לנובו (Lenovo), טרם הפתיחה הרשמית של תערוכת IFA, הכריזה על ה-Tab S8 מחשב לוח בעל מסך בגודל 8-אינץ' שהוא הראשון שלה שמבוסס על אנדרואיד (Android) ומערכת על שבב של אינטל (Intel) בארכיטקטורת 64-ביט.

ה-Tab S8 מגיע עם המערכת על שבב Atom Z3745 מרובת הליבות ליבה בארכיטקטורת 64-ביט. הליבות פועלות במהירות שעון של עד 1.8 ג'יגה-הרץ, והוא גם תומך בטכנולוגיית Brust Performance של החברה המאפשר למעבד לעבוד במהירות שעון גבוהה רק כאשר ישנה פעולה תובענית. בשאר הזמן, כאשר אין צורך במלוא הכוח של המעבד, הוא עובד במהירות שעון נמוכה יותר – דבר שאמור לעזור לחסכון בצריכת הסוללה. המכשיר יגיע כשהוא מריץ את אנדרואיד בגרסה 4.4, שכרגע אינה תומכת באופן מלא במעבדי 64-ביט.

מסך מחשב הלוח בגודל 8-אינץ' מוצע באבחנה של 1,920×1,200 פיקסלים, שבאה לידי ביטוי צפיפות של 283 פיקסלים-לאינץ'. הוא מגיע עם זיכרון עבודה בנפח של 2 ג'יגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 16 ג'יגה-בייט, מצלמה אחורית באבחנה של 8 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית באבחנה של 1.6 מגה-פיקסל, תמיכה בתקשורת LTE (אופציה) וזוג רמקולים קדמיים עם תמיכה בדולבי, וכל אלו באריזה דקה במיוחד בעובי של 7.9 מ"מ.

ה-Tab S8 יהיה זמין לרכישה בארץ במחיר התחלתי של 1,200 שקלים, כמעט כפול מהמחיר המוצהר בחו"ל של 199 דולר לפני מסים מקומיים או סבסוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.