קשה להאמין, אבל עברו כבר שלוש וחצי שנים מאז חשיפת טכנולוגיית השליטה מבוססת התנועה עם הקינקט של מיקרוסופט ושנתיים מאז הפכה הטכנולוגיה זמינה לכל סלון. גם למחשבים יש גישה לטכנולוגיה כבר 11 חודשים, אך עד כה נראה שרק מפתחים רציניים במיוחד מנסים לממש את הפוטנציאל, בזמן שרובנו ממשיכים לשלוט על המחשב בעזרת עכבר, מקלדת או מסך מגע.

בקרוב במחשב הקרוב. בקר התנועה Leap

אך השנה תהיה ככל הנראה השנה בה יגיע ממשק "דו"ח מיוחד" האגדי לשוק המחשבים. היום הכריז הסטארט-אפ Leap Motion על חוזה ראשון מסוגו עם חברת Asus, לפיו תספק החברה עם מחשבי הפרימיום שלה את בקר התנועה Leap. לדברי אייסוס, הבקר יגיע עם דגמים נבחרים של מחשבים ניידים ומחשבי All-In-One מתוצרתה. יש לציין כי החברה לא תשלב את הבקר בתוך גופי המחשבים, אלא תספק אותו כאביזר נפרד המגיע איתם בקופסא. אלבר וו (Alber Wu), מנהל בכיר בחטיבת המחשבים השולחניים ב-Asus, אמר כי "המחויבות שלנו לחדשנות ולאיכות יוצאת דופן מובילה אותנו לספק את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ללקוחותינו. Leap Motion פיתחה טכנולוגיה מסעירה שבאמת תרחיב את החוויה של קוחותינו עם מכשירי ה-Asus שלהם, ותפתח עולם של הזדמנויות לשימוש פרטי ועסקי, כמו בידור, ארכיטקטורה וחינוך. אנו גאים להיות אחת החברות הראשונות המשתפת פעולה עם Leap Motion".

מייסד ומנכ"ל Leap Motion, מייקל בקוולד (Michael Buckwald), אמר שאימוץ טכנולוגיות שליטה תלת-מימדיות ע"י יצרניות חומרה מצית את פיתוחם של ממשקי משתמש חדשניים ואת ניצולו המירבי של כוח המחשוב הזמין למשתמשים. "השותפות ההסטורית עם Asus היא צעד חשוב בבניית אימוץ גלובלי של פרדיגמת המחשוב החדשה שטכנולוגיית Leap Motion מציעה. אנו שמחים על כך ש-Asus חולקת את חזוננו על עתיד אינטראקציית האדם/מכונה".

בהודעה הזכירה החברה כי הבקר, שנחשף לראשונה במאי 2012, מאפשר עקיבה אחרי שתי ידיים ועד 10 אצבעות בו-זמנית, עם דיוק של מאית מילימטר, קצב של 290 פריימים בשנייה ובלי השהייה מורגשת. שדה ה"ראייה" של הבקר מתפרש על 150 מעלות ובסך הכל כמטר מעוקב. עד כה העניקה החברה כ-12,000 יחידות ראשונות של הבקר למפתחים, ובאתר החברה ניתן להזמין עצמאית את הבקר במחיר של 70$. הוא צפוי להגיע לידי המזמינים בחצי הראשון של השנה.