אחת התכונות הטובות ביותר ב-LG G2, וסביר להניח שתגיע גם ל-G3, היא האפשרות להקשה כפולה על המסך על מנת "להעיר" את המסך, מה שמאפשר לפתוח את המכשיר מנעילה מבלי להתאמץ במקום להגיע לכפתור הנעילה שנמצא בגב המכשיר. לאחרונה, הגיעה האפשרות הזו ל-HTC One M8 ואף שודרגה שם. את התכונה הכה נהדרת הזו יש למכשירים בודדים בשוק, אך מה עם כל שאר המשתמשים המעוניינים באפשרות דומה? מעכשיו, יש פתרון לכולם.

למכשירי האנדרואיד – Knockr

Knockr היא אפליקציה חדשה שלוקחת את ההקשה הכפולה צעד אחד קדימה. ראשית, היא עובדת עם מסכי OLED בלבד, כמו זה של ה-Galaxy S5 (ושלל סדרת ה-Galaxy) או ה-Moto X והיא מציעה ארבע מחוות לשימוש בעת שהמסך נעול: החלקה למעלה, למטה, שמאלה, ימינה, הקשה כפולה או לחיצה ארוכה. ניתן להגדיר כל אחת מהמחוות לפתיחת המכשיר מנעילה, ליציאה ממצב שינה (כך שאנו נצטרך לפתוח את הנעילה באופן ידני) או לפתיחת כל אפליקציה אחרת. לאלו החוששים שהאפליקציה תעקוף את קוד הנעילה שלהם אין ממה לדאוג – אחרי כל מחווה תדרשו להקיש את קוד הנעילה על מנת שהמכשיר ייפתח על האפליקציה אותה הגדרנו.

להורדת Knockr בחינם מה-Google Play

למכשירי iOS פרוצים – SmartTap

גם לבעלי מכשירי ה-iOS הפרוצים, המעוניינים לגשת למכשיר בקלות יותר, יש פתרון. תוסף חדש בשם SmartTap עושה פעולות דומות לאפליקצית Knockr לאנדרואיד ואף מוסיף כמה אפשרויות. ראשית, ל-SmartTap יש פחות מחוות מאשר ל-Knockr – הקשה כפולה והחלקה מעלהמטה. מחוות אלו יכולות להעיר את המכשיר, לשחרר אותו מנעילה או לפתוח אפליקציה ספציפית. ניתן גם לנעול את המכשיר בעת הקשה כפולה, גם ממסך הנעילה וגם ממסכי הבית, ובעת התקנת התוסף מתווסף מתג במרכז הבקרה, שנחשף בעת גרירת אצבע מלמטה למעלה בגרסא iOS 7 ומעלה, שמאפשר לנטרל את התוסף בלחיצה על מנת שלא יילחץ בטעות.

וידאו: הסבר על האפליקציה של האתר iDownloadBlog

להורדת התוסף יש לחפש את שמו, SmartTap, בחנות ה-Cydia. מחירו הוא $1.99.