צוות המפתחים שעומד מאחורי תוכנת המדיה המפורסמת, שהשימוש בה הפך גן עדן לצרכני התוכן הפיראטי, הודיעו כי יפעלו משפטית נגד גורמים שיעשו שימוש לא מורשה במותג הקודי (Kodi) ומעודד הפרת זכויות יוצרים.

בין המהלכים אותם מתכננים בין היתר מפתחי התוכנה, הם הגשת תביעות כנגד משווקי סטרימרים עליהם מותקנת התוכנה שעברה התאמה אישית לצורך התאמתה לסטרימרים ונקיטת צעדים משפטיים כנגד מפתחי תוספים עליהם מתבסס כל התוכן הפיראטי. בנוסף, הודיעה מפתחי התוכנה כי בשלב הבא יפנו גם ל-YouTube על מנת להסיר מדריכי וידאו מצולמים המדגימים הלכה למעשה כיצד להוסיף לתוכנה תוספים שמעודדים צריכת תוכן פיראטי והשימוש בהם.

המהלך עצמו, כך נראה, הגיע בעקבות מהלכים קודמים שנקטו ארגוני ואולפני הסרטים למיניהם שבעקבותיו ננקטו צעדים משפטיים כנגד תוכנת פופקורן טיים וכן אתרי מדיה וטורנטים נוספים שפוגעים בזכויות יוצרים ומעודדים צריכת תוכן פיראטי. בכך, ייתכן כי יוצרי התוכנה הפופולרית מנסה לטהר את שמה, שהפך כאמור למילה נרדפת להפרת זכויות יוצרים וצריכת תוכן פיראטי.

עם זאת, יש לזכור כי בבסיסה תוכנת הקודי עצמה חוקית לחלוטין ואינה כוללת תכנים לא חוקיים כאלה ואחרים, כשאת כל מאגר התוכן עצמו ניתן להוסיף בעזרת תוספים חיצוניים שמפותחים על-ידי משתמשים פרטיים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.