אחד הדברים המעניינים בלנובו (Lenovo) היא שיורה לכל הכיוונים בו זמנית. היא משיקה מוצרים עסקיים מוגדרים ובו בזמן מוצרים לשוק הביתי, והיא משיקה טאבלטים שמבוססים על אנדרואיד (Android) לצד טאבלטים שמבוססים על חלונות, ומשתמשת במערכות על שבב מכמה וכמה יצרניות, מאינטל (Intel) ועד מדיה-טק (MediaTek).

הפעם זהו תורו של טאבלט חדש, עסקי, מבוסס על חלונות, וכפועל יוצא מכך, ועל מערכת על שבב של אינטל.

ה-ThinkPad 10, כפי ששמו רומז (למרות שבמקרה של לנובו זה לא תמיד הכלל), הוא טאבלט עסקי בגודל של 10.1 אינץ' שמריץ את מערכת ההפעלה חלונות 8.1 ב-64 ביט ומבוסס על המערכת על שבב Atom Z3795, או Bay Trail-T, מרובע ליבות במהירות בסיסית של 1.6 ג'יגה-הרץ ומהירות טורבו של 2.4 ג'יגה-הרץ וללא תמיכה בעיבוד מרובה נימים.

מערכת על שבב זו תומכת לכל היותר ב-4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ואכן הטאבלט נמכר בתצורה זו כמו גם בתצורה של 2 ג'יגה-בייט. ניתן לרכוש אותו עם כונן SSD בנפח של 51, 64 או 128 ג'יגה-בייט והוא מצויד במצלמת 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-2 מגה-פיקסלים מקדימה.

מבחינת קישוריות תומך הטאבלט ב-WiFi 802.11n, בלוטות' 4.0 ו-USB 2.0 עם אפשרות לשיבוץ סים דור שלישי ומודם LTE. משקלו 598 גרם, ולפי החברה הוא אמור לספק 10 שעות עבודה.

הביטוי העסקי שלו בא בצורת כמה יישומים ייעודיים שליטה בגישת VPN, ניהול האפליקציות המופעלות בו וכן אפורת למנוע ממשתמשים להתקין אפליקציות כאלה או אחרות. כמו כן הוא מגיע עם שלל אביזרים כמו מעטפת שמאפשרת צילום אוטומטי עם הזזת מכסה המצלמה, תחנת עגינה שמאפשרת חיבור מסך, מקלדת ועכבר וכן חיבורי USB 3.0 או חיבור מקלדת בלוטות'.

הטאבלט יהיה זמין מהחודש הבא במחיר של 600 דולר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.