גם לנובו (Lenovo), ענקית האלקטרוניקה הסינית מצטרפת למועדון המחשוב הלביש כשבשבוע שעבר הציגה החברה את C1, משקפיים חכמים הנראות דומה ל-Google Glass.

הקהילה נקראת לסייע
את המשקפיים מקווים בחברה שישמשו אותנו למגוון משימות, ממש כמו אלו של גוגל, אם כי נראה שגם ללנובו עצמה אין הרבה מושג מה הולך בדיוק לקרות ולשם כך היא פונה לעזרת הקהילה. החברה הקימה פלטפורמה חדשה המכונה "NBD" אשר תציע ליצרנים שונים יכולת להשתלב בפיתוח עצמי הן של המשקפיים והן באביזרים נוספים אשר מסוגלים להתחבר לרשת (Internet of things) וכן לקהילה לסייע בתחום התוכנה. בחברה מציינים כי הפלטפורמה כבר מסייעת לחברת Luftmed הגרמנית המייצרת מטהרי אוויר הנשלטים מהסמארטפון.

בלנובו שקדו על פיתוח המשקפיים לא מעט, ולמרות הדמיון בין ה-C1 לאלו של גוגל, ישנם מספר הבדלים חיצוניים. תחילה זוהי הסוללה, אשר ממוקמת סביב הצוואר כמעין שרשרת בנוסף הם מעט יותר גדולים והחיבור לסוללה מתבצע בכבל מאחור.

בנוסף לאב טיפוס שהוצג, היא תשתף פעולה עם חברת Vuzix האמריקאית ותחל למכור את המשקפיים החכמים M100 בסין. משקפיים אשר מבוססות על מערכת האנדרואיד ורצות על שבב כפול ליבה עם תקשורת WiFi ו-Bluetooth ויימכרו במחיר של כ-$1300 בחודש ספטמבר.

בנוגע ל-C1 נאמר כי הן ייחשפו במלואם בחודש אוקטובר הקרוב, כך גם מחירם שאפשר לנחש כי יהיו זולים מה-Google Glass הנמכרות ב-$1500.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.