חברת Nvidia נוהגת להוציא מכשירי אב טיפוס כדי להציג את יכולות השבבים שלה, אולם הפעם, תמונה שגלשה לרשת רומז כי החברה מפתחת טאבלט חדש בשם Tegra Tab המבוסס על שבב  Tegra 4 ונראה כי הפעם מדובר בטאבלט שגם ייכנס לתחרות שבשוק. The Verge אשר חשף את התמונה, מציין שהמכשיר, שמצולם מגבו, מזכיר במידה מסוימת את ה-Nexus 7 מהדור הקודם אשר היה מבוסס על ה-Tegra 3. הדור הנוכחי של הטאבלט מבית גוגל (Google) כבר משתמש במעבד מרובע ליבות של קוואלקום (Qualcomm).

בעוד הפרטים על הטאבלט נשארו באפלה, כמו האם אכן Nvidia תשיק טאבלט משלה או האם מדובר במוצר סופי, ישנם מספר פרטים בסיסיים שצויינו כמו שהוא מצויד במצלמה אחורית, יציאת microHDMI, חיבור microUSB וכן יש חריץ שמזכיר מיקום לשמירת חרט (Stylus).

Nvidia לרוב לא נוהגת לייצר מוצרים בעצמה, וכאמור כבר הציגה בעבר טאבלטים ואף מכשירים חכמים שהיא ייצרה, אך כמו במקרה של כרטיסי המסך שלה, מדובר היה במכשירי ייחוס שנועדו להפגין את היכולות שלה בתחום כדי לשכנע חברות אחרות להשתמש במערכות על שבב שהיא מציעה. נכון להיום, פרויקט אחד היא כן שלחה את ידה: טאבלט המשחקים השאפתני Shield שעוד לפני השקתו, שנדחתה מספר פעמים, הורד מחירו מ-349 ל-299 דולרים בלבד והוא החל להימכר בתחילת החודש בארה"ב.

tegra-tab-560-brighter

ככל הנראה הצעד מגיע לאחר שהחברה לא הצליחה לגייס יצרנים לאמץ את שבב הדור הבא, ה-Tegra 4, ונכון להיום רק חברות מעטות פונות כפתרון למעבד היישומים שמציעה Nvidia בדור הנוכחי, ורובן מעדיפות את הפתרונות שמציעה קוואלקום, ולאחרונה, יותר ויותר, גם מדיה-טק (MediaTek) הטיוואנית.