את הטרנדים של היצרניות הגדולות הסינים מאמצים מהר מאוד. הפעם זהו המסך הגולש מקצה לקצה כפי שהוצג לראשונה ב-Galaxy Note 7 הגנוז, אשר מהווה השראה לדגמים רבים שהולכים להגיע בתקופה הקרובה. אחד מהם הוא M5 Edge של היצרנית הסינית ליגו (Leagoo).

מה שמסקרן ב-M5 Edge הוא כי לא מדובר במכשיר לשוק הגבוה ודווקא המפרט שלו צנוע למדי. גם המראה הכללי קלאסי ומזכיר מכשירי מתכת אחרים. המסך עם זאת, בגודל 5 אינץ' מגיע מקצה לקצה ובעל קימור הממשיך למסגרת המכשיר, מה שמקנה לו גימור יוקרתי שבהחלט מזכיר לנו דגמי דגל אחרים.

המפרט כאמור בסיסי וזה גם מה שמפתיע בעניין. הוא רץ על שבב מתומן ליבות MT6737 של מדיה-טק (MediaTek), עם זיכרון עבודה 2 ג'יגה-בייט RAM. המסך ברזולוציית 720p, והמצלמה הראשית היא 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0 וזווית רחבה 75 מעלות ומצלמת הסלפי 8 מגה פיקסל.

מלבד המסך הקמור, בחברה מדגישים את התוספת של שבב ייעודי לשמע Hi-Fi למשתמשים בחיבור האוזניות דרך יציאת ה-USB C. לדבריה האזנה למוזיקה במכשיר מסוגלת לספק רמת איכות גבוה למדי בזכות המגבר המובנה. עוד נאמר כי M5 Edge מגיע עם סוללה בהספק 2,000 מיליאמפר והוא תומך בזוג כרטיסי סים עם תקשורת LTE.

מחירו של Leagoo M5 Edge הוא 99.99 דולר (כ-350 שקל) ומוצע כעת למכירה מוקדמת.