לנובו (Lenovo) הכריזה על השקת ה-ThinkPad T431s, שהוא המחשב הדק ביותר שיוצר בסדרת ה-T אי פעם, ולמעשה האולטרה-בוק הראשון שמוכרז עבור הסדרה הזו שנחשבת לסדרת הדגל של החברה. ויותר מכך, החברה מסרה שמדובר במחשב שמציע לראשונה שינויים ושיפורים שישולבו בסדרה שהשראתם מחקר גלובלי ארוך. לפי המחקר, מספרים בלנובו, הלקוחות נותנים עדיפות לפשטות ולאלמנטים מודרניים וה-T431s אמור לענות על צרכים אלו.

הצבע של המחשב יהיה אפילו מעט שונה יותר מקודמיו, עם נטייה לצבע שחור כהה יותר. שינוי נוסף הוא שמסגרת המסך תהיה דקיקה יותר, מה שיוביל כמובן לשינוי בשטח המוקצה למקלדת. החלטה זו אכן הובילה לשינוי במקלדת. כפתורים ייעודיים שהיו קיימים בעבר שולבו בשורת הפונקציה, והמקלדת נראית מעט צרה יותר באופן כללי, וזאת לפי החברה, מבלי לפגוע באיכות הידועה של מקלדת ה-ThinkPad Precision שהיא אחד מסימני ההיכר של המחשב הזה.

lenovo-thinkpad-t431sאבל השינוי הבולט ביותר עבור משתמשי ה-ThinkPad הוותיקים, נמצא באזור משטח השליטה. ידית השליטה עדיין, אבל הכפתורים שלו, שהיו ממוקמים בין המקלדת למשטח השליטה, נעלמו. הם עכשיו משולבים בקצה העליון של משטח השליטה שעבר שינוי ניכר: כעת זהו משטח אחד גדול מאוד, באופן יחסי, שמסתיר את שני כפתורי העכבר למטה ומבוסס על משטח זכוכית שמיועדת לריבוי מגעים. אם תרצו, לקחו את מסך המגע והעבירו אותו למשטח השליטה כדי לתמוך טוב יותר ביכולות החדשות של חלונות 8, מבלי לספק מסך מגע אמיתי.

ה-T431s יגיע לשוק בתחילת החודש הבא. הוא מצויד במסך בגודל 14 אינץ' ברזולוציה של 1,600×900 פיקסלים, וייתכן שגם שישולב בו גם שבב תצוגה מעבר לזה שמשולב במעבד. הוא תומך בעד 12 ג'יגה-בייט זיכרון DDR3, יש לו שתי יציאות USB מסוג 3.0 שאחת מהן פעילה כל הזמן, ומקום יציאת HDMI הוא מצויד ביציאת miniDisplayPort. כמו שאר האולטרה בוקים של החברה, הוא יהיה מצויד בכונן קשיח שלצידו כרטיס SSD. בנוסף, הוא יוצע גם בגרסת vPro לניהול עבור ארגונים גדולים.

המידות: 331x226x21 מ"מ, ומשקל בסיסי של כ-1.6 ק"ג. מחיר התחלתי צפוי: 949 דולרים.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.