לנובו (Lenovo) הכריזה בכנס Autodesk University 2014 על ה-ThinkPad W550s, תחנת עבודה בעיצוב דקיק של אולטרה-בוק (Ultrabook) שהוא לטענתה המחשב הכי חזק מסוגו בעולם, או לפחות החזק ביותר מבין כל מחשבי האולטרה-בוק שהיא תכננה עד היום.

כאמור, מעבר לעיצוב הדקיק, מדובר גם במחשב חזק למדי עבור התחום שלו, במיוחד בהיבט של אולטרה-בוק. המחשב, שאמור להגיע לשוק בתחילת השנה הקרובה, יהיה מבוסס על מעבדי ה-Broadwell של אינטל (Intel), או הדור החמישי של מעבדי ה-Core, כשלפחות בהתחלה יהיה זה מעבד Core i7 כפול ליבה. היבט נוסף הוא זמן העבודה של המכשיר שנקבע על פי הסוללות שבוחר המשתמש להתקין ביחידה המסוימת שלו
(ראו מפרט בהמשך), וכילו להגיע בשיאו עד 13 שעות עבודה. את העוצמה הגרפית שלו מקבל המחשב מכרטיס תצוגה מקצועי 620NVIDIA Quadro

ה-W550s הוא, כאמור, מחשב תחנת עבודה שמיועד לאפשר, כך מספרים בלנובו, מתוכנן לאפשר לאמנים, מתכנני שטח, מפקחים וכדומה לעבוד בכל מקום עם על האפליקציות שהם צריכים במשרד ובשטח, ללא כל התפשרות על ביצועים.

"ה-K620M, עם ארכיטקטורת ה-Maxwell הניידת המעודכנת שלנו, מביאה רמה חדשה של ביצועים ויעילות שימוש בכוח לאולטרה-תחנות עבודה", אמר ג'ף בראון, סגן נשיא ומנכ"ל, קבוצת הפתרונות המקצועיים, NVIDIA. "באמצעותה שימוש בטכנולוגיה של NVIDIA יצרה לנובו אולטרה-בוק שמאפשר למהנדסים ומעצבים לעבוד עם היישומיים הגרפיים התובעניים ביותר. האפשרויות לחדשנות הן אין סופיות".

המחירים טרם פורסמו, ולכן לא ברור עדיין מתי זה יגיע לאזור EMEA אליו קשורה ישראל. יש גם סרטון.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • Tor Project & Hola User

  אני מעדיף שלא לקנות את הזבל שלהם. כי אז לא תהיה לי פרטיות.

  http://www.haaretz.co.il/1.1107397

  http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3608604,00.html

  • Yossi Cohen

   אל תהיה אידיוט…
   מי שמבין באמת לא משאיר את הזבל הזה שנקרא מערכת הפעלה OEM…
   הרבה אנשים לא מבינים למה אחרי חצי שנה הווינדוס לא זז.
   זה פשוט מאוד. להארד דיסק יש מהירות קריאה וכתיבה מוגבלות מאוד(שלא כמו SSD) ובהתחלה הביצועים סבבה(לא אופטימאליים) ואחר כך הווינדוס צריך לקרוא ולכתוב יותר ויותר מכייון שבנוסף לתוכנות זבל של היצרניות הוא צריך גם לטעון את התוכנות של המשתמש.

   פיתרון? למחוק לגמרי את המערכת הנוכחית ולהתקין ווינדוס 8.1 נקי הוא מהיר קליל ונוח(ואל תגידו 8 זה בולשיט מתרגלים אליו אחרי שעה וגם יש דברים שמחזירים את התפריט הארור וחוץ מזה שגם ככה רוב המחשבים מגיעים עם 8.1).
   אחרי שמתרגלים לתפריט האדיר בלחצן ימני על ההתחל אי אפשר לחזור ל7.

 • אנונימי

  איזה כיעור! מי הולך לקנות מחשב במראה כזה בשנת 2014???

 • אביה

  כמו כל המחשבים של לנובו- הוא ממש מכוער!
  מה הבעיה לשכור מעצבים שיעצבו אותם כמו שצריך ולא כמו בלוק?

  • Nachum37

   זה חלק מהמיתוג של Thinkpad. יש להם גם מחשבים יפים, רק שהאנשים שמכירים את הסדרה הזו 1. לא יקנו אותה אם העיצוב יתחלף 2. זה לא מעניין אותם…

 • צחי

  וואו כמה מידע.. מצטער לא יכלתי לקרוא הכל..