צוות המפתחים שעומד מאחורי תוכנת המדיה המפורסמת, שהשימוש בה הפך גן עדן לצרכני התוכן הפיראטי, הודיעו כי יפעלו משפטית נגד גורמים שיעשו שימוש לא מורשה במותג הקודי (Kodi) ומעודד הפרת זכויות יוצרים.

בין המהלכים אותם מתכננים בין היתר מפתחי התוכנה, הם הגשת תביעות כנגד משווקי סטרימרים עליהם מותקנת התוכנה שעברה התאמה אישית לצורך התאמתה לסטרימרים ונקיטת צעדים משפטיים כנגד מפתחי תוספים עליהם מתבסס כל התוכן הפיראטי. בנוסף, הודיעה מפתחי התוכנה כי בשלב הבא יפנו גם ל-YouTube על מנת להסיר מדריכי וידאו מצולמים המדגימים הלכה למעשה כיצד להוסיף לתוכנה תוספים שמעודדים צריכת תוכן פיראטי והשימוש בהם.

המהלך עצמו, כך נראה, הגיע בעקבות מהלכים קודמים שנקטו ארגוני ואולפני הסרטים למיניהם שבעקבותיו ננקטו צעדים משפטיים כנגד תוכנת פופקורן טיים וכן אתרי מדיה וטורנטים נוספים שפוגעים בזכויות יוצרים ומעודדים צריכת תוכן פיראטי. בכך, ייתכן כי יוצרי התוכנה הפופולרית מנסה לטהר את שמה, שהפך כאמור למילה נרדפת להפרת זכויות יוצרים וצריכת תוכן פיראטי.

עם זאת, יש לזכור כי בבסיסה תוכנת הקודי עצמה חוקית לחלוטין ואינה כוללת תכנים לא חוקיים כאלה ואחרים, כשאת כל מאגר התוכן עצמו ניתן להוסיף בעזרת תוספים חיצוניים שמפותחים על-ידי משתמשים פרטיים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • user30000z

  עם איזה תוסף קודי הכי מומלץ לראות סרטים כיום ? Geneseis כבר לא ממש עובדת, ו-Sands זה לא זה…

 • dimiav

  כתבה קצת מעורבבת…
  צוות קודי רשמו את השם של קודי והם מתכוונים להילחם בכל מי שמקשר את קודי לצרכים פיראטיים:
  1. מכשירים עם קודי שממתגים ככאלה שבאים עם תוספים לצריכת תוכן פיראטי.
  2.דיווח על עמודי פייסבוק עם הדרכות להשגת תוכן פיראטי
  3. דיווח על ערוצי יוטיוב עם סרטוני הדרכה של שימוש בקודי לצרכים פיראטיים.

  אין שום כוונה להילחם במפתחי התוספים הפיראטיים עצמם שאגב גם הם חוקיים לגמרי.
  ואין שום כוונה להילחם במי שבוחר להוריד קודי ולהסב את זה לשימוש פיראטי. הם בסך הכל נלחמים במי שמצרף את השם קודי לפיראטיות כי לדעתם זה פוגע בשם הטוב של הפרויקט ובשם הטוב של המפתחים.

  • amir1313

   איך הם חוקיים? (לא בטון מזלזל, פשוט מעניין אותי לדעת)

   • Gal Baum

    הדבר היחיד שלא חוקי אלה הסרטים והסדרות עצמם שממוקמים באתרים שלא קשורים ישירות לקודי.

   • dimiav

    זה קוד, תוכנה, פלטפורמה. ההפצה של התוסף היא חוקית לגמרי, בחירת השימוש בו הוא תלוי במשתמש.
    זה כמו להשתמש בדפדפן כרום, אתה יכול להיכנס לאתרים לגיטימיים ואתה יכול להיכנס לאתר של צפיית סטרימינג. לא ימנעו ממך לגשת לדפדפן כרום רק כי אתה עלול להשתמש בו באופן לא חוקי.
    כמובן שלא כולם רואים בגישה הזאת, ויש לא מעט ניסיונות של להגביל את המשתמשים בכל מיני מדינות. (אפילו אצלנו עם החסימה המגוכחת של ה DNS המוביל לאתר של פופקורן-טיים). – זה לא אומר שזה נכון או שבאמת יתפוס אבל זה כבר נושא אחר.

 • יוסף

  הסוף לפיראטים חחח אבל ימצאו דרך גם לעקוף את זה צצ