ב-2012, כשלנובו (Lenovo) השיקה את ה-ThinkPad X1 Carbon, הוא הפך מייד לאחד המחשבים הבולטים ביותר בשוק הניידים שמיועדים לשוק העסקי, והוא גם זכה להצלחה רבה. כעת, ארבע שנים אחרי, כשהדור הרביעי של ה-X1 Carbon מגיע לחנויות בארץ – או לפחות למפיצים – הוא כבר לא היחיד שנושא את השם ThinkPad X1. כעת מדובר במשפחה של מחשבים עסקיים, שמיועדים לקודם כל לאלו שעובדים בחברות גדולות ובארגונים, וכולם מוגדרים על ידי החברה כמוצרי פרימיום.

היום בתל אביב השיק הסניף הישראלי של החברה הסינית ארבעה מחשבים שנושאים את ה-X1 בשמם. מעבר ל-Carbon המוזכר לעיל הושקו גם ThinkPad X1 Yoga שמהווה הרחבה גם למשפחת ה-Yoga של לנובו, ThinkPad X1 Tablet הנוח לשימוש כפתרון 2 ב-1, וכן ThinkCentre X1 All in One, מחשב שולחני הכל כלול דקיק במיוחד, ויש אומרים אפילו 'סקסי'.

האחים Carbon ו-Yoga

ThinkPad X1 Carbon,  במהדורת 2016, הוא מחשב אולטרה-בוקללא מסך מגע שמציע עובי מרבי של 16.5 מ"מ ושוקל 1.17 ק"ג בלבד.  השלדה שלו מיוצרת כמו קודמיו מסיבי פחם, ולפי החברה הוא עבר 12 מבחני MIL-SPEC, מה שאומר שהוא קשיח במיוחד ולפי החברה נפילה מגובה שולחן כשהמחשב סגור לא אמורה לגרום כל נזק למסך. הוא מציע עד 11 שעות עבודה עם סוללה פנימית שאינה ניתנת לשליפה, מבחר מעבדים עד וכולל Core i7 vPro של אינטל (Intel), עד 16 ג'יגה-בייט זיכרון RAM וכונן SSD בנפח של עד 1 טרה בייט בטכנולוגיית NVMe. המחשב מגיע עם מסך IPS בגודל 14 אינץ' כשניתן לבחור בין רזולוציית FHD ל-WQHD. כן יש אפשרות לשילוב סים LTE-A.

ה-ThinkPad X1 Yoga, מעבר לכך שהוא מציע כמו שאר חברי ה-Yoga ארבעה מצבי עבודה, דומה כמעט לחלוטין ל-Carbon, אך הוא קצת כבד יותר ושוקל 1.27 ק"ג וזאת בכלל תופסת שכבת מגע למסך שלו, שגם כאן מבוסס על טכנולוגיית OLED. הוא מציע עד 10 שעות עבודה ומגיע גם עם עט אלקטרוני שנטען מחדש בכל פעם שמחזירים אותו למקום, וכן מציע עד 100 דקות של שימוש לאחר טעינה של 15 שניות בלבד.

טאבלט ה-X1 הראשון

הרחבת הסדרה באה לידי ביטוי ב-ThinkPad X1 Tablet שהוא טאבלט פרימיום שמגיע מהמפעל עם מקלדת שניתן לחבר לטאבלט עם חיבור מגנטי. הוא מצויד במסך 12 אינץ' ומשקלו 1.1 ק"ג בלבד, כולל המקלדת. הטאבלט לבדו שוקל כ-780 גרם. ניתן לבחור מבין מעבדי Core m5 או Core m7 של אינטל, שצריכת החשמל שלהם מסתכמת ב-4.5 וואט, והוא מציע עד 16 שעות עבודה. בנוסף הוא מגיע עם חיישן טביעת אצבע.

ה-ThinkCentre X1 All in One הוא המחשב השולחני בסדרה. הוא דקיק במיוחד, ואפילו יותר ממחשב נייד לפי לנובו, ומציע תצוגה חדה בזוויות צפייה גבוהות במיוחד. מדובר במחשב נאה לעין עם תמיכה בשבב אבטחת מידע וב-vPro. כמו כן הוא מציע עמידות וקשיחות גבוהים בהתאם לתקני MIL-SPEC האמריקאים.

"השקת קו מוצרי ה-X1 מגדילה את היצע הפרימיום של מחשבי החברה. מחשבים אלה מוכיחים שוב את היכולת של לנובו לשלב בין שרידות גבוהה לעיצוב מתוחכם כמובילת המחשוב האישי בכלל, והתחום העסקי והארגוני בפרט. הרחבת משפחת ה-X1 מבטיחה שכל אחד ימצא בדיוק את הפתרון העסקי אשר הכי מתאים לו", אמר מני גרינפלד, מנהל מוצר בלנובו ישראל.

כל המחשבים זמינים כבר למכירה בישראל. המחירים: X1 Tablet – החל מ-1,600 דולר; X1 Carbon – החל מ-1,800 דולר; X1 Yoga – החל מ-2,000 דולר; ה-X1 AIO – החל מ-1,400 דולר.