אז איפה עובר הקו הדק בין טאבלטים לטלפונים חכמים, ואם תרצו ליצור הכלאיים הפאבלט (Phablet). נהוג לומר שהקו הזה הוא מסך בגודל 7 אינץ', אבל כבר ראינו כמה מכשירים, כולל של סמסונג (Samsung), שהיו למעשה טאבלטים אבל אפשרו גם לשוחח בהם. בלנובו (Lenovo) דווקא הלכו על הצד השני: להגיע כמעט הכי קרוב שאפשר ל-'מחסום', אבל מבלי לעבור אותו, כך שעדיין יהיה מדובר בטלפון.

החברה השיקה בהודו, ובינתיים רק שם, את ה-Phab שכבר לפי שמו אפשר להבין מה הכיוון. מדובר באח הצעיר והקליל יותר של ה-Phab Plus אותו השיקה החברה בשנה שעברה, אבל בדבר אחד הוא עובר את הראשון בסדרה: המסך צמח לו מ-6.8 ל-6.98 אינץ', ובדיוק כמו שאמרנו, הכי קרוב כמעט שאפשר – אולי פשוט לא 6.99 כבר לא ממש הסתדר.

מדובר בטלפו שעלותו לרוכש 11,999 רופיות הודיות שהן כ-180 דולר, וכאמור, מעבר למסך המדהים בגודלו הוא לא מציע תצורה שתגרום לחובבי הענף להזיל ריר, בעיקר שמגלים שהמערכת על שבב היא ה-Snapdragon 410 שהיא מרובעת ליבות במהירות של 1.2 ג'יגה-הרץ, ומציעה תמיכה ב-64 ביט. המסך, למורת גודלו, מסתפק ברזולוציה של 1280×720 פיקסלים בלבד, ויש גם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, 16 ג'יגה-ביט זיכרון אחסון וחריץ לכרטיס microSD בנפח של עד 64 ג'יגה-בייט.

המצלמות כמעט סטנדרטיות לתחום הביניים עם 13 ו-5 מגה-פיקסלים מאחור ומקדימה בהתאמה, ויש תמיכה בשני MicroSIM, ב-LTE וגם בלוטות' 4.0, רשת אלחוטית בתקן עד 802.11n וכיוצא בכך. הסוללה היא בגודל של 4,250 מילי-אמפר/שעה ולפי החברה היא אמורה להספיק ל-24 שעות דיבור. המידות הן 186x97x8.9 מ"מ, והמשקל 250 גרם. הוא מגיע עם אנדרואיד 5.1 ועם כמה צבעים: לבן קוטב, כחול אקווה, שחור טוקיסדו ואדום דובדבן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.