קודי (Kodi), תוכנת ניהול המדיה חוצת הפלטפורמות המוכרת גם בשם XBMC לחלקנו, זוכה למייקאובר חדש יחד עם ההכרזה על גרסה 17, המגיעה כעת לבדיקות המשתמשים.

Kodi 17 בשם הקוד “Krypton” עדיין לא שוחררה באופן רשמי כך שגרסה 16 עוד איתנו, אבל כבר כעת ניתן לבדוק אותה ולנסות את שלל החידושים האחרונים ובראשם עיצוב רענן וערכות נושא (סקינים) שונים המאפשרים לשנות את צבעי הממשק, כאשר אחד מהם המכונה Estouchy המיועד למכשירים בעלי מסך מגע.

לדברי המפתחים, נעשתה עבודה רבה בחודשים האחרונים כדי להכין את ערכות הנושא החדשות וכי מדובר בשיפור בממשק ובחווית השימוש בתוכנה. עיצובים אלה, Estuary ו-Estouchy יהיו כאמור זמינים רק בגרסה 17 החדשה ולא ניתן יהיה להפעילם על גרסה קודמת, כך שתאלצו להתאזר בסבלנות לפני שתוכלו להשתמש בהם וזה ייקח ככל הנראה עוד מספר חודשים. בינתיים, המפתחים שיחררו את גרסה 16.1 לבדיקות הציבור (Release Candidate) עם מספר תיקונים. עוד פרטים על הגרסה החדשה וצילומי מסך בבלוג הרשמי ויש גם סרטונים בהמשך של שני העיצובים החדשים.

קודי עלתה לאחרונה לכותרות בשל בשימוש הרחב הנעשה בה בארץ ובעולם לצריכת תכנים בעלי זכויות יוצרים באמצעות תוספים צד שלישי ובין היתר ננקטו צעדים כנגד קבוצות ישראליות בפייסבוק וגם קודי בעצמה פועלת כדי לדאוג כי שמה לא יהיה שם נרדף לתכנים לא חוקיים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.