פייסבוק (Facebook) סגרה במהלך הימים האחרונים מספר קבוצות פופולריות שעוסקות בקודי (Kodi), התוכנה לניהול תכני מדיה שדרכה ניתן לצרוך תכנים לא חוקיים באמצעות תוספים וחבילות. הסיבה: תלונות שהוגשו על ידי עורכי הדין של זיר”ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) המבצעת אכיפה כנגד הורדות פיראטיות והפצת תכנים בעלי זכויות יוצרים באינטרנט.

בין הקבוצות שנסגרו הן Netflix Israel והדף Kodi Israel שמנה 6,000 חברים (לא הקבוצה) ומלבד זאת ישנן עוד קבוצות פעילות שבינתיים לא נסגרו וקבוצות שעברו למצב מוסתר כדי לנסות ולהיעלם מהשטח. לאחרת הקבוצות ישנם 43 אלף חברים, אולם במידה וגם הן עוברים על תנאי השימוש של פייסבוק, ישנו סיכוי רק כי אלו יצטרפו לאחרות ויאלצו להפסיק את פעילותן. יש לציין כי בקבוצות אלה לא שותפו תכנים לא חוקיים באופן ישיר, שכן לרוב אלו סיפקו תמיכה וסיוע למשתמשים לגבי התקנה והפעלת תוספים שונים שהם אלו האחראים לתכנים השונים, לכן הצעד כעונש קולקטיב לסגירת הקבוצה נשמע לנו תמוה.

קודי נחשבת לתוכנה פופולרית במיוחד בשנים האחרונות, ומסוגלת לפעול על מספר פלטפורמות כמו חלונות, אנדרואיד ולינוקס. בעוד התוכנה כשלעצמה היא לגיטימית וחוקית, היא מהווה קרקע פוריה למאות תוספים המציגים תוכן שאינו חוקי כמו סרטים וסדרות המסודר ומקוטלג באופן קל וידידותית למשתמש. הפופולריות ההולכת וגדלה של קודי בארץ מביאה ללא ספק את תשומת הלב של רשויות האכיפה השונות, שוודאי יתחילו לשים יותר דגש לאחר שכבר פגעו בעבר בעשרות אתרי הורדות ישראליים.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Yossi Cohen

  עד שרמת הוידאו שלהם תגיע לרבע מאיכות הצפייה בטורנטים (1080 עם 60 פריימים בשניה) שלא ידברו איתנו…
  סלקום TV מקרטע ונופל ל360P כל הזמן(יש לשכן שלי את זה) אבל אני ושכן שלי יכולים להוריד פרק של 2 ג'יגה ב1080P תוך פחות מ10 דקות(משמע ניתן להזרים אותו בקלות!) שבו איכות הצפייה מדהימה ועם הגברת הוידאו ל60 פריימים בשניה גם התנועה חלקה בטירוף ויפה.

  אפילו הקולנוע לא מתחרה בזה(וכשיש סרט טוה אני כן הולך לקולנוע).

  אין לי בעיה לשלם רק שיהיה נטפליקס אמיתי פה ולא צל של נטפליקס…

 • LaHaHeL

  השירות של yesGo הוא על הפנים: חסרים הרבה תכנים, אפליקציה גרועה שנתקעת, אין אופצייה לשינוי כתוביות. וגרסת ווב גרועה אף יותר, כי נתמכת רק בדפדפן פיירפוקס.
  אבל הרעיון שלך הוא טוב, רק שיס לא תעשה זאת כי המהלך עלול לפגוע גם בחברות השותפות כמו בזק ובזק בינלאומי

 • Now

  חברת Yes יכולה פשוט לשחרר את השירות YesGo לכלל האנשים בישראל ולא רק למנויים אליה בתשלום חודשי של מקסימום 60 שקל ל5 מכשירים. אם הם יעשו את זה, 60% מהפיראטיות בישראל תיעלם.
  הם סתם משחקים אותה ראש בקיר וממשיכים לשלם סכומים עצומים ללווינים וממירים.

 • ןוטןוט

  לא היה צריך קודי במידה יס והוט היו מציעים מחירים שפויים. לא היה צריך קודי עם בסלקום TV היה תוכן ענק של סרטים וסדרות . .

 • סביר להניח שהאכיפה הוגברה ועלתה רמה מאז ש"קודי" עלה לכותרות בתוכנית "המגזין" עם אושרת קוטלר ,לפני כשבועיים.

  • Elgrainfy

   לא ידעתי שהנושא עלה לכותרות. יש לך מושג איפה אוכל לצפות בזה?

   • למיטב ידיעתי , הכתבה הזו לא קיימת באינטרנט.
    אפשר לנסות לחפש אותה ב VOD

 • אלון עזר

  צריך להתלונן עליהם, קודי ונטפליקס הם חוקיים לגמרי וממש לא עוברים על זכויות יוצרים.

  • קודי אכן חוקי , אך ההרחבות והתוכן שמגיע דרכן הם מה שלא חוקי בסיפור הזה , מאחר והם מפרים זכויות יוצרים

   • תוהה

    כן, אבל הם מדברים על שימוש בתוכנה חוקית. א"א למנוע דיון של שימוש בתוכנה שעשויה לפגוע בזכויות יוצרים. זה כמו לאסור דיון על הרכבת מפרטי מחשב עם דיסק קשיח שעולה על 1TB, כי זה עלול לשמש לאחסון קבצים מוגנים.
    זה טיפשי כי זו הסיבה היחידה לכך שלקוחות מחפשים מהירות אינטרנט גבוהה, אז אולי נאסור גם את זה, הרי אין כמעט שום שימוש ברוחב פס של 20Mb ומעלה אם לא צורכים/ מורידים הרבה מדיה מהרשת.

 • Elgrainfy

  כל אחד צריך לבצע את התפקיד שלו: הצרכנים צריכים לעשות את כל המאמצים כדי להשתחרר מהעול הכספי שחברות הכבלים מפילות עליהם ; והחברות צריכות באמצעות זיר"ה למנוע כל התארגנות לפגיעה בזכויות יוצרים.

  • Mikel

   לא, תפקידם הוא להתחיל להציע לי, כמשתמש חסר ממיר כלשהו כבלים/לווין/IPTV וכו' אופציה לצפות במחשב בסדרות טלוויזיה ישראליות או סדרות זרות עם תרגום עברי (אין לי אף בעיה לשלם על זה) ותוכן מקורי כמו דוקומנטרי עם תרגום.
   אה הם לא מציעים אופציה כזו? אז על מה הבכי?

   • Elgrainfy

    אם אתה מוכן לשלם על התוכן אז זה לגמרי בסדר. הבעיה היא אנשים שצורכים את התוכן הזה שהפקתו יכולה להגיע למליוני דולרים – בחינם.

    • Mikel

     מכיוון שכרגע אין דרך אחרת, גם אני צורך אותו בחינם.

 • רון כהן

  בני זונות הזירה האלה