אתם נכנסים לבניין משרדים גדול, בכניסה עומד השומר המבקש ממכם להזדהות, אך הפעם במקום אדם אנושי עומד מולכם רובוט גדול ואימתני.

זה לא מדע בדיוני, אלא המציאות. הכירו את K5, רובוט האבטחה המבטיח לסייר, לשמור ולהגן על הסובבים במגוון אמצעים טכנולוגיים.

Knightscope, סטארט-אפ ממאונטן וויו שבקליפורניה אשר פיתחו את הרובוט כבר מזה שנתיים ולאחר שבעה אבי-טיפוס שונים החברה מוכנה להשקה של הרובוט כבר בסוף השנה הנוכחית. הרובוט, לו עדיין לא ניתן שם,  מסוגל לזהות איומים שונים כמו התנהגות חשודה של בני אדם, הם ביום והן בלילה, ולדווח למרכז האבטחה של המקום. הוא מיועד לבתי ספר, קמפוסים גדולים, קניונים ועוד, זאת ככוח עזר ועיניים נוספות לאבטחה שבמקום.

Knightscope K5 Robot Security Guard 2

המראה שלו מצד אחד חמוד ומצד שני מעט מפחיד, שכן גובהו כמטר שישים והוא נע במהירות ממקום למקום. כדי לספק את היכולות של מאבטחה אנושי, הרובוט מצויד באמצעים שונים כמו מצלמות, חיישני קרבה, מיקום (GPS), מיקרופונים, טמפרטורה ועוד, והוא מתקשר באמצעות תקשורת אלחוטית. ניתן לשלוט עליו מרחוק, להתבונן דרך המצלמה בזמן אמת והוא מסוגל גם לתקשר עם רובוטים אחרים כמותו שבסביבה. הרובוט מסוגל להתחמק ממכשולים ולנוע באופן עצמאי בשטח. הסוללה שלו מסוגלת לספק עד 24 שעות עבודה בטעינה בודדת הנמשכת כחצי שעה.

Knightscope אינה מתכננת כי רובוט ה-K5 יחליף את המאבטחים בקרוב, אבל בהחלט הוא יוכל לסייע להם במשימות אבטחה וסיור במקומות גדולים. לדבריה, עלות השימוש ברובוט יקטין במחצית את השכר הנהוג לשעה בארה”ב, שם לפי הנתונים של שנה שעברה מועסקים סך של מיליון מאבטחים בתחום.

לפתוח תיק בבקשה? כנראה שלא בישראל.

עוד פרטים על הרובוט באתר החברה (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.