האם העתיד עבור אלה הצורכים תוכן בחינם דרך תוכנת המדיה קודי (Kodi) הולך להשתנות? כך לפחות מבטיחה חברת אבטחת מידע דיגיטלי משוויץ, אשר שמה לעצמה מטרה לפגוע בתוספים צד ג' המספקים תוכן המוגן בזכויות יוצרים.

בעוד שקודי היא תוכנת ניהול מדיה בקוד פתוח המסופקת בחינם לכל דורש, השימוש שמבוצע דרכה על ידי המשתמשים הוא לרוב לצריכת תוכן בהזרמה מהרשת שנחשב לא חוקי. התכנים אינם מגיעים על ידי היישום עצמו, אלא באמצעות תוספים המותקנים בו ואלה המסייעים למשתמשים לצרוך את התוכן הפיראטי.

נאגרה (Nagra), המספקת פתרונות אבטחת תוכן דיגיטלי לענקית הזרמת הוידאו נטפליקס (Netflix), אמרה כי היא תחל בפיתוח כלים ושירותים טכנולוגיים אשר יאפשרו לפעול כנגד תוספים, אתרים ואף ממירים ומזרימי מדיה המציעים פלטפורמה לא חוקית מבוססת קודי. "אנו מחויבים לתמוך ולהגן על היוצרים ונפתח כלים אוטומטיים שיסייעו בזיהוי ואיתור צרכנים ומפיצים", אמרו בחברה.

בעוד שלא ברור בשלב זה מה תכלית האיום והאם החברה תפעל גם כנגד משתמשים או רק מפיצי התוכן, הכיוון הוא בהחלט ברור. במספר מדינות באירופה וארה"ב נמכרים מזרימי מדיה מוכנים להפעלה הכוללים גישה לכל התוכן הפיראטי שיש כיום לשוק להציע והפופולריות שלהם רק הולכת וגדלה. קודי אמנם לא היחידה, אבל נחשבת כיום לפופולרית ביותר בצריכת תוכן פיראטי, ואת זה היוצרים מנסים לעצור.

 • Yossi Cohen

  בטח זה יהיה איזה מידע מוטמע בפיד של כל יוזר. וככה כל מי שמפיץ ועושה ריפ ניתן להוכיח שזה הוא.

 • משה

  זה בסדר, בזמן שהם מתכננים, הדבר הבא כבר בדרך. אין לזה סוף. לכל מנעול יש 10 שידעו לפרוץ אותו.

 • קודימן

  בצדק!!!!! גנבים!!!!!

 • A

  עוד חברת אבטחה שקופצת טיפה הרבה מעל הפופיק. שלום חברה יקרה אני מאמין שכבר יטפלו בך… בדיוק כמו חברות אבטחה דומות.

 • רוני

  במקום זה….. שילחמו בתופעת הפיגועים והמחבלים באירופה