלט ווינדוס והם לא אנשי טכנולוגיה.
   מה גם בארץ אין הרבה מודעות אליהם ואני כן רואה כאלה ברכבת ובאוניברסיטה.
   יש להם את הטאץ' הכי טוב ואת הביצועים הכי טובים אז אין סיבה לא לקנות אותם(אלא אם כן אתה מקנא בצעצוע ,יחסית, האייפד שיש לו הרבה אפליקציות… אבל אני בטוח שגם לווינדוס יש הרבה חחח) וחוץ מזה שהם מחשב לכל דבר ועוד מחשב מהיר במיוחד.

 • יהודה

  הייתי מציין גם רזולוציה