יישום ה-ROM Manager הוותיק שהמשתמשים המתקדמים אף ימצאו אותו כמזוהה עם הפלטפורמה של גוגל, הוסר מחנות הגוגל פליי ואינו זמין להורדה.

היישום מאפשר למשתמשים בעלי הרשאות מנהל (root) לבצע מספר פעולות שימושיות כמו החלפת גרסת ה'רום' שעל המכשיר, ביצוע גיבויים ועוד. היישום היה זמין להורדה בגרסה חינמית ובגרסה נוספת בתשלום. הגרסה החינמית איפשרה למשתמשים שמעוניינים לשדרג את היישום לגרסת הפרימיום דרך מנגנון רכישה מתוך היישום (In App Purchase) ואפשר לשלם באמצעות כרטיס אשראי המחובר לחשבון הגוגל או באמצעות 'פיי-פאל' (PayPal). הבעיה היא שהחל מאמצע 2012 גוגל אוכפת מדיניות אשר מציינת כי כל יישום שמוצע להורדה מחנות ה'גוגל פליי' וכולל מנגנון תשלום בתוך היישום – חייב לכלול רק את מנגנון התשלום של גוגל.

המפתח של יישום ה-ROM Manager, קושיק דוטה (Koushik Dutta), מחה על ההתנהלות של ענקית החיפוש על גבי 'גוגל פלוס' הרשת החברתית של החברה והוא מציין כי הוא קיבל פנייה לפני כחודש מאחר ויישום אחר שפיתח מפר את תנאי השימוש וכי יש לו שישה שבועות לבצע את ההתאמות ביישומים לפני שגוגל תנקוט בצעדים. ביוזמתו הוא ענה חזרה כי הוא יבצע את התיקונים הדרושים לא רק ביישום האמור אלא גם ביישום אחרים שנמצאים בחנות, אך למרות שהוא החל לעבוד על התאמת היישומים הוא הופתע לגלות כי בסוף-השבוע האחרון יישום ה-ROM Manger הוסר מהחנות – "אז לפתע גוגל הסירה את ROM Manger מחנות הגוגל פליי, מבלי ליצור עימי קשר ולמרות שנשארו לי עוד שבועיים" הוא כותב.

כעת נראה שהיישום שב לחנות המקוונת והוא זמין להורדה, בין אם בעקבות פניותיו של קושיק לגוגל ובין אם בגלל ה'רעש' שיצר הסיפור.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.