בקר התנועה 'ליפ מושן' (Leap Motion) מכה גלים ברשת: הבקר הזעיר אשר מתחבר למחשב מסוגל, בדומה למצלמת הקינקט של מיקרוסופט, לזהות את ידיו של המשתמש ולאפשר להשתמש במחשב באמצעות מחוות תנועה באוויר וזאת מבלי לגעת כלל בעכבר ובמקלדת.

כמו הקינקט רק קטן יותר

הבקר הוצג לראשונה במאי אשתקד וזכה לתשומת לב רבה של אתרי הטכנולוגיה השונים, אם כי עד כה טרם פורסם מה יהיה מחירו – כעת הפרט המכריע הזה נחשף ולשמחתם של תושבי ארצות-הברית הבקר יוצע למכירה ב-80 דולר, שהם כ-320 שקל בקירוב – מדובר בסכום נמוך בעשר דולר מזה של בקר הקינקט אשר עולה באמזון כ-89 דולר.

בקר ה'ליפ מושן' עובד עם מחשבי פי.סי מבוססי 'ווינדוס' 7 ו-8 או מחשבי מק בעל מערכת ההפעלה OS X בגרסה 10.7 ו-10.8. הבקר יהיה זמין לרכישה ב-19 במאי ויימכר תחילה ברשת 'בסט-ביי, זאת לאחר שפיספס את תאריך ההשקה המקורי שלו שהיה אמור להיות בעונת החגים של 2012.

הדגמת ה'ליפ מושן'

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • יניב

  ההשוואה שלכם לגבי העלויות של ה-Leep Motion מול הקינקט לא נכונה.
  ה-Leep Motion הוא בקר תנועה ל-PC, הקינקט שעולה 89 דולר הוא ל-Xbox. לעומת זאת הקינקט תואם ה-PC עולה 230 דולר: http://www.amazon.com/Microsoft-L6M-00001-Kinect-for-Windows/dp/B006UIS53K

  יקר יותר ב-150 דולר.

 • סהר

  אל תתלננו על כאבי ידיים 🙂

 • בולי

  אני אקנה אבל לא נראה לי שאני ישתמש בזה הרבה. רק רוצה לנסות ולראות לאן זה הולך.

 • אדיר

  נראה מדהים.
  אני מקווה לא לרסק את המחשב שלי במשחק…

 • מדהים…. העתיד קרוב מתמיד 🙂

 • פיפוש

  לפעמים אני מסתכל על הטכנולוגיה, נזכר מה היה כשהייתי ילד, ולא מאמין כמה שהתקדמנו בזמן כלכך קצר.

  • דויד

   אני בן 15 ומסתכל על הילדות שלי ואומר כמה התקדמנו, שהייתי קטן הפלאפון היחיד היה נוקיה, טלוויזיות קופסה ועל מחשב הייתי יכול להריץ אינטרנט אקספולרר אם לחצת עליו בבוקר ונגעת במחשב בערב

   • רם

    🙂
    כשאני הייתי ילד, היה בבית פינה שבה עמד הטלפון. היה רק אחד בבית, והוא היה מחובר לקיר, ככה שכשבנו את הדירה חשבוע על זה ושמו מעין מדף קטן שיתאים לו, עם מקום לספרי הטלפונים מתחתיו.

    אבא שלי היה ממש נפעם מהעובדה שיש לנו טלפון משלנו…