ימים מתוחים עוברים על יצרנית המחשבים מסין: לאחר פרסום העסקה לרכישת חברת "מוטורולה מובייליטי" מידי גוגל, ממשיכה החברה הסינית למשוך לכיוונה אש ויוצאת בהצהרת כוונות מפתיעה, שכותרתה: "אנחנו מעוניינים להתעלות על שתי חברות הענק אפל וסמסונג".

אין ספק שלנובו (Lenovo) שנוסדה בשנת 1984 עסוקה מאוד בימים אלה: רכישת חטיבת השרתים של IBM ושבוע לאחר מכן של חטיבת הסלולר מוטורולה מוביילטי רק מעידות כי בכוונת החברה להיות המובילה בתחומה ואף להתעלות מעל חברות ענק בתחום. מנכ"ל לנובו (Lenovo) יואנקין יאנג  (Yuanqing Yang) העניק ראיון ראשון מאז הרכישה וקורא תיגר על שתי חברות הענק.

Lenovo Vibe Z

"אנחנו (לנובו) ומוטורלה זה סיפור אהבה ממבט ראשון", אמר. "מזה זמן רב היינו מעוניינים בחברת מוטורולה, גם כאשר התפצלה לשתי חברות נפרדות, מוטורלה מוביילטי ומוטורולה פתרונות אחסון. מיד לאחר שרכשה את מוטורולה בשנת 2012, הזמנתי את יו"ר גוגל אריק שמידט לארוחת ערב לדבר על העניין. אמרתי לו, אם אתה (גוגל) מעוניינים להיכנס לעסקי החומרה בבקשה, אם לא, אנחנו בהחלט יכולים להתמודד עם זה". כך תיאר את טרום העסקה, שהובילה בסופו של דבר לרכישת הענק.

בהמשך, חושף יאנג מעט ממהלכיה הצפויים של החברה: "טרם החלטנו כיצד יקראו המכשירים החדשים" אמר, אך הוסיף כי ככל הנראה בכוונת החברה למנף את המותג מוטורולה, וכן להוציא לשוק מכשירים תחת המותג "מוטורולה מבית לנובו". יאנג, שמאמין כי ביכולתה של חברתו להפוך לשחקנית מפתח עיקרית בתחום המובייל, מציין גם כי אומנם למוטורולה ישנה השפעה באמריקה הלטינית ובמערב ארה"ב, אך בכוונתו להכניס עוד יותר את מוטורולה ולייצר אף מוצרי פרימיום בדומה לחברות סמסונג ואפל, כך שתהווה מתחרה איתנה. בנוגע להשתלבותה של לנובו בתחום הסלולר, אמר כי בכוונת חברתו למכור 100 מיליון מכשירים חכמים עד סוף 2015. בנוסף, מציין יאנג כי ייתכן ומיקומה של זו תועתק לארה"ב, בעקבות רכישת מוטורולה: "להבנתי, רוב מכשירי מוטורולה מיוצרים בארה"ב. אם זה מה שהשוק צריך, אזי בהחלט נשמור על המודל הקיים"- כך אמר.

לקראת סוף הראיון, יאנג תוקף חזיתית את סמסונג ואפל כאמור, וכתשובה לשאלה האם לנובו תוכל להיות שחקנית מפתח מובילה בתחום, אמר: "בהחלט. לאורך הזמן, משימתנו היא להתעלות מעל אפל וסמסונג".

כך או כך, נראה כי בארסנל התחמושת של יאנג קיימים תכנונים רבים, שמטרתם להכניס את המותג Lenovo לבית של כל אחד ואחת מאיתנו. בשורה התחתונה, נראה כי לנובו אינה מתכוונת להישאר אדישה ובכוונתה להיכנס חזק אל תודעת הציבור, כהגדרתו של יאנג: "השוק צמא לטכנולוגיות חדשות".

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • נתי

  איך שאני אוהב הצהרות בומבסטיות וחסרות כיסוי. מנכל"י רים השונים היו הכי מצחיקים עם ההצהרות שלהם. גם ההצהרות של סטיבן אילופ כשקיבל את ניהול נוקיה היו הזויות להפליא. שלא לדבר על ההצהרות המפוצצות של סטיב באלמר…

  • א.א.

   אם התכוונת לזה: "בהחלט. לאורך הזמן, משימתנו היא להתעלות מעל אפל וסמסונג", זה לא נשמע כזה בומבסטי. זו הצהרת כוונות לתוכנית ארוכת טווח. מי שלא חושב שיוכל לעשות זאת, לא נכנס לשוק הפרימיום. דווקא הייתי שמח מאוד לראות יצרנית אנדרואיד שמעניקה לסמסונג תחרות ראויה. אני כן מודאג מגורל השינוי המבורך שחל במוטורולה מבחינת מהירות העדכונים וחוויית המשתמש. כולי תקווה שלנובו תשכיל לשמר את רוח המוצר, כפי שעשתה עם thinkpad.

 • Dodge

  אני גאה להיות היוצר של הערך לנובו בוויקיפדיה. אני מאמין שהחברה תוכל להתחרות תוך מספר שנים באפל, אם כמובן תייצר מכשירים יותר מתקדמים מאלה של מוטורולה. הרבה יותר.

  • נתי

   אני שואל ברצינות:
   מה מניע אותך להשקיע זמן ואנרגיה בכתיבת ערך בוויקפדיה?
   ויותר מזה, למה אנשים משיעים כ"F הרבה כוח במלחמות על ערך כזה או אחר?

 • עומרי

  האמת שאני ממש מקווה שהם יצליחו. ..כיום אין לי מוצר אחד של לנובו בבית ואני שמח לדעת כי יש מצב שזה ישתנה בעתיד

 • המשך לציטוט בשורה האחרונה- "ולממשק חדש במכשירי לנובו"

 • לנובו היא לא סינית?

  • עי

   היא סינית