כמידי חודש, גוגל (Google) מספקת פרטים אודות נתוני השימוש בגרסאות האנדרואיד (Android) השונות המותקנת במעל מיליארד המכשירים שכבר נמכרו עד יום. לאחר כ-8 חודשים להשקתה של KitKat, אחת הגרסאות היותר מוצלחות של אנדרואיד, אפשר להגיד שכעת היא תופסת נתח משמעותי בשוק.

בעוד שעדיין ג'ליבין (Jellybean) על שלל גרסאותיה הרחבות מאנדרואיד 4.1 עד ל-4.3 רצה על כ-54.2% מהמכשירים, קיטקט עוברת את רף ה-20% וכעת עומדת על 20.9% מכלל מכשירי האנדרואיד. גרסאות ישנות ונידחות מאוד כמו ICS ו-Jingerbread, שכבר הספקנו לשכוח איך זה להשתמש בהם, תופסות ביחד נתח שוק של 24.2%.

חשוב לזכור כי לא משנה האם הנתח של קיטקט יגדל בצורה משמעותית או לא, גרסת האנדרואיד הבאה כבר בפתח: אנדרואיד L נמצאת עדיין בשלבי בטא וצפויה להגיע בסתיו הקרוב לכלל מכשירי הנקסוס (Nexus), וככל הנראה תוך מספר מצומצם של חודשים גם למכשירי אנדרואיד אחרים בעלי תפוצה גבוהה.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • רונן

  שנה שלמה רק כדי להגיע ל-20% ?
  ומה יהיה עכשיו שיוצא L?
  הרי זה ברור שהטבלה הזאת רק תגדל.
  כאשר יותר מחצי כמות המכשירים לא תומכים באופן רשמי במערכת. מילא אלו היו טלפונים ישנים,
  אבל ה SGS4 לא מקבל את המערכת החדשה.

  SGS5? ייקח לפחות חצי שנה עד שיתחילו לקבל את העדכון וגם זה רק בחלקים. אחר-כך עוד חודשיים עד שיצא עדכון שיתקן את הבאגים החדשים שנוצרו בגלל העדכון הקודם.
  וכמה חודשים אחר-כך שוב מערכת הפעלה חדשה שכמובן במיטב המוסרת לא תתמוך בטלפון הזה.

 • u

  איטי מידיי הכל בגלל חברות הסלולר סמסונג וכו'
  לוקח להם הרבה זמן להתאים מערכות…